Jak czyścić kask?

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Jak czyścić kask?

#1 Post autor: damian »

Witajcie.
Zastanawiam się jak wyczyścić skorupę kasku. Mam kask w kolorze czarnego matu. Szczerze mówiąc to teraz nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś. Mianowicie wszystkie stworzonka, które kiedyś zakończyły na nim właśnie swoją życiową drogę pozostawiły na nim trwały ślad świadczący o ich niechlubnym końcu. Doskonale wiecie jak to wygląda ale podpowiedzcie czym to wyczyścić? Próbowałem już wodą z płynem do naczyń, spirytusem i denaturatem, efekt utrzymuje się do momentu gdy kask wyschnie. Wtedy czar pryska i znowu widać te wszystkie ślady. Normalnie ręce opadają a malować bym go nie chciał.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak czyścić kask?

#2 Post autor: james »

Ja osobiście myję ciepłą wodą z mydłem + wycieram na sucho ścierką z mikrofibry. Stosuję to zarówno dla skorupy jak i szyby z powodzeniem już od kilku ładnych lat :)

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Jak czyścić kask?

#3 Post autor: mury »

Też mam czarny mat, próbowałem wodą z detergentem i zostawały smugi, tłuste plamy albo białe ślady po robaczkach, więc kupiłem środek do czyszczenia kasków - odtłuszcza, nabłyszcza, poleruje kask i szybkę (+mikrofibra) i muszę powiedzieć, że daje radę. Po robaczkach nie ma śladu.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Jak czyścić kask?

#4 Post autor: Merlin »

Czyszczę czarny mat tylko mikrofibrą i czysta wodą, Mikrofibra dobrej jakości, żadnych smug i zwłoki łatwo schodzą z wizjera też.

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jak czyścić kask?

#5 Post autor: Endriusza »

W codziennym stosowaniu przy matowym stało się już rytuałem po prawie każdej jeździe kask do obsługi. Najpierw przyklejony zmoczony papierowy ręcznik a na dłuższych wyjazdach toaletowy lub mokra szmatka i po dłuższej chwili wytarcie do sucha szmatką. Zaleta - cały czas czysta szybka i brak śladów na kasku. Wady - upierdliwość zanim nie wejdzie w nawyk. Co jednak poradzić jak się już plamki zadomowiły niestety nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”