Obniżenie siedzenia

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Tomi1290
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 17, 2017 6:12 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Obniżenie siedzenia

#1 Post autor: Tomi1290 »

Witam czy miał ktoś do czynienia z firmą MWmoto ? Chodzi o obniżenie siedzenia plus nowe obicie.Napisali że mogą tak do 2 cm obniżyć ale niw wiem czy taki zabieg nie wpłynie na komfort.Przeróbkę wycenili na 450 zł.Co o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Obniżenie siedzenia

#2 Post autor: vaaks »

Drogo, to samo zrobi ci Wijalis za 250 zł. Wielu z nas ma u niego zrobione siedzenia i nie słyszałem narzekań, ja nawet po 950 km non stop nie czułem zmęczenia 4 liter.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Obniżenie siedzenia

#3 Post autor: seburaj »

Tomi1290 pisze:Co o tym sądzicie ?
niewłaściwie dobrany motocykl do predyspozycji fizycznych ?

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Obniżenie siedzenia

#4 Post autor: szuler »

Pytanie co chcesz osiągnąć przez obniżenie ?
- Jeżeli miejsce na koraliki - to OK.
- Jeżeli obniżenie dla lepszego stania stopami na ziemi - to nie spodziewaj się jakiejś wielkiej poprawy. Varadero ma stosunkowo szeroką podstawę siedzenia kierowcy i jak obniżysz siedzisko to uda będą szerzej rozepchnięte i uzyskany efekt - żaden.
Obniżyłem swoje o ok. 3 cm i nic to nie dało jeżeli chodzi o podparcie, natomiast mogłem zacząć używać koralików co było bardzo OK :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Obniżenie siedzenia

#5 Post autor: PEPE64 »

szuler pisze:Pytanie co chcesz osiągnąć przez obniżenie ?
- Jeżeli miejsce na koraliki - to OK.
- Jeżeli obniżenie dla lepszego stania stopami na ziemi - to nie spodziewaj się jakiejś wielkiej poprawy. Varadero ma stosunkowo szeroką podstawę siedzenia kierowcy i jak obniżysz siedzisko to uda będą szerzej rozepchnięte i uzyskany efekt - żaden.
Obniżyłem swoje o ok. 3 cm i nic to nie dało jeżeli chodzi o podparcie, natomiast mogłem zacząć używać koralików co było bardzo OK :)
Te koraliki, to jakieś konkretne do wiadra, czy zaadoptowane samochodowe? A ma ktoś może matę grzewczą w kanapie? Na taką pogodę jak teraz, chyba lepsza od koralików?
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Leszek1985
Udaje motocyklistę
Posty: 155
Rejestracja: pn maja 08, 2017 1:08 pm
Imię: Leszek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: Obniżenie siedzenia

#6 Post autor: Leszek1985 »

Co do predyspozycji fizycznych to już dawno takich bzdur nie usłyszałem :clap: :isok:
A co do obniżenia to wejdź sobie na "Szabik-kanapy motocyklowe" robił mi kanapę i tak jak mój przedmówca napisał. Obniżenie nic nie da bo szeroka jest, nawet pogorszy bo tyłek zejdzie niżej a kolana do góry.
SZABIK obniżył mi kanapę i zwężył do granic możliwości. Na dodatek obszył jakimś materiałem który jest rewelacyjny latem...
Na jego stronie jest moja kanapa (białe viadro) Polecam chłopaka

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: Obniżenie siedzenia

#7 Post autor: motoendriu »

Nie lepiej kupić za 150 zł trójkąty do obniżenia zawieszenia tyłu i opuścić trochę Moto na lagach z przodu?
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Obniżenie siedzenia

#8 Post autor: james »

Varadero ma szeroką kanapę i to prawda, że jej obniżenie nie da efektu 1:1. Firma Wijalis ma opanowane siedzenia do naszego motocykla i różnicę w wysokości da się odczuć.
PEPE64 pisze:A ma ktoś może matę grzewczą w kanapie?
Miał, kolega Czarny. A później szukał alternatora do Varadero. Przy SD01 nie kombinowałbym z takimi gadżetami, chyba że jeździsz na światłach postojowych :)

optyk
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 12, 2015 1:12 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obniżenie siedzenia

#9 Post autor: optyk »

ja obniżyłem trójkątami, bo jak kolega napisał, źle dobrałem sobie moto... :hystery:
Polecam
Boczną troszkę skróciłem, z centralnej korzystam tylko przy dłuższych postojach i zawsze ktoś się znajdzie, by pomóc targnąć go do góry. Choć pokazali mi, że samemu też się da, to jakoś nie chcę ryzykować, że się wyglebimy przy stawianiu, bo obciach niemiłosierny by był ;)

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Obniżenie siedzenia

#10 Post autor: ADAMO16 »

Obnizenie na trojkatach robi swoja robote, jak kolega napisal kose musimy skrocic. A mit o zmianie geometrii i zlym prowadzeniu jest wyssany z palca. Mam dwoch kolegow z varanami, przejechali sie moim i nie widzieli roznicy.
Załączniki
2017-11-25 12.12.53.jpg
2017-11-25 12.12.53.jpg (685.7 KiB) Przejrzano 10436 razy
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Obniżenie siedzenia

#11 Post autor: PEPE64 »

james pisze:Varadero ma szeroką kanapę i to prawda, że jej obniżenie nie da efektu 1:1. Firma Wijalis ma opanowane siedzenia do naszego motocykla i różnicę w wysokości da się odczuć.
PEPE64 pisze:A ma ktoś może matę grzewczą w kanapie?
Miał, kolega Czarny. A później szukał alternatora do Varadero. Przy SD01 nie kombinowałbym z takimi gadżetami, chyba że jeździsz na światłach postojowych :)
Dzięki za ostrzeżenie :) Czyli jak załączę matę, to przełączam na postojowe ;)
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Obniżenie siedzenia

#12 Post autor: szuler »

PEPE64 pisze: Te koraliki, to jakieś konkretne do wiadra, czy zaadoptowane samochodowe?
Zaadoptowane samochodowe z dwuczęściowej maty. Jedną część odciąłem i położyłem na siedzisko.
Mankamentem ich stosowania jest ślizganie się po koralikach - nie ma mowy o takim trzymaniu jak na obszytym siedzeniu.
Plusy przewyższają natomiast tak mocno ten minus że je używam :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Tomi1290
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 17, 2017 6:12 pm
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Obniżenie siedzenia

#13 Post autor: Tomi1290 »

Dzięki za opinie. Zadzwonię jeszcze do Vijalisa i się dopytam bo też wydaje mi się coś za drogo.

optyk
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 12, 2015 1:12 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obniżenie siedzenia

#14 Post autor: optyk »

ADAMO16 pisze:Obnizenie na trojkatach robi swoja robote, jak kolega napisal kose musimy skrocic. A mit o zmianie geometrii i zlym prowadzeniu jest wyssany z palca. Mam dwoch kolegow z varanami, przejechali sie moim i nie widzieli roznicy.
Ja mam nieodparte wrażenie, że prowadzi się lepiej. Zwłaszcza, że mogłem utwardzić zawieszenie bez utraty dostępu stóp do ziemi

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Obniżenie siedzenia

#15 Post autor: PEPE64 »

optyk pisze:
ADAMO16 pisze:Obnizenie na trojkatach robi swoja robote, jak kolega napisal kose musimy skrocic. A mit o zmianie geometrii i zlym prowadzeniu jest wyssany z palca. Mam dwoch kolegow z varanami, przejechali sie moim i nie widzieli roznicy.
Ja mam nieodparte wrażenie, że prowadzi się lepiej. Zwłaszcza, że mogłem utwardzić zawieszenie bez utraty dostępu stóp do ziemi
Niżej środek ciężkości :))
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”