Oklejanie szyby w kasku od środka

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Oklejanie szyby w kasku od środka

#1 Post autor: Baniol »

Hejka. Mam wielką prośbę. kto z Was robił kiedyś sobie oklejanie szyby w kasku od środka? Kupiłem kiedyś folię na szybę do auta ale nie miałem czasu na założenie jej i auto sie sprzedało. Pomyślałem, że może da się to zrobić dla kasku. Zabrałem sie za to ale szlak mnie trafia. Marszczy się , nie równo układa się bo szyba wygięta i wypukła itd. Jak to zrobić? Nie mam blendy bo to starszy model ale fajny wizualnie. Może koś w okolicy mojego Orzesza potrafiłby mi pomóc?
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
brakus
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 10, 2015 2:00 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: VFR 800
Lokalizacja: Kutno

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#2 Post autor: brakus »

Przyciemnienie całej szyby nie jest dobrym rozwiązaniem bo jak będziesz musiał jechać po zmroku to mało co zobaczysz. Lepiej kup sobie okulary na gumkę pod kask lub wykonaj samemu blendę np z starego prześwietlenia rtg, albo sztywnej folii
Coś w tym rodzaju: http://www.moto-akcesoria.pl/uniwersaln ... rettyPhoto wciskane między skorupę kasku a wyściółkę - samo się zaczepi przez doklejony rzep.
Obrazek

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#3 Post autor: Endriusza »

Nawet przy słonecznej pogodzie, szczególnie podczas jazdy pod słońce, wjeżdżanie szybko z całą ciemną szybką ze słońca w mocno zacienione miejsca daje chwilowe dosyć nieciekawe efekty.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#4 Post autor: sliwa »

Baniol okleja się na mokro .

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#5 Post autor: Baniol »

Oklejałem na mokro to cała folia jeździła po szybie. Wkur.... i wypier....em to. Na razie skutecznie mnie to zraziło do zabawy. A może są gotowce na szybki? Widzę czasem kaski z szybką jak lustro więc albo oryginalnie zrobione albo maja jakieś wstawki.
A ta uniwersalna blenda jest doskonała. Chyba to właśnie kupię
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#6 Post autor: ADAMO16 »

Położyłeś folie na mokro, a wodę spod folii wycisnąłeś? Oklejałem szyby, pleksi i nigdy folia nie jeździła po powierzchni. Do wyciskania wody np takie cos jest dobre http://allegro.pl/rakla-z-filcem-do-fol ... 18269.html
Co faktu nie zmienia, że oklejanie szyby w kasku to zły pomysł. Okulary albo blenda.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#7 Post autor: eneron »

Panowie a nie lepiej wymienić kask na taki z blendą przeciwsłoneczną? Jeśli świeci ostre słońce - opuszczasz blendę i jedziesz w komfortowych warunkach, jeśli jest zmierzch - chowasz blendę. W każdych warunkach możesz szybko i jednym ruchem ręki opuścić albo schować. Oklejanie szyby kasku ciemną folią... no cóż, moje zdanie jest takie, że to mega druciarstwo. Jeśli stać Cię na motocykl za kilka tys zł to tym bardziej stać Cię na kask. To nie jest wizualny tuning, ta folia może być cieńką granicą między wypadkiem a szczęśliwym powrotem do domu. Dla mnie jest to igranie z własnym bezpieczeństwem i narażanie innych na zagrożenie z Twojej strony.

Jak dla mnie jest to glupota, bezsens. Jeśli już kup sobie dedykowaną szybę z atestem a niejakieś chałupnicze tuningi. kierunkowskazy możesz przyciemnić ale nie tak ważny element bezpieczeństwa jak szyba kasku.
Kup sobie kask z okularem - bo na bezpieczeństwie swoim a w szczególności innych uczestników ruchy nie można eksperymentować.

Potępiam takie druciarstwo.
(nie chcę tu nikogo obrazić - po porstu jest to moje zdanie na temat takiego tuningu)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#8 Post autor: sliwa »

z tego co wiem to Baniol ma trzy kaski , a do tego widoczne czuje sentyment :)

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#9 Post autor: Baniol »

Śliwa hehehehehe prawie trafiłeś. Mam trzy kaski a ten był pierwszy. Lubię go. W nim nie ma blendy. Myślałem, że to będzie proste. Ale zaklepałem sobie już tą uniwersalną blendę do kasku w moto akcesoria za 80 zł. To jest najlepszy wybór. Nie będę jak to kolega eneron opisywał robił druciarstwa.
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#10 Post autor: Yanek »

Baniol pisze:Hejka. Mam wielką prośbę. kto z Was robił kiedyś sobie oklejanie szyby w kasku od środka? Kupiłem kiedyś folię na szybę do auta ale nie miałem czasu na założenie jej i auto sie sprzedało. Pomyślałem, że może da się to zrobić dla kasku. Zabrałem sie za to ale szlak mnie trafia. Marszczy się , nie równo układa się bo szyba wygięta i wypukła itd. Jak to zrobić? Nie mam blendy bo to starszy model ale fajny wizualnie. Może koś w okolicy mojego Orzesza potrafiłby mi pomóc?
Zakupiłem pierwszy kask i dodatkowo przyciemniana szybę, wymiana szyby to 30 sekund. Po zmroku w przyciemnianej jazda to spore ryzyko. W tym roku zawitał na głowie Shark z blendą i PinLockiem [:DD]

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Oklejanie szyby w kasku od środka

#11 Post autor: Baniol »

Olałem totalnie przyciemnianie tej szyby. Jeden kask może być bez
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”