podwyższane Viadro

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

podwyższane Viadro

#1 Post autor: wuja82 »

chce podwyższyć viadro do wysokości podobnej do KTM 950 Adventure. Czy ktoś ma podwyższane viadro? Kiedyś widziałem na alegro ktos wystawił viadro w kolorze czerwonym podwyższane tylko nie zdążyłem zadzwonic do niego. 2 dni temu dosiadłem KTM-a i było bardzo wysoko i planuje tak samo miec w viadrze.
Co trzeba kupić lub zrobić żeby sie wyżej siedziało?? Bo jednak jednak troche za nisko jest :wink:

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: kolim »

http://www.larsson.pl/?c=r&no=NTEyMjAwNw==&bid=104630

tez sie nad tym zastanawiam :-) nawet wjedzajac na glupie schody do sali balowej zachaczam centralka :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil: :lol: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
cheniek
Rekrut
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 10, 2008 6:02 pm
Lokalizacja: Pszczyna

#3 Post autor: cheniek »

Tyle że stopkę boczną / centralną po takim podwyższeniu to trzeba by przerobić :(
Obrazek

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#4 Post autor: wuja82 »

Drążyłem temat i kupiłem zestaw firmy Lucas do podwyższania Viadra. Co okazało sie h..... i wyłudzeniem pieniedzy :evil: !!! Te dwie blaszki te 2 trójkąty nr: MCHL 114 są identyczne z oryginałami :evil: !!! Na dodatek kosztowały mnie 280 zł ! W katalogu ładnie pisze że blachy podnoszą viadro o 3 cm a sklepowy wręcz twierdził ze blachy jego mają inny kąt tego zgięcia! W sklepie towaru nie przyjęli także mam h... wie komu potrzebny drugi zestaw do "podwyższenia" viadra. Jak kto chce moge sprzedac ( na 3 zdjęciu ).

Także z tym podwyższaniem to jest lipa a napewno juz nie od LUKAS-a :twisted: :!:





Obrazek
Obrazek
Obrazek

hrymbo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 11:20 am
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#5 Post autor: hrymbo »

Jeśli zakup został wykonany" po za siedzibą firmy"- przez internet. Jeśli sprzedawca wprowadził Cię w błąd. Jeśli chcesz zwrotu pieniędzy, bo uważasz, że dana część nie spełnia swojej funkcji - Masz prawo zwrotu zakupionego towaru i zwrotu pieniędzy- bez łachy!!
Jak jesteś zainteresowany odezwij się na e-mail to napiszę Ci co zrobić.
Pozdro!
hrymbo@onet.eu






wuja82 pisze:Drążyłem temat i kupiłem zestaw firmy Lucas do
podwyższania Viadra. Co okazało sie h..... i wyłudzeniem pieniedzy :evil: !!! Te dwie blaszki te 2 trójkąty nr: MCHL 114 są identyczne z oryginałami :evil: !!! Na dodatek kosztowały mnie 280 zł ! W katalogu ładnie pisze że blachy podnoszą viadro o 3 cm a sklepowy wręcz twierdził ze blachy jego mają inny kąt tego zgięcia! W sklepie towaru nie przyjęli także mam h... wie komu potrzebny drugi zestaw do "podwyższenia" viadra. Jak kto chce moge sprzedac ( na 3 zdjęciu ).

Także z tym podwyższaniem to jest lipa a napewno juz nie od LUKAS-a :twisted: :!:





Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#6 Post autor: wuja82 »

Moze zdecydowałbym sie powalczyc z nimi :evil: o zwrot ale nie chce mi sie. Poza tym nie mam czasu nawet nie bedzie mnie 2 tyg , musiałbym znow sciagnąć te "ich" podwyzszenie , zalozyc swoje , znow szukac ludzi zeby targali do góry viadro. A poza tym wywaliłem juz rachunki i opakowanie. Ale dzieki za pomoc :D

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Pretor »

Panowie a przód jak podwyższycie. Chyba nie macie zamiaru podrzucić zadka o kilka cm do góry a przód zostawić tak samo?

Jak dla mnie ogólnie gra nie warta świeczki. Aby podwyższyć moto trzeba zmienić przednie zawieszenie. To są olbrzymie koszty. Dodatkowo nikt nie powie jak viadro się będzie prowadzić po takich zmianach. Taniej i bezpieczniej będzie zmienić motocykl na KTMa.:)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: kolim »

Pretor pisze:Panowie a przód jak podwyższycie. Chyba nie macie zamiaru podrzucić zadka o kilka cm do góry a przód zostawić tak samo?

Jak dla mnie ogólnie gra nie warta świeczki. Aby podwyższyć moto trzeba zmienić przednie zawieszenie. To są olbrzymie koszty. Dodatkowo nikt nie powie jak viadro się będzie prowadzić po takich zmianach. Taniej i bezpieczniej będzie zmienić motocykl na KTMa.:)
Znajomy zastosował ten zestaw z Larssona nie wiem jakiej firmy :)

Powiem szczerze że działa. Jest wyżej i nie przeszkadA w jeźdie... Mówi że nie zauważył znacznej różnicy a nie ma problem z obcieraniem na krawężniku przy pełnym załadunku... Motor nie zmienił się znacznie ale jak on to stwierdził stał się troszke sztywniejszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#9 Post autor: wuja82 »

Kolim jak mozesz to daj namiary na tego znajomego. Albo niech powie jaki on zestaw kupił jakiej firmy i skąd.
KTM by mnie satysfakcjonował tylko ze :arrow: nie mam tyle kapusty :(

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#10 Post autor: smutek »

Pretor pisze: Taniej i bezpieczniej będzie zmienić motocykl na KTMa.:)
Punktujesz :wink: :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

#11 Post autor: oko »

Pretor pisze:Panowie a przód jak podwyższycie. Chyba nie macie zamiaru podrzucić zadka o kilka cm do góry a przód zostawić tak samo?

Jak dla mnie ogólnie gra nie warta świeczki. Aby podwyższyć moto trzeba zmienić przednie zawieszenie. To są olbrzymie koszty. Dodatkowo nikt nie powie jak viadro się będzie prowadzić po takich zmianach. Taniej i bezpieczniej będzie zmienić motocykl na KTMa.:)
Pisałem już na ten temat. SD01 można bezpiecznie podnieść tyłem o 4 cm.
Motocykl zachowuje się bardzo dobrze. Z racji minimalnego zmniejszenia kąta wyprzedzenia łatwiej się nim manewruje na mniejszych prędkościach.
Przy dużych prędkościach trzeba wyczuć zakręty ponieważ również lepiej reaguje. Osobiście preferuję takie zachowanie. Poniesiony tył ma TYLKO i wyłącznie aspekt estetyczny (jeśli komuś taka estetyka odpowiada).

Trójkąty do zmiany zawiasu można kupić tu:

http://www.bikefarmmv.de/EN/index.php

Aby zachować moto w poziomie a jednocześnie zwiększyć prześwit konieczne jest przedłużenie przednich lag. Można to wykonać za różnowartość 173,50 EUR.


https://ssl.kundenserver.de/s74270419.e ... UF011%3D29

Zaletą tego rozwiania będzie zwiększony prześwit, geometria ramy pozostanie bez zmian. Nie będą działać stopka boczna (trzeba przedłużać) oraz stopka centrala (trzeba wozić deskę co najmniej 3 cm grubości.


To tyle, dwa gadżety za 1 tys pln z niewielkim okładem nie zrobią z Viadra KTM-a, natomiast wysokie osoby będą się czuły komfortowo. Dodatkowo Viadro nabiera "lżejszego" wyglądu (o ile to w ogóle możliwe) ;-)))

BTW KTM Adventure 990 (bez R i S) ma siedzenie mniej więcej na tej samej wysokości co Viadro SD01 czyli na wysokości 860 mm vs 845 mm
1,5 cm to grubość ciepłych gaci ;-))

Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: podwyższane Viadro

#12 Post autor: ArturNtv »

Żeby nie zakladać nowego tematu:

Znalazłem w sieci zwymiarowane elementy mocujace tylny amortyzator. Czy ktos z Was potrafi mi odpowidziec, jaki efekt da załozenie trojkata z wersji gażnikowej do modelu na wtrysku?
Załączniki
10.jpg
10.jpg (87.36 KiB) Przejrzano 10684 razy
9.jpg
9.jpg (48.64 KiB) Przejrzano 10684 razy

Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: podwyższane Viadro

#13 Post autor: ArturNtv »

Wiec tak. Wuja82 napisal, ze kupil trojkaty podwyzszajace TRW i okazaly sie identyczne z seryjnymi z SD01. A że owe trojkaty roznia sie wymiarami miedzy modelem gaznikowym i wtryskowym, kupilem oryginaly z SD01 i moto poszlo w gore. Moze nie 3,5cm, ale troche poszło. Analogicznie zalozenie do gaznikowego trojkatow z wtryskowego powinno obnizyc motocykl.

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: podwyższane Viadro

#14 Post autor: wuja82 »

ja cały czas mam oryginalne trójkąty z SD01 w szafie. Wtedy chciałem SD01 podwyzszyc ale jak nie dało rady tamtymi trójkątami to temat umarł. Czyli mówisz jak zaloże je do SD02 to trochę tył podniosę ? :)
SPEEDWAY

Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: podwyższane Viadro

#15 Post autor: ArturNtv »

Tak. Na razie moto stoi w warsztacie wiec wiem tylko tyle, ze troche poszło. Jak je zobacze bede wiedzial o ile.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”