[K] opinia - XL1000V

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży oraz chęci kupna motocykli...
Wiadomość
Autor
mikusm
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 12, 2017 3:39 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Yamaha
Model: xj 600
Rocznik: 1989

[K] opinia - XL1000V

#1 Post autor: mikusm »

witam
tak jak pisałem w "powitalni" myślę o zmianie moto na Varadero. obecnie mam xj 600 51j z 89r. a więc już klasyka. z uwagi na dość ograniczony budżet na zakupy szukam moto w granicach 10 tys. znalazłem ogłoszenie varadero z 2003 r z przebiegiem 150 000. i tu moje pytanie: czy bać się tego przebiegu, co mnie czeka do wymiany przy takich przebiegach (rozrząd, sprzęgło, skrzynia). przyznam że troszke przeraża mnie taki przebieg, oczywiście nie szukam 15 -sto letniego moto z przebiegiem 10-20 tys km.
proszę o rady, opinie z własnego doświadczenia.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: opinia

#2 Post autor: Pegaz »

Samego przebiegu nie masz co się bać.
Silnik spokojnie przejedzie drugie tyle albo i 2x tyle oczywiście eksploatowany zgodnie ze sztuką.
Natomiast przy tej cenie musisz zwrócić uwagę ile wydasz na pakiet startowy, mam tu na myśli opony, napęd, tarcze hamulcowe, klocki, łożyska w kołach, gumy zabieraka, ślizg łańcucha, w jakim stanie są lagi i tylni amor, sprzęgło itp. Taki pakiet to spokojnie połowa ceny tego motocykla. Oczywiście na taki pakiet można się załapać i przy dużo mniejszym przebiegu.

Awatar użytkownika
rondelfranka
Udaje motocyklistę
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 14, 2016 5:19 pm
Imię: waldek
Marka motocykla: honda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: lubań

Re: [K] opinia - XL1000V

#3 Post autor: rondelfranka »

Witam
Jak ktoś napisał taki przebieg za taką cene to znaczy że nie kłamie i nie boi sie o motocykl , tak myślę .

motoendriu
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 749
Rejestracja: czw sie 01, 2013 10:03 pm
Imię: Andrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: lubuskie

Re: [K] opinia - XL1000V

#4 Post autor: motoendriu »

Popieram wypowiedź rondelfranka
Ktoś gdzieś kiedyś napisał "cztery koła poruszają ciało a dwa duszę"

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: [K] opinia - XL1000V

#5 Post autor: Baza »

BTW.rondelfarnku powiedz mi kto ci obszył tak kanapę z avatara bo ja chcę wysłać do Wijalis'a i wydaje mi się że to ich robota.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: [K] opinia - XL1000V

#6 Post autor: james »

Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza - u mnie po 160.000 km skrzynia i sprzęgło są w stanie bardzo dobrym, a łańcuchy rozrządu niedawno wymieniałem. Co może być przy takim przebiegu, ale czego nie polecam ruszać to uszczelniacze zaworowe. Taniej wychodzi dolewać po ten literek na 10.000 km, niż robić później kapitalkę głowicy...

mikusm
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 12, 2017 3:39 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Yamaha
Model: xj 600
Rocznik: 1989

Re: [K] opinia - XL1000V

#7 Post autor: mikusm »

Pegaz dzięki za krótka i rzeczową odpowiedź. To o czym piszesz to są rzeczy które można sprawdzić przy zakupie. Ja bardziej boję się o to czego nie widać a mianowicie np rozrząd. Czy powinien być już wymieniony, czy czeka mnie wymiana? Co z wtryskami, jak je sprawdzić ?(czy się je jakoś sprawdza) A może jest ktoś z okolic Nidzicy i może mógłby zerknąć na moto. Ogłoszenie jest z tej miejscowości na OLX

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: [K] opinia - XL1000V

#8 Post autor: Pegaz »

rondelfranka pisze:Witam
Jak ktoś napisał taki przebieg za taką cene to znaczy że nie kłamie i nie boi sie o motocykl , tak myślę .
Nie znaczy też też tego, że przebieg jest prawdziwy. W dzisiejszych czasach tylko pierwszy właściciel sprząta wie ile i jak przejechał.

Jeżeli chodzi o rozrząd to może być już po wymianie albo i nie. Trzeba zdjąć pokrywy żeby to dokładnie zbadać. Jak silnik pracuje prawidło to ja bym się rozrządu nie bał. Najlepiej gdyby właściciel pozwolił wykręcić świecie w celu sprawdzenia ciśnienia a to Ci dużo powie o stanie silnika. Można przy okazji zajrzeć endoskopem jak ktoś posiada.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: [K] opinia - XL1000V

#9 Post autor: james »

Pegaz pisze:
rondelfranka pisze:Jeżeli chodzi o rozrząd to może być już po wymianie albo i nie. Trzeba zdjąć pokrywy żeby to dokładnie zbadać. Jak silnik pracuje prawidło to ja bym się rozrządu nie bał.
Zdjęcie pokrywy pozwoli tylko na ocenę stanu płytek łańcucha, na nic więcej. U mnie nie było żadnych niepokojących objawów, silnik chodził b. ładnie, przy czym ja co 2 lata wyciągałem napinacze i sprawdzałem jak łańcuchy leżą na kołach/ile napinacza jeszcze zostało. Zmierzam do tego, że łańcuchy układały się dobrze, nie było widać przesunięcia na znakach, a po skręceniu napinacza można było ściągnąć łańcuszki z kół... tutaj jednak sugerowałbym się tym, ile jeszcze pozostało "skoku" (min. ~11 mm).

mikusm
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 12, 2017 3:39 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Yamaha
Model: xj 600
Rocznik: 1989

Re: [K] opinia - XL1000V

#10 Post autor: mikusm »

witam
Z uwagi na to, że ogłoszenie motoru którego dotyczył post zniknęło temat uważam za zamknięty. Dzięki bardzo za podjecie tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle”