Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#1 Post autor: Nuno »

Witam
W niedalekiej przyszłości chcę zakupić kask szczękowy za ok. 1500zł. Jeżdże w integralu o dość zaawansowanym wieku więc do Wiadra chcę szczękowca. Praktycznie zawsze mam otwartą szybę i zamkniętą blendę oraz wkładam słuchawki ( moje Viadro ma szybę MRA -jest genialna) :isok2:
Po obejrzeniu w internecie licznych modeli skupiam się na dwóch kaskach Shark Evoline 3 i Nolan N104.
Za pierwszym przemawia genialny według mnie system otwierania szczęki ( lubię jak mi wieje w gębę) a za drugim system N COM który prawdopodobnie zastąpił by słuchawki ( zależy od jakości dźwięku w głośniczkach, do której przywiązuje dużą wagę )
Toteż mam prośbę o opinie na temat tych modeli, zwłaszcza systemu N COM).
Za parę tygodni podjadę na przymiarkę obu kasków ale już teraz jestem ciekawy Waszych opini.
Może ktoś ma inną propozycję? Odpada Shoei bo po zakupie Multiteca byłem bardzo rozczarowany.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#2 Post autor: olo »

osobiscie wolę Shark-a :isok: bo mam
co do montowania wszelakiego sprzetu tybu słuchawki w kasku osobiscie jestem na nie...jeżdzę po to aby się oderwać od wszystkiego, wyciszyć( posłuchać muzyki silnika) :cool1:

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#3 Post autor: Nuno »

Olo jak Ci się ten Shark sprawuje?
Słyszałem że ma za mały wizjer i blendę, możesz to potwierdzić?
Jak z głośnością, jakością, aerodynamiką?
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#4 Post autor: olo »

Wszystko jest OK, oczywiście jest troch głośniejszy niż kask integralny, ale coś za coś.
Jedyny mankament to chyba troszku za duża waga.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#5 Post autor: Nuno »

Zaciekawił mnie również Scorpion exo 900 air.
Co myślicie?
Ktoś wie gdzie można przymierzyć scorpiona najlepiej na dolnym śląsku,ewentualnie opolskie i okolice?
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#6 Post autor: drachu01 »

wtrące temat odnośnie słuchawek-jeśli lubisz muzykę i lubisz jej czyste brzmienie to nie licz ,że jakiś system zastąpi dobre szczelne douszne słuchawki,chodzby udowadniali bili ćwiartowali NIE!!!
no risk,no fun

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#7 Post autor: Nuno »

Masz rację Drachu. Już się o tym przekonałem, tak więc wykluczyłem Nolana. Wacham się pomiędzy Sharkiem i Scorpionem ale żadnego z nich nie miałem jeszcze na głowie. Z przyczyn finansowych musiałem przełożyć zakup do wiosny. Może jakiś producent przedstawi jakiś fajny nowy model?
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#8 Post autor: james »

Mam model EXO 900, jakbyś miał pytania to śmiało. Swoją drogą rozmawiałem z importerami i z tego co wiem to Scorpiona ma nie być dłużej w PL... nie dowiedziałem się dlaczego... :thumbdown:

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#9 Post autor: Nuno »

Z tego co poczytałem w necie zarówno Shark i Scorpion mają bardzo skrajne opinie. Jedni się zachwycają, drudzy odradzają.
Ciekaw jestem Twojej opini James na temat Scorpiona. Nie przeszkadza Ci jego ciężar?itp.
Do tej pory udało mi się przymierzyć tylko Nolana ale mam chyba za kwadratowy czereb bo uciskał na skroni, w ofercie mieli też Scorpiona ale nie było ani jednej sztuki na przymiarkę. Tylko na zamówienie, a gość powiedział że wycofują się ze Scorpiona bo ponoć za dużo reklamacji było...
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

PawelKrasowski
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:56 am
Marka motocykla: honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#10 Post autor: PawelKrasowski »

Nuno pisze:Z tego co poczytałem w necie zarówno Shark i Scorpion mają bardzo skrajne opinie. Jedni się zachwycają, drudzy odradzają.
Ciekaw jestem Twojej opini James na temat Scorpiona. Nie przeszkadza Ci jego ciężar?itp.
Do tej pory udało mi się przymierzyć tylko Nolana ale mam chyba za kwadratowy czereb bo uciskał na skroni, w ofercie mieli też Scorpiona ale nie było ani jednej sztuki na przymiarkę. Tylko na zamówienie, a gość powiedział że wycofują się ze Scorpiona bo ponoć za dużo reklamacji było...

Cześć. Ja zakupiłem N104 i zrobiłem na nim z 1000 km. Po pierwszych 100 łeb nap.... jak chol.... Uciskał mnie na górze głowy (też mam kwadratowy). Rozebrałem podpinkę i wyskrobałem trochę styropianu. Pomogło.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#11 Post autor: melon1968 »

Ja polecam LS2 FF370 .1 EASY jest to jakby tańsza wersja schubertha c3 bardzo przyzwoicie zrobiona.Po 2 sezonach wszystko działa.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#12 Post autor: james »

Nuno pisze:Z tego co poczytałem w necie zarówno Shark i Scorpion mają bardzo skrajne opinie. Jedni się zachwycają, drudzy odradzają.
Ciekaw jestem Twojej opini James na temat Scorpiona. Nie przeszkadza Ci jego ciężar?itp.
Do tej pory udało mi się przymierzyć tylko Nolana ale mam chyba za kwadratowy czereb bo uciskał na skroni, w ofercie mieli też Scorpiona ale nie było ani jednej sztuki na przymiarkę. Tylko na zamówienie, a gość powiedział że wycofują się ze Scorpiona bo ponoć za dużo reklamacji było...
Scorpion jest ciekawą propozycją i wydaje mi się, że relatywnie dobrze wypadającą w stosunku cena/jakość.
Waga - faktycznie na wielu forach ludzie piszą o wadze i stawiają ten argument jako element wykluczający kask. Prawda jest taka, że nawet po przejechaniu 700 km nic nie boli, nic nie uciska - nic nie denerwuje. Moim zdaniem, czuć, że jest, ale w niczym to nie przeszkadza.
Hałas - no tutaj faktycznie trzeba przyznać rację, bo za cichy to on nie jest. Pewnie pomogłoby podwyższenie szyby (po schyleniu się, jest okej, słychać tylko silnik). To trzeba uznać za minus.
Skorupa - jest dobrze wykonana i nie można się przyczepić do malowania - trudno ją zadrapać. Jedyny mankament to odparzająca się srebrna taśma wklejana jako ozdobnik - można zerwać i mieć spokój.
Szyba - tutaj to trochę ja zawiniłem. Musiałem ją wymienić, bo przy zakupie górna część "utwardzenia" była zadrapana i dostał się pod nią... płyn do mycia szyb... Całość zaczęła się łuszczyć i konieczne było nabycie nowej. Ogólnie nie jest źle - konwerwacja zewnętrznej warstwy przyjemna, wewnętrznej (antifog) trochę mniej.
Bajery - czyli pompowana poducha, która jest, czuć, że coś się dzieje, ale faktycznie nie jest to kluczowy i najbardziej funkcjonalny element kasku.
Blenda - prawie każdy kask ją ma. Sprawdza się, okular jest odpowiednio długi.
Wentylacja - nie ma co narzekać. Nigdy nie zdarzyło mi się wrócić z mokrą głową do domu, czy to padało, czy było na prawdę gorąco.

Czy kupiłbym ten kask jeszcze raz? Raczej tak. Ogólnie jest on super wygodny i dobrze dopasowuje się do czaszki. Mankamentem jest tutaj szybka, z którą miałem trochę przygód - najpierw, gdy zaczęła matowieć, teraz z wyczyszczeniem antifoga z fabrycznych plamek (jest na to patent).

Na razie tyle. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało :)

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#13 Post autor: Nuno »

Dzięki za fachową opinię. Mam tylko pytanie, czy da się jeździć z podniesioną szczęką?
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#14 Post autor: james »

Nuno pisze:Dzięki za fachową opinię. Mam tylko pytanie, czy da się jeździć z podniesioną szczęką?
Ja osobiście nie czuje się komfortowo z otwartą szczęką a i szybę mam standardowej wysokości, więc trochę wieje... Nie wypowiem się w tej kwestii. Mam kilku znajomych, którzy też mają EXO 900 - mogę popytać czy eksperymentowali :) W każdym bądź razie kask ma dość mocną zapadkę po maksymalnym podniesieniu szczęki do góry i "przyłbica" nie opada ;)

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Shark Evoline 3 czy Nolan N 104?

#15 Post autor: Nuno »

Witam
Jestem właśnie po macaniu i przymierzaniu kilku modeli kasków. Jak pisałem szukam szczękowca lub coś podobnego do około 1500zł. Po przeglądnięciu rynku napiszę małe podsumowanie, może komuś się przyda...
1.Shark Evoline 3 - wybrałem ten model ze względu na genialne rozwiązanie szczęki. Jakość jest wysoka, komfort też, wcale nie jest taki głośny jak niektórzy piszą. Waga też jest w normie. Ogólnie czekam tylko na nowe malowania 2014 i zamawiam.
2. Nolan N104 - kawał solidnego kasku, wszystko działa jak powinno, cichszy od Sharka, ale wygląd do mnie nie przemawia, jest taki bez polotu. Ogólnie najlepiej wykonany kask ze wszystkich, które oglądałem.
3. Nolan N44 - wielkie rozczarowanie. Jedyna zaleta to wygląd. Nie wiem może trafiłem na felerny egzemplarz bo jakość była na poziomie chińskich kasków za 100 zł. Szczęka wyglądała tak jakby miała zaraz odpaść, wyściółka lata na wszystkie strony, suwak do wentylacji działa na słowo honoru. Żeby go założyć lub zdjąć trzeba zdjąć szczękę, więc to jest bardziej jet niż szczękowiec. Nie wiem za co płaci się 1300zł.
4.HJC R-PHA MAX - jakość porównywalna z Sharkiem ( wg. mnie gorsza od N104 ) ale wszystko w porządku. Najcichszy i zdecydowanie najlżejszy kask z tych, które oglądałem. Minusem są cena i wyglądający na niezbyt solidny mechanizm podnoszenia blendy ( na zasadzie sprężynki ). Blenda jest też nieco za jasna.
5. Scorpion EXO 900 air- jakość przyzwoita, dobre dopasowanie. Wady to waga ( 2kg ) i hałaśliwość. Fajny wygląd.
6. Caberg Sintesi - wszystko OK tylko dopasowanie kiepskie. Przy próbie zamknięcia szczęki chciało mi urwać nos. Szczęka jest parę mm od twarzy. Jeśli się ma duży nos ( a taki posiadam ) niech sobie raczej odpuści ten kask. Nieźle rozwiązane unoszenie szczęki poprzez pociągnięcie do przodu.

To tyle moich wypocin. Ogólnie polecam Sharka, jak się lubi oryginalność, wiatr we wąsach i muchy na gębie, jeśli chce się porządnego typowego szczękowca to Nolan N104, jeśli ktoś ma delikatny kark niech bierze HJC. Wszystko jest jednak kwestią gustu.
ps. Miałem Multiteca przez pół roku i uwarzam to za najbardziej nieudany zakup w moim życiu, Neoteca nie widziałem, a z Shubertem nie miałem jeszcze styczności, ale po wywaleniu kupy kasy na Shoeia powiedziałem sobie że nigdy nie wydam na kask więcej niż 1500zł. AMEN :)
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”