Obniżenie zawieszenia

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
harcerzyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 4:10 pm
Lokalizacja: Przysucha

#16 Post autor: harcerzyk »

tzn na drodze przy szybszej jezdze nie odczuwam natomiast przy jezdze na pierwszym i drugim biegu tzn na cpn-ie, na parkingu moto skreca szybciej i bardziej sie kladzie i zauwazylem ze czesciej sie podpieram niz wczeniej. ale czy to dlatego ze bardziej moge sobie pozwolc na odchylanie sie czy moze inny kat nachylenia glowki ramy-nie wiem.

teraz zobacze co sie stanie gdy lagi wroca np do obnizenia o 1 cm. o wrazeniach z jazdy opowiem.

harcerzyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 4:10 pm
Lokalizacja: Przysucha

#17 Post autor: harcerzyk »

miałem lagi wpuszczone 3 cm a teraz mam 1,1 cm i jest lepiej. Tzn lepiej sie przy wolnych predkosciach prowadzi. a przy wiekszych bez zmian - kladzie sie pieknie

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

#18 Post autor: Backet »

Moje viadro też jest dla mnie za wysokie i przydało by się je obniżyc. Adam 3911 może podzielisz się swoją wiedzą jak dorobic te trójkąty do obniżenia tyłu w SD02 ? Chętnie sam zrobię te blachy tylko podpowiedz jak, może dasz jakiś rysunek, zdjęcie czy cóś. Swoje chciałem obniżyc o 30mm.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#19 Post autor: adam3911 »

Backet pisze:Moje viadro też jest dla mnie za wysokie i przydało by się je obniżyc. Adam 3911 może podzielisz się swoją wiedzą jak dorobic te trójkąty do obniżenia tyłu w SD02 ? Chętnie sam zrobię te blachy tylko podpowiedz jak, może dasz jakiś rysunek, zdjęcie czy cóś. Swoje chciałem obniżyc o 30mm.
Tu jest problem, nie mam szablonu. Pod konkretne obniżenie mierzyłem rozstawy otworów, nie jest to proste i zmiany są tak niewielkie że trudne do obliczenia, zmieniają się 3 wymiary i dość pracochłonne, nie mówiąc o rozpięciu zawieszenia. Nie prowadze produkcji, więc nie robiłem zapisów, szablownów... Jeśli by Ci wystarczyło to mam trójkąty do obniżenia o ok 2,5 cm.

harcerzyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 4:10 pm
Lokalizacja: Przysucha

#20 Post autor: harcerzyk »

teraz podniosłem jakies moto na lagach i jest teraz na 1 cm w dol. lepiej sie prowadzi przy wolnej jezdzie natomiast przy szybkiej nie ma dalej roznicy - prowadzi sie pieknie

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

#21 Post autor: Backet »

Ja w końcu kupiłem u Larssona zestaw Lucasa do SDO2. Koszt takiej przyjemności to 376 zł z przesyłką.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

werholt
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Kielce

#22 Post autor: werholt »

Podepnę się pod temat :
Witam ..
Mam pytanie odnośnie tego elementu (trójkąta) , który odpowiada za podwyższenie /obniżenie motocykla. W Service Manual do SD02 zwie się to "shock link plates" (str 14-15) . Mam wrażenie ,że moje wiaderko jest obniżone ponieważ mam spore problemy w stawianiu jej na centralce (bez żony ani rusz..) i mimo dość mikrej postury (178) siedzi mi się na niej z pełnym zasięgiem kopyt do podłoża .
Element jest koloru złotawego , zamontowany jest w SD02 z 2003 roku . Pomiary dokonane z prawej strony wykazały :
(mierzone od środka łbów śrub)
Lewa górna- prawa górna : 9 cm
PG - dolna :6 cm
D- LG : 8 cm
Pytanie brzmi : czy ten element jest oryginalny ..?
Jak któryś z szanownych kolegów będzie szedł w wigilie sobie z motocyklem pogadać - to niech też zerknie przy okazji na tego "dynksa" .
A tak w ogóle : to Wesołych Świąt ..

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

#23 Post autor: Backet »

Oryginalne trójkąty w SD02 powinny być z aluminium a ich wymiary to: LG-PG:65mm, PG-D:60mm, D-LG:77mm (mierzone od środka otworów). Mam je wymontowane bo zakładałem komplet obniżający.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

werholt
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Kielce

#24 Post autor: werholt »

Backet dzięki za sprawdzenie . Chętnie odkupie od Ciebie te oryginały .
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam .

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

#25 Post autor: Backet »

Z chęcią ale sprzedaję swoje viaderko i przyszły właściciel (190 cm wzrostu) chce bym założył te oryginalne trójkąty.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

Awatar użytkownika
kriss
Uczy się jeździć
Posty: 56
Rejestracja: sob sie 27, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Opole

#26 Post autor: kriss »

A te obniżające będziesz sprzedawał ?

werholt
Uczy się jeździć
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Kielce

#27 Post autor: werholt »

Ja będę sprzedawał - jak od kogoś kupie oryginalne ;)

mroczko3
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:09 pm
Lokalizacja: Rzeszów

#28 Post autor: mroczko3 »

Obecnie wchodząc w zakręt ostre trę podnużkami i mam pytanie czy obniżenie nie zwiększy tego tarcia .
Jeżeli tak to wolę palcami dotykać asfalt.

Bartosz
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 11:37 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL 1000V

Re: Obniżenie zawieszenia

#29 Post autor: Bartosz »

Witam serdecznie Panowie od wczoraj jestem posiadaczem wiadra i mam 178 mam oryginalne trójkąty wiec tylko palcami dotykam ziemi szukam w necie i nic nie mogę znaleźć w larsonie tez nie ma trójkątów do obniżenia pomożecie??

Znalazłem takie cos jeszcze ??? http://www.ceneo.pl/20883945#tab=spec

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Obniżenie zawieszenia

#30 Post autor: M@rio »

Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”