NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#1 Post autor: ropa2 »

Witam, bije się z myślami odnośnie tych dwóch kasków. Nadszedł czas na nowy kapelusz , całe życie w integralach. Od roku mam duże wiaderko i rozważam szczękowca. Podoba mi się shark z inowacyjną technologią chowania szczęki. Ale nolam dobrze trzyma notowania i opinie. Może któryś z szanownych koleżanek i kolegów używa wymienionych w tytule kasków , lub ewentualnie może coś pominołem na rynku ciekawego .
Obrazek

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#2 Post autor: melon1968 »

Dołóż 2 stówy i kup schubetha c3.Będzie pan zadowolony ;D

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#3 Post autor: Nuno »

Chyba więcej stów do c3 trzeba dołożyć...
Mam od ponad roku N104 Evo i jestem zadowolony. Przed zakupem Nolana przymierzałem się do Sharka tyle że model Evoline 3, ponieważ EVO ONE dopiero miał premierę.
Również podoba mi się rozwiązanie szczęki w sharku. Zdecydowałem się jednak na Nolana, ponieważ mechanizm szczęki i sama szczęka w modelu Evo 3 nie wydawała się zbyt solidna. Ogólnie kask bardzo duży, skorupa gruba...
Nolan jest dobry pod każdym względem. Solidny, dosyć cichy, dobra blenda i obsługa, duuuży wizjer i bardzo dobre dopasowanie.
Ogólnie polecam, tyle że sam jestem ciekaw opinii o Evo One, bo kask wygląda kozacko...
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#4 Post autor: Gregor »

O EVO (Shark) czytałem trochę i opinie raczej słabe (ale to tylko wyczytane).
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2016 10:03 pm przez Gregor, łącznie zmieniany 1 raz.
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
picnic
Udaje motocyklistę
Posty: 111
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 7:54 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#5 Post autor: picnic »

Nuno pisze:Chyba więcej stów do c3 trzeba dołożyć...
Mam od ponad roku N104 Evo i jestem zadowolony. Przed zakupem Nolana przymierzałem się do Sharka tyle że model Evoline 3, ponieważ EVO ONE dopiero miał premierę.
Również podoba mi się rozwiązanie szczęki w sharku. Zdecydowałem się jednak na Nolana, ponieważ mechanizm szczęki i sama szczęka w modelu Evo 3 nie wydawała się zbyt solidna. Ogólnie kask bardzo duży, skorupa gruba...
Nolan jest dobry pod każdym względem. Solidny, dosyć cichy, dobra blenda i obsługa, duuuży wizjer i bardzo dobre dopasowanie.
Ogólnie polecam, tyle że sam jestem ciekaw opinii o Evo One, bo kask wygląda kozacko...
Ja również mam Nolana N104 Evo i generalnie jestem zadowolony. Ale moim zdaniem koniecznie musisz przymierzyć. Ja poprzedni kask miałem w rozmiarze M a Nolana kupiłem S (obwód czaszki mam na granicy). Mój Nolan leży idealnie, ale jednak minimalnie uciska z jednej strony - chcę wymienić sobie policzki w kasku, ale po zmianie dystrybutora, nie ma szans na uzyskanie jakichkolwiek informacji....I nie wiem jaki rozmiar powinienem zamawiać.

Generalnie kask bardzo fajny, zgadzam się z tym co kolega napisał powyżej. Dodałbym że ma niezłą wentylację, przynajmniej w porównaniu do mojego poprzedniego Astone :)

A co do Sharka Evo to pamiętaj że jeździ się raczej w zamkniętym kasku, ja otwieram szczękę w korkach, na światłach, ale jak przyśpieszam to już zamykam.
Taka szczęka odsuwana do tyłu chyba będzie mniej wygodna.
Varadero XL 1000 '99

matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#6 Post autor: matjas »

nie mialem w rekach ani jednego ani drugiego kasku,natomiast od dwoch dni posiadam airoh executive, niestety nie mialem okazji pojezdzic wiec wrażeń z jazdy nie posiadam.moze warto przymierzyc zobaczyc jak lezy na glowie.jedyne co moge podpowiedziec to to ze w porownaniu do sharka jest lżejszy,tanszy,ma zdecydowanie wieksze pole widzenia i dluga szybe ktora siega do brody. https://www.youtube.com/watch?v=mroi6GcD6qA https://www.youtube.com/watch?v=KDszdRqJ5f8

Awatar użytkownika
VenoMek
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 253
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:35 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: VT750C2 A.C.E.
Rocznik: 1998
Lokalizacja: śląskie: Ruda Śląska oraz Imielin

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#7 Post autor: VenoMek »

Ropa polecam n104evo. Jest ok. Wielki wizjer, pinlock, wentylacja działa rewelacyjnie. Póki co nic się nie zepsuło. Jednak mnie przez cały zeszły sezon po dłuższej jeździe uciskał w uszy. Ale chyba wreszcie się uleżał bo na trasę do Bogatynii i spowrotem nic mi nie przeszkadzało. Śmiało polecam.
Pozdrawiam
VenoMek
Tomek
Honda Shadow VT750 C2 A.C.E. '98
Honda Varadero XL1000V Travel '08

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#8 Post autor: ropa2 »

Shark podoba mi się , mierzyłem evoline 3 fajnie to działa, ten mechanizm. Ponoć evo one jest jeszcze fajniejszy. Jutro mam do przymiarki evo one w dwóch rozmiarach. Zamówione w sklepie.
Ale najpierw podjadę do innego sklepu gdzie mają na stanie nolana n104evo i przymierzę go. Ceny są takie same na sharka i nolana.
I ciężko znaleść na necie opinie na temat tego kasku, za świeży na rynku to towar.
Tak shubert c3 to fajny kask, moł kolega takowy ma i bardzo chwali. Niestety cena ok 2,5 tys delikatnie za wysoka.

Miałem w rękach airoh executive, jakoś nie przypadł mi do gustu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#9 Post autor: ropa2 »

i zakupione...Nolan n104evo. i tyle w temacie, dzięki za rady :))
Obrazek

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#10 Post autor: melon1968 »

ropa2 pisze:Shark podoba mi się , mierzyłem evoline 3 fajnie to działa, ten mechanizm. Ponoć evo one jest jeszcze fajniejszy. Jutro mam do przymiarki evo one w dwóch rozmiarach. Zamówione w sklepie.
Ale najpierw podjadę do innego sklepu gdzie mają na stanie nolana n104evo i przymierzę go. Ceny są takie same na sharka i nolana.
I ciężko znaleść na necie opinie na temat tego kasku, za świeży na rynku to towar.
Tak shubert c3 to fajny kask, moł kolega takowy ma i bardzo chwali. Niestety cena ok 2,5 tys delikatnie za wysoka.

Miałem w rękach airoh executive, jakoś nie przypadł mi do gustu.
C 3 PRO jest droższy ale zwykły ć3 już nie http://allegro.pl/schuberth-c3-basic-bi ... 67471.html

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#11 Post autor: maly »

ja miałem do wyboru Nolan 104 EVO i HJC RPHA EVO i wybrałem HJC jest wykonanie lepsze

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#12 Post autor: Jarek74 »

Jadąc do sklepu byłem nastawiony na zakup Nolana N104 EVO, nie/stety [:DD] nie pasował na moją twarzoczaszkę ;D
Po przymiarce HJC RPHA Max Evo i SHOEI NEOTEC miałem dylemat na dobre pół godziny w sklepie, oba leżały super, wykonanie, materiały na podobnym wysokim poziomie, wygrał SHOEI dzięki 5 - letniej gwarancji door to door, obsłudze serwisowej - 2 razy do roku można kurierem za darmo wysłać kask do serwisu na przegląd, odświeżenie i ewentualne regulacje/poprawki.
Przejechałem w nim póki co 1600km i jestem zadowolony, wygodny, cichy, miły materiał wykończeniowy, lekko pracujące mechanizmy, pinlock, no i wisienką na torcie NEOTEC'a jest wentylacja, po prostu rewelacyjna ! Mogę powiedzieć, że w kaskach które miałem wcześniej w zasadzie nie czułem przewiewu :clap:

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: NOLAN N104 EVO CLASSIC & Shark EVO ONE

#13 Post autor: ropa2 »

Ogólnie po roku używania nolana.......coż ....szczęka....ale szyba w fjr wysoka.....spoko.
Niesty po deszczach stwierdzam że kas do dupy....woda kapie do środka po wewnętrznej stronie szyby( miedzy pinlock) ...bedzie reklamowany po sezonie......
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”