Przelotowe wydechy home made

Poradniki krok po kroku...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Przelotowe wydechy home made

#16 Post autor: seburaj »

vaaks pisze:Miałem przelotowe kominy ( zero tłumików) w DS 1100 i już nigdy więcej. To dobre na poszpanowanie i na trasę do 100 km
dokładnie... każde pogłaśnianie oryginalnego wydechu to co najwyżej lokalna szpanerka :hyhy:
ja mam tylko "końcówki rezonansowe" od Darkazzz, a i tak jak jadę dalej to zdejmuję - robi się uciążliwe, a one tylko odrobinę podbijają hałas :thumbdown:

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Przelotowe wydechy home made

#17 Post autor: Wild Hog »

seburaj pisze:
dokładnie... każde pogłaśnianie oryginalnego wydechu to co najwyżej lokalna szpanerka :hyhy:
A co myślicie o bardziej profesjonalnej przeróbce, np. Edhaust?
I nie dlatego aby budzić sąsiadów.... Po prostu z własnych obserwacji widzę, że motocykl z głośniejszym wydechem (ale profesjonalnie zrobionym) jest słyszalny z dalszej odległości, więc jadący samochodami spodziewają się, że skądś nadjedzie.
A te końcówki, o których piszesz... można coś więcej?
Bond. James Bond.

gacek
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:52 am
Imię: Grześ
Marka motocykla: HONDA
Model: 1000 SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: RZE

Re: Przelotowe wydechy home made

#18 Post autor: gacek »

Wild Hog pisze:
seburaj pisze:
dokładnie... każde pogłaśnianie oryginalnego wydechu to co najwyżej lokalna szpanerka :hyhy:
A co myślicie o bardziej profesjonalnej przeróbce, np. Edhaust?
I nie dlatego aby budzić sąsiadów.... Po prostu z własnych obserwacji widzę, że motocykl z głośniejszym wydechem (ale profesjonalnie zrobionym) jest słyszalny z dalszej odległości, więc jadący samochodami spodziewają się, że skądś nadjedzie.
A te końcówki, o których piszesz... można coś więcej?
Widziałem dwa wykonania od Edhausta i spawy to jakaś nierównomierna, nie obrobiona tragedia. Nie jestem jakimś mega wprawionym spawaczem ale sam zrobił bym to lepiej :boss:

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Przelotowe wydechy home made

#19 Post autor: Wild Hog »

gacek pisze:
Widziałem dwa wykonania od Edhausta i spawy to jakaś nierównomierna, nie obrobiona tragedia. Nie jestem jakimś mega wprawionym spawaczem ale sam zrobił bym to lepiej :boss:
O proszę.... ja nie widziałem na żywo, tylko czytałem o tym, ewentualnie coś tam na youtube..... i trochę mnie przygasiłeś :)
Myślałem o tym ze względu na cenę, której co prawda na razie nie znam, ale spodziewam się, ze jest o wiele niższa niż akcesoryjnych tłumików. No i aby nie bujać się później z drugim kompletem tłumików....
Bond. James Bond.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Przelotowe wydechy home made

#20 Post autor: melon1968 »

Kolo ma zrobiony wydech w tigerze u Edzia.Dżwięk i jakość ok.Widziałem i słyszłem a nie że ktoś mi opowiadał.

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Przelotowe wydechy home made

#21 Post autor: Wild Hog »

melon1968 pisze:Kolo ma zrobiony wydech w tigerze u Edzia.Dżwięk i jakość ok.Widziałem i słyszłem a nie że ktoś mi opowiadał.
No właśnie ja nie widziałem i nie znam nikogo kto ma przerobione , a znając już cenę takiej przeróbki versus cena akcesoryjnych.....no to myślę, że warto spróbować.
Bond. James Bond.

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Przelotowe wydechy home made

#22 Post autor: Wild Hog »

pieszczoch pisze:Nagranie z dbkilerami
https://www.youtube.com/watch?v=FM-0jjVs734
Powiem Ci, że mi się podoba. A od trzech lat bywam czasami w okolicy Międzyrzeca, to moglibyśmy się spikąć jak będę i powymieniać uwagi. :2_pijacy:
Mam taką samą Varaderkę, ten sam rocznik, tylko inny kolor.
Bond. James Bond.

Awatar użytkownika
Klazoniusz
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 04, 2017 5:19 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: VARADERO
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Płock

Re: Przelotowe wydechy home made

#23 Post autor: Klazoniusz »

Wild Hog pisze:
gacek pisze:
Widziałem dwa wykonania od Edhausta i spawy to jakaś nierównomierna, nie obrobiona tragedia. Nie jestem jakimś mega wprawionym spawaczem ale sam zrobił bym to lepiej :boss:
O proszę.... ja nie widziałem na żywo, tylko czytałem o tym, ewentualnie coś tam na youtube..... i trochę mnie przygasiłeś :)
Myślałem o tym ze względu na cenę, której co prawda na razie nie znam, ale spodziewam się, ze jest o wiele niższa niż akcesoryjnych tłumików. No i aby nie bujać się później z drugim kompletem tłumików....
Ja cenę znam i powiem tak. Kupiłem używane akcesoryjne taniej niż przeróbka u Edhaust.
Przy sprzedaży Moto nikt nie odda mi za przeróbkę, a akcesoryjne mogę zdjąć i sprzedać oddzielnie.
Mam takie tylko że czarne.
https://youtu.be/hVOLGE1knBc


Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

Re: Przelotowe wydechy home made

#24 Post autor: Wild Hog »

Klazoniusz pisze:
Ja cenę znam i powiem tak. Kupiłem używane akcesoryjne taniej niż przeróbka u Edhaust.
Przy sprzedaży Moto nikt nie odda mi za przeróbkę, a akcesoryjne mogę zdjąć i sprzedać oddzielnie.
Mam takie tylko że czarne.
https://youtu.be/hVOLGE1knBc
Chwilę mnie nie było i nie obserwowałem tematu. Widziałem na angielskim ebayu, że sporo tego. Znaczy się tłumików FUEL. I też o nich myślałem, bo nie jestem w Polsce i nie mogę tak sobie pojechać do Edhaust, a wysyłka trwa za długo (jeżdżę co dzień) więc skłaniam się ku takiemu samemu rozwiązaniu jak Twoje. I jak opinia? Twoja oczywiście :)
Bond. James Bond.

Awatar użytkownika
Klazoniusz
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 04, 2017 5:19 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: VARADERO
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Płock

Re: Przelotowe wydechy home made

#25 Post autor: Klazoniusz »

Moja opinia jest taka. Bez dbkilerów to hardkor (wszyscy mówią, że zajebiście) -ale dla mnie za głośno.
Z dbkilerami jest jak znalazł. Fajnie gada, ale nie spycha wszystkich z drogi.

Bez dbkilerów strzela w tłumiki i te strzały mi osobiście się nie podobają bo męczą.

Nie powiem lubię czasem wyciągnąć wkładki db i przelecieć przez miasto, ale w trasie wykończyłoby mnie.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”