NOLAN N104

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mkojak77
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 09, 2014 9:57 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004

NOLAN N104

#1 Post autor: mkojak77 »

Chciałbym się podzielić doświadczeniami mymi z kaskiem NOLAN N104. Garnek jest typem szczękowca posiada jako jeden z nielicznych homologację do jazdy z otwartą szczęką ( głównie z racji blokady). Eksploatowałem go w temperaturach od 0 do +50 stopni Celsjusza. Kask jak dla mnie jest wygodny z przyjemnymi w dotyku materiałami wyściółki. W kwestii ergonomii to wszystkie uchwyty (otwierania szczęki, blokady szczęki czy opuszczania blendy) można bez problemowo obsługiwać w rękawicach pomimo zgoła odmiennych opinii w prasie fachowej ;). Kask jest dość dobrze wygłuszony w porównaniu do AGV jaki również posiadam to jest miła dla uszu odmiana. Po założeniu intercom-a słyszy się pasażerkę a nie szum wiatru (no chyba, że pasażerka marudzi wtedy jak każdy mężczyzna słyszę tylko szum wiatru hehe) kask posiada miejsca do montażu N-coma ja osobiście kupiłem intercom SENA i po drobnych przeróbkach (podpiłowanie zaślepki N-coma do wprowadzenia kabli) jest super. Kask jest również dobrze wyprofilowany aerodynamicznie nic nie gwiżdże nic nie piszczy tylko standardowo szumi. W kwestii wentylacji również same plusy. Przy otworzonych nawiewach czuć przyjemny chłodny ruch powietrza na twarzy i na czubku głowy. Kask charakteryzuje się również bardzo dobrą widocznością. Wizjer jest duży i wyposażony w pinlock.
A teraz trochę ponarzekam. Projektanci źle zaprojektowali mocowanie paska - trochę uciska w szyję ale można z tym żyć. Poza tym w moim egzemplarzu pinlock parował. Kask pojechał do Włoch do producenta bo nie chciał w to uwierzyć ale wymienili mi go na nowy i jest ok. Wkurza mnie też osłonka pod brodą, ponieważ się wypina przy zamykaniu kasku. Ostatnia sprawa to wizjer. Z mało jest położeń jego otwierania
Suma summarum kask z czystym sumieniem mogę polecić. :isok:

Awatar użytkownika
Misiek
Udaje motocyklistę
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 16, 2013 2:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NOLAN N104

#2 Post autor: Misiek »

Bardzo fajna i przydatna opinia. Jak długo go użytkujesz?
I mam pytanie odnośnie pinloka. Czy w u ciebie w n104 jest już standardowo ta sylikonowa uszczelka między szybką(wizjerem) a pinlockiem, czy też trzeba dokupić osobny pinlock.
Ja osobiście mam N103 i w nim nie było tego sylikonu, co spowodowało porysowanie szybki przez pinlock. I teraz muszę kupić całą nową szybką (wizjer) oraz pinlock. Ale ogólnie jestem z niego zadowolony.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: NOLAN N104

#3 Post autor: janki5 »

Mógłbym dodać od siebie że jest to udany kask w tym pułapie cenowym , co do minusów to tak jak kolega powiedział :uciskajacy pasek , szybka która nie ma minimalnego otwarcia tylko pierwszy skok od razu chyba na dwa centymetry i najgorsze dla mnie to suwaki od wentylacji porażka , a w cale nie mam rąk jak niedzwiedz , w modelu evo już to poprawili , no i ma dwa rozmiary skorupy do L jest mały a od XL duży rozmiar i naprawdę jest różnica i to duża . Ja mam XL i żebym mógł zamknąć kufer GIVI E55 to musiałem wymontować w środku tą czerwoną "pułeczkę" na papiery.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: NOLAN N104

#4 Post autor: Nuno »

Koledzy ja posiadam Nolana N104 Evo i te problemy rozwiązano. Przesunięto pasek do przodu i dano grubszą gąbkę, a szyba ma teraz 5 pozycji otwarcia. Wszystko super ale mam pytanie, czy w Waszych egzemplarzach po podniesieniu szczęka drga czy jest sztywna? U mnie po otwarciu szczęka ma delikatny luz i jako że często jeżdżę z otwartą to przy wyższych prędkościach wibruje. Tak samo dzieje się z wizjerem. Jakby były niedokręcone.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: NOLAN N104

#5 Post autor: janki5 »

Nie przypominam sobie żeby coś takiego było , nie jestem w stanie teraz sprawdzić bo cały maj praktycznie w gipsie ,moze jakis turbulencje na tej akurat wysokości od szyby , schyl się albo podnieś , w sumie on ma homologacje na otwarta szczekę więc musi być git , gwarancja jest to reklamuj.

Awatar użytkownika
mkojak77
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 09, 2014 9:57 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004

Re: NOLAN N104

#6 Post autor: mkojak77 »

Mam ten kask drugi sezon ale zaraz po kupnie byłem na małej wycieczce (6000 km ;) ) Pinlock jest fabrycznie wyposażony we wszelakie uszczelki i nic nie musiałem kupować dodatkowo. Przy kupnie wahałem się czy brać N104 czy C-3 ale zdecydowała cena.

Odnośnie drgania szczęki po otwarciu to u mnie nie zauważyłem takiego problemu. Jeździłem z podniesioną szczęką z prędkościami do 140km/h i nic nie drżało. I zgadzam się z kolegą, że trzeba kask zareklamować.

adam75
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 08, 2014 11:38 am
Marka motocykla: Honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: NOLAN N104

#7 Post autor: adam75 »

Także stałem się posiadaczem nolana n104 evo :clap: , na razie zrobiłem parę naście km w okół komina ,ale wrażenia pozytywne,mam nadzieje że takie pozostaną :isok2:

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: NOLAN N104

#8 Post autor: bigwaldi »

no i wybór padł, po długich poszukiwaniach Nolan n 104 EVO. Mam go krótko, niewiele jeździłem tak na szybko mogę napisać, że jest cichy. Nie mam porównania do kasków z półki C3 PRO, jestem tylko człowiekiem :D ale w porównaniu do kasków 600-1000 wypada świetnie pod tym względem. Duży wizjer, mega wizjer podoba mi się :) albo wąsko widzę ale jedynie szczeka u dołu ogranicza mi widok tak po za tym widoczność doskonała. Pinlock - nie wiem... chuchałem i działał :) jako, że zawsze jestem sceptycznie nastawiony i wszędzie widzę wady, więc tak:
- otwieranie górnego wywietrznika, po co suwak ? niepotrzebne świstanie,
- świetne zawiasy szczęki - czy wytrzymałe ?
- N-com :( mam 2 zestawy Seny i będę się teraz pocić jak ją wsadzić,
- półautomatyczna blenda, nie wiem czy to będzie trwałe, na moje oko nie wygląda :P

To bardziej moje obawy niż wady, pojeżdżę troszkę i wrócę do tego posta :) zobaczymy co z tego było prawdą, a co pomyłką :)

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: NOLAN N104

#9 Post autor: janki5 »

Witam jestem na zakupie dla plecaczka Nolana 104 Evo Voyager 15 , na razie znalazłem w kwocie 1199zł , macie jakieś swoje sklepy idzie go taniej wyrwać.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: NOLAN N104

#10 Post autor: Nuno »

Raczej taniej nie znajdziesz. Ja za swój biały dałem 1099zł. Taniej się nie dało. W tym samym sklepie z malowaniem Voyagera kosztował 1299zł. Pozostaje używka.
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: NOLAN N104

#11 Post autor: bigwaldi »

pogadaj w msmoto jak będą mieli dobry humor to mogą Ci dobrze zjechać z cena.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: NOLAN N104

#12 Post autor: janki5 »

Ani jednej sztuki w magazynie głównym nie ma w rozmiarze M , za dwa tygodnie ostatnia dostawa do polski w lipcu , cały sierpień kolan ma wolne , na razie 1167 zł

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: NOLAN N104

#13 Post autor: bigwaldi »

NO i pykło jakieś 5 tys. w kasku Nolan N 104 evo podtrzymuje to co napisałem wcześniej z wyjątkiem wytrzymałości takich elementów jak suwaki czy blenda, mój strach miną nic sie z tymi rzeczami puki co (odpukać) nie dzieje. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia Nolana przed innymi interkomami Sena wyszła na plus :) Udało mi się nawet zamontować na oryginalnym gnieździe N-com'a. Jedyna przeróbka to delikatnie wręcz niezauważalnie musiałem wyciąć otwór na kabel w dolnej osłonie kasku, bardziej podpiłować niż wyciąć. Kask już w miarę się ułożył, do 3 tys. głowa całkiem całkiem bolała po kilkuset kilometrach podróży ten nie miły efekt chyba właśnie przestaje występować :) Zobaczymy jak będzie się sprawować dalej. A.. bym zapomniał Pin-lock - genialny, wspaniały, idealny nie znam słów dla niego :) właśnie się zaczyna jesień i chwała mu, że jest przy mnie w podróży :)

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: NOLAN N104

#14 Post autor: ropa2 »

Możesz podpowiedzieć jaki zestaw seny masz zamontowany w nolanie, myślę o czymś tańszyn niż dedykowanym przez nolana ncomie?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”