Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest N wrz 23, 2018 1:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 11:34 pm 
Sympatyk

Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Szukam na forum ale nic nie mogę znaleźć wiec założyłem nowy temat.
Mam pytanie. Czy ma ktoś tak podłączone światła pozycyjne, że świecą jednocześnie obie żarówki?

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 11:41 pm 
Sympatyk

Patrząc na schemat obie żarówki podłączone są równolegle zarówno dla pozycyjnych jak i drogowych. U mnie świeci na postojowych prawa żarówka a na długich nie jestem pewien ale chyba tylko lewa. Jak powinno być w oryginale?

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 11:57 pm 
Stały bywalec - trochę wymiata

powinny swiecic obie, zarowno na mijania jaki na drogowych. pozycyjne jest jedno, centralnie

--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 11:17 am 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Ponieważ w Viaderkach sa żarówki typu H4, i są to żarówki tzw. dwu włókienne (jedno włókno do pozycyjnych i jedno do drogowych), to stawiam na to ze w jednej żarówce spaliło Ci się włókno od pozycyjnych, a w drugiej od drogowych - efekt jest taki jak opisujesz.
Rada:
Wymień obie żarówki powinno być oki - czyli dwie naraz świecące przy pozycyjnych i dwie na raz przy drogowych.
Oczywiście wszystko co napisałem powyżej ma sens jeżeli nikt bardzo pomysłowy nie grzebał wcześniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka :wink:
Acha i jeszcze mala kwestia - to jedno male centralnie to nie pozycyjne tylko postojowe :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 12:23 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

zalmen3 napisał(a):
...Oczywiscie wszystko co napisalem powyzej ma sens jezeli nikt bardzo pomyslowy nie grzebal wczesniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka

Otóż to generalnie nie bardzo ma sens, bo jak świat światem H4 obsługują światła MIJANIA i drogowe. Pozycyjne mają osobną żaróweczkę...
I są to POZYCYJNE właśnie, bo światła postojowe w motocyklach nie występują w takim znaczeniu, jak to ma miejsce w samochodach - światła postojowe to te włączane dźwignią kierunkowskazów (bez kluczyka w stacyjce), obsługiwane przez tę samą żarówkę, co pozycyjne. Można zamiennie oświetlać prawą lub lewą stronę pojazdu - zależnie od sposobu parkowania. Nie działa wówczas podświetlenie zegarów, kokpitu ani tablicy rejestracyjnej.
Wróćmy do definicji, bo i matusz coś to miesza: nie można podłączyć dwóch równolegle, skoro jest jedna (pozycyjne). Matuszu, czy nie mówisz przypadkiem o światłach mijania?
Pzdr

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 6:18 pm 
Sympatyk

Zgadza się. Zamieszałem z tymi pozycyjnymi i postojowymi :oops: . Chodziło mi o światła mijania tzw krótkie i o drogowe tzw długie. Jak się od Was dowiedziałem, że mają świecić obie żarówki dla krótkich jak i długich (schemat to potwierdza) to jestem w domu :). Jak odbiorę moto z serwisu to się tym zajmę. Pewnie włókna przepalone. Jakoś zasugerowałem się sposobem działania lamp w FZ6, gdzie świeci tylko jeden reflektor, a zawsze chciałem mieć moto z podwójnymi reflektorami gdzie świecą oba naraz :D.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 7:13 pm 

Andrzej77 napisał(a):
zalmen3 napisał(a):
...Oczywiscie wszystko co napisalem powyzej ma sens jezeli nikt bardzo pomyslowy nie grzebal wczesniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka

Otóż to generalnie nie bardzo ma sens, bo jak świat światem H4 obsługują światła MIJANIA i drogowe. Pozycyjne mają osobną żaróweczkę...
I są to POZYCYJNE właśnie, bo światła postojowe w motocyklach nie występują w takim znaczeniu, jak to ma miejsce w samochodach - światła postojowe to te włączane dźwignią kierunkowskazów (bez kluczyka w stacyjce), obsługiwane przez tę samą żarówkę, co pozycyjne. Można zamiennie oświetlać prawą lub lewą stronę pojazdu - zależnie od sposobu parkowania. Nie działa wówczas podświetlenie zegarów, kokpitu ani tablicy rejestracyjnej.
Wróćmy do definicji, bo i matusz coś to miesza: nie można podłączyć dwóch równolegle, skoro jest jedna (pozycyjne). Matuszu, czy nie mówisz przypadkiem o światłach mijania?
Pzdr

Po przeczytaniu powyzszego uswiadomilem sobie ze sam popelnilem blad w stosowaniu nazw poszczegolnych typow oswietlenia - bije sie w piers i zwracam honor koledze bournee :oops:
:arrow: Reszta wywodu po naniesieniu stosownych poprawek zostaje podtrzymana - zwalam wszystko na przepalone "na krzyz" wlokna :wink:
Co do wlokna to tez bije sie w piers - pisze sie prze "o z kreska" a nie jak znalazlo sie w moim poscie przez "u" :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 8:59 pm 

Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
tak mają świecić obie 8)

Tytuł:
PostNapisane: N lut 10, 2013 11:13 pm 
Sympatyk

Witam,
Skoro poruszony był temat świateł pozycyjnych to się podłączę z zapytaniem : jak w XL1000 z 2007 (jesli rok ma znaczenie) włącza się światła pozycyjne ... bo jakoś kurcze po tylu motocyklach w tym pierwszym nie mogę znaleźć sposobu na nie :?

Tytuł:
PostNapisane: N lut 10, 2013 11:38 pm 
Sympatyk

Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Nie masz takiej opcji, światła mijania lub drogowe włączają się po przekręceniu stacyjki.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 10, 2013 11:53 pm 

Czarny napisał(a):
Nie masz takiej opcji, światła mijania lub drogowe włączają się po przekręceniu stacyjki.

amen... nie ma pstryczka :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 9:21 am 

Nie wierze ze Czarny tego nie dorobi.. :wink:
Kwestia czasu,lub juz jest :!:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 10:07 am 
Sympatyk

Kuba-car napisał(a):
Nie wierze ze Czarny tego nie dorobi.. :wink:
Kwestia czasu,lub juz jest :!:

No baaa, zrobiłem zanim moto z garażu wyjechało.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 10:28 am 
Sympatyk

... więc szukałbym do .... Dzięki za odp.
Czy podanie osobnego zasilenia na obwód pozycyjnych nie spowoduje efektu "choinki" ? bo tak patrząc w schemat jest to obwód wspólny z czujnikiem biegu jałowego

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2013 3:18 pm 
Sympatyk

Ja poprostu przeciąłem przewód zasilający przekaźnik od świateł i zastosowałem przekaźnik z 5 nóżkami, którego masa jest podpięta pod kontrolkę od oleju.
Po włączeniu zapłonu obwód jest przerywany i światła się nie zapalają, jak silnik pracuje, masa zanika przekaźnik się zwiera i zapala światła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]