NOLAN N103

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

NOLAN N103

#1 Post autor: Przemek »

Obrazek

Nowy szczękowiec od NOLANA to bardzo udana propozycja dla mototurystów.
W jednej opływowej (wg mnie bardzo ładnej) skorupie umieszczono kilka przydatnych bajerów:
- wizjer z warstwą ochronną na promieniowanie słońca do 400UV i z antifogiem (pinlock) – antifog jest bardzo skuteczny
- wewnętrzna blenda przeciwsłoneczna – łatwa obsługa (nie wiem jak ja bez tego kiedyś mogłem jeździć :) )
- prawdziwa perełka wyróżniająca ten kask to możliwość zamontowania systemu do komunikacji N-COM (łączność BT umożliwiająca komunikację z telefonem komórkowym, pasażerem, MP3, GPS, montowana bez kabli i innych dupereli)
- system otwierania szczęki DUAL ACTION pozwala na podnoszenie szczęki kasku jedną ręką (naprawdę :D )
- zapięcie kasku MICROLOCK
- antyalergiczna, wyjmowana wyściółka wewnątrz kasku

Waga – do 1750 g – biorąc pod uwagę że to szczękowiec nie jest najgorzej
Cena – od 1000 do 1100 zł. (widziałem też taniej)
Wyciszenie – średnie, spodziewałem się że będzie lepiej, ale po całym dniu w trasie łba nie urywa
Wentylacja – średnia, w lato jeżdżę z uchylonym wizjerem
Wygoda – kask leży na głowie jak trzeba, dla mnie super wygodny. Trzeba pamiętać, że jest to szczękowiec więc wybierajcie o jeden rozmiar mniejszy niż normalnie.

Podsumowując: jak za tą kasę kask jest naprawdę porządny a wewnętrzna blenda przeciwsłoneczna i N-COM to rewelacja. Moja rekomendacja - kupować 8)
nieaktualne

Neshi

#2 Post autor: Neshi »

Mam N-102 z N-Com'em i miło stwierdzić, że Nolan trzyma poziom. Uwagi Przemka mógłbym przekopiować opisując swój model :) z jedną wszakże różnicą : blenda :? W "102" umieszczenie jej na zewnątrz szybki to straszna pomyłka. Pomimo atrakcyjnego wyglądu (trzeba przyznać, że robi "groźne" wrażenie) funkcjonalność oraz rysowanie szyby właściwej klasyfikuje to rozwiązanie w grupie : "ogromna klapa".
Do 103'ki przymierzałem się przed mijającym właśnie sezonem i zapewne gdyby nie to, że N-Com od 102 nie pasuje do nowszego modelu, to zapewne - podobnie jak Przemek - cieszyłbym się teraz jego posiadaniem.

Awatar użytkownika
BartekR
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: czw lip 17, 2008 12:43 pm
Lokalizacja: Opole

#3 Post autor: BartekR »

Ja N-103 kupiłem wiosną i przejeździłem sezon.
Oddaję kask do reklamacji :!:
Bardzo przydatna w słońcu blanda opada sama na lekkich wybojach bez względu na pogodę, a to już nie jest bezpieczne. Suwak otwierający wentylację na szczęce działa ale tylko na lewy lub prawy wlot, żeby otworzyć obydwa trzeba się pobawić.
To jest mój pierwszy kask więc porównania nie mam, ale cieszyłbym się gdyby był bardziej cichy.

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#4 Post autor: Medman »

Mam też Nolana N102 N-com. Ale bez n-com. Mam zestaw Motocombo. Kas wg mnie niezły. Mankament to oczywiscie zewnętrzna szybka przyciemniana. Rysuje szybą przednią po sezonie. System wentylacji sprawny. Nie paruje tak mocno przednia szyba. Szczęka odpinana jedną reką. Łatwy demontaż szybki, Jestem zawodolny!!!
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”