Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#1 Post autor: JulianK »

Koledzy, czy ktoś miał okazję przetestować kaski jak w temacie . Chodzi mi głównie o wyciszenie i wentylację.
Pozdrawiam Julian
Pozdrawiam Julian :)

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#2 Post autor: seebst »

Ja używam C4 na Bandicie S. I powiem tak: co do wyciszenia to temat rzeka. Wszystko zależy przede wszystkim od motocykla i jego szyby. W moim przypadku, mając 184 cm wzrostu i fabryczna szybę różnicy względem starego i taniego kasku aż takiej nie odczułem jeśli chodzi i hałas, ale mogę w nim jeździć bez zatyczek do uszu. Po prostu nie męczy. A podczas jazdy, gdy odwrócę głowę na bok to wiatr mi jej nie urywa, kask jest idealnie aerodynamiczny. To jego wielki plus. Wentylacja jest bardzo wydajna, wreszcie czuć wiatr, a nie to co w starym. Chociaż w obecnych warunkach mam ją zamknięta bo zimno się robi po chwili. Dodatkowo korzystam z zestawu SC1, który jest w nim już zintegrowany. Wszystkie głośniki i mikrofony i kable są, tylko wkładasz moduł i baterię i po sprawie. Rewelka. Swoje kosztuje, ale uważam, że warto.

Co do Nolana. Mierzyłem go i nawet dobrze leżał, na plus dla niego jest fakt, że ma trochę do przodu wysuniętą szczękę, gdzie przy jej opuszczaniu nie szoruje się po brodzie, jak w przypadku C4. on jest trochę krótszy, ale idzie się przyzwyczaić. Kolega w 104 jeździ i sobie chwali, tylko może jego wykonane pozostawia wiele do życzenia, bo nieco trzeszczy tu i ówdzie.

To tyle tak na szybko jeśli chodzi o C4. Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania co do niego to pytaj śmiało :)

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#3 Post autor: JulianK »

Dziękuję Seebst. Dużo mi pomogłeś. Wyjaśnię, że mam obecnie Nolana 103 i chce w zimie kupić nowy. Skądinąd wiem, że różnica między Nolan 103 a 104 jest znaczna w omawianych kwestiach. Z kolei różnica ceny między 104 a C4 jest znaczna. Przypuszczam, że zdecyduję się na 104 . Ale zostawiam sobie jeszcze czas na przemyślenie ... w końcu do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu jest :-)
Pozdrawiam Julian :)

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#4 Post autor: seebst »

Różnica w cenie między nimi to nieco ponad 1000 zł. Ale uważam, że warto zainwestować. Niewątpliwym atutem jak dla mnie co do C4 jest fakt, że cały zestaw audio jest sprytnie zintegrowany. Żaden mikrofon na pałąku nie przeszkadza i nie uwiera. Nie wiem jak oni to zrobili, ale można z otwartą szczęką jechać i rozmawiać bez żadnego dyskomfortu rozmowy dla obu stron. Cała stacja bazowa w żaden sposób nie odstaje od kasku niż w tradycyjnych interkomach.

Przed swoim zakupem zastanawiałem się jeszcze nad C3 Pro. Ale jak zobaczyłem, jak wygląda spód kasku, ten kołnierz z całym panelem sterującym interkomem, jaki zniszczony, popękany, to mnie odrzuciło od razu.

Co prawda swojego C4 kupiłem bardzo okazyjnie za 1800 zł plus 800 zł za SC1 i wydawało mi się to cholernie dużo, ale po kilkuset kilometrach zrobionych w tym kasku, jakbym nie trafił na taką okazję cenową, to bym był w stanie wydać te 2800.

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#5 Post autor: JulianK »

Faktycznie cena mega ok. Podpowiesz gdzie szukać.
Pozdrawiam Julian :)

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#6 Post autor: seebst »

Trafiłem na niego przez przypadek. Pojechałem do Przemkowa do sklepu Moto właśnie po Nolana, a wyjechałem z Schuberthem. Nie wiem do końca, skąd taka cena, w każdym razie gość powiedział, że zamówił go na stan, ale że dla jednych był za duży, dla drugich za mały, a dla mnie okazało się, że był w sam raz. Ze trzy miesiące leżał na półce i chciał się go pozbyć najwidoczniej. Aczkolwiek to nie jest autoryzowany dealer Schubertha, jednak gość na rynku już funkcjonuje kilkanaście lat, więc wszędzie wypracował sobie dobre rabaty. Sklep nazywa się Moto 303.

optyk
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 12, 2015 1:12 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#7 Post autor: optyk »

My z połowicą mamy GT Airy i po wielu różnych wynalazkach...następny Też będzie GTAir .
Na Viadro moim zdaniem ideolo. Do przemyślenia . :)

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#8 Post autor: LukasW »

Mieszkam w Hamburgu i w okolicy mam kilka Louisów. Z tego względu że mój multitec ma swoje lata zacząłem się rozglądac za kaskiem.
Powiem krótko , Nolan 104 to zabawka. Przy samym zakładaniu na głowę wszystko trzeszczy , tak samo przy zamykaniu czy otwieraniu. Środek jak środek ujdzie chociaż tez mocno "plastikowy".
C4 Schuberth....chyba konstruktorzy przy swoich wszystkich innowacjach związanych z miejscami na słuchawki zapomnieli o miejscu na uszy kierownika. Gniecie w głowę i niestety nie da się z tym nic zrobić. W moim przypadku noszę M niestety L-ka nie gniotła ale była dużo za duża. Poza tym szczęka po podniesieniu lata góra dół z klekotem jakby miała zamiar sama się zamknąć przy każdym głębszym pochyleniu głowy. Ogólnie C3 lepiej leży na głowie. W luźnej rozmowie sprzedawcy delikatnie napomknęli o dużej ilości zwrotów C4 określając go jako nie za udany model .
No i co zostało ...kupiłem Neoteca. Mogłem poczekać na II kę która ma wejść w styczniu ale była mocna przecena a poza tym jesli chodzi o dopasowanie i wykonanie to Shoei jest nr1 . Jedyna wada dla mnie to nieszczęsny wizjer , który mógłby opuszczać się trochę lżej . Poza tym same plusy.
W wywodach swoich pominę kwestię głośności ponieważ w mierzonych kaskach nie jeździłem :))
Kaski przymierzałem kilka razy bez pośpiechu ... z przerwami na przemyślenia :) no ale może moja głowa tylko na Shoei pasuje :)

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#9 Post autor: JulianK »

Dziękuję Lukas. Hmmmm podjade przy okazji do sklepu zobaczyć . Z ciekawości zapytam jak się ma rozmiar w Nolanie do Shoei. Mam na myśli czy np mierzona przez Ciebie M w Nolanie wypadała tak samo jak M w Shoei
Pozdrawiam Julian :)

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#10 Post autor: LukasW »

Tak Nolan i Shoei to ten sam rozmiar z tym że Shoei lepiej trzyma głowę ponieważ ma duże poduszki policzkowe. Zastanawiałem się też nad Nolanem . Jak się człowiek internetu naczyta gdzie piszą że dobry kask za taką kasę. Powiem krótko jak na to wykonanie kask N104 nie powinien kosztować więcej niż 500 zł. Na zdjęciach może i fajnie wygląda jednak jak się weźmie go do ręki to jest wielka lipa. Odpuść sobie ten kask chyba że kupisz go nowego w kwocie o której pisałem. Więcej wart nie jest.

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#11 Post autor: JulianK »

Oki. Gdybyś miał okazję go przetestować daj proszę znać jak z wyciszeniem.
Pozdrawiam Julian :)

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#12 Post autor: LukasW »

Neoteca niestety sprawdzę dopiero na wiosnę. Ogólnie nie spodziewam się jakiś rewelacji co do poziomu hałasu bo w szczękowcu trzeba się z tym liczyć. Przewaga nad Multitekiem to wyżej osadzony pinlok w wizjerze dzieki czemu nie powinien zachodzić w pole widzenia. Wracając do N104 ja bym go ustawił na półce obok kasków Probiker ,jakość wykonania i użyte materiały są na podobnym poziomie. Niestety od Schubertha i Shoei dzieli go przepaść.

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#13 Post autor: seebst »

To, że szczęka w C4 opada, czy za luźno chodzi, to wszystko kwestia regulacji. U mnie po parunastu tygodniach jeżdżenia szczęka zaczęła lekko skrzypieć, ale otwierała się z lekkim oporem, że w każdej pozycji się zatrzymywała. Pojechałem z tym do sklepu, tam mi go lekko nasmarowali przy zawiasach i teraz fajnie się otwiera, a dodatkowo po bokach pod wizjerem są śrubki, którymi reguluje się właśnie to otwieranie szczęki.

Jeśli chłodzi o rozmiar, to faktycznie, są kaski, gdzie rozmiar M jest za mały, a L za duży. U mnie L z początku wydawało się ciasny jeszcze, ale nie że coś cisnęło mnie w uszy, tylko przy zamkniętej szczęce mocno miałem splaszczone policzki. Z początku nawet było to nie do wytrzymania po dłuższej jeździe, ale teraz wszystko się super ułożyło i nigdzie mnie nie gniecie.

Pawlo
Uczy się jeździć
Posty: 75
Rejestracja: pt mar 07, 2014 8:37 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2001
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#14 Post autor: Pawlo »

zawsze miałem nolana i tak mi zostało latałem 3 sezony w nolanie 103 mój pierwszy szczękowy było tak sobie,teraz mam 104 EVO zrobione 25 tyś km w rożnych warunkach i jestem zadowolony (mógł by być lżejszy ale jak małżonka nie narzeka to jest ok jeśli biorąc pod uwagę że wcześniej miała dużo lżejszy N43) cena adekwatna do kasku jeśli idzie o zestaw intercom oryginał też jest dobrze spasowany można nawet zamontować inteligentne światło stop dedykowane do tego modelu osobiście nie korzystam z tych dodatków najlepszy głos to silniczek żonę mam na co dzień
Jeśli ktoś ma więcej pieniążków może kupić coś lepszego jeśli tak można powiedzieć
kolega lata Schuberth C4 jest lżejszy ale zatyczki do uszu też używa problemy ze szczęką
Może ktoś mnie poprawić NOLAN jaki jest taki jest wykonanie czy coś tam jeszcze
jednak w testach wypadł jako jeden z najlepszych szczękowych kasków lepiej niż Schuberth
jednak to moje prywatne doznania trzeba coś dopasować do siebie
w miarę możliwości finansowych tak kask jak najlepszy
choć drogo nie zawsze oznacza najlepsze

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Schuberth C4 vs. Nolan 104 ( absolute )

#15 Post autor: LukasW »

Niestety dla mnie w ręku i na głowie w porównaniu z Shoei i Schuberth to skrzypiąca zabawka. Jest stanowczo za drogi na to co oferuje. Cieszyłem się ,że nie wygrałem licytacji z tym kaskiem bo bym go pewnie nie mógł zwrócić. Jednak pomacać to podstawa :hyhy:
Z drugiej strony można powiedzieć "całe życie jeździłem w Nolanach i nie wiedziałem co dobre". Co człowiek to inna głowa i inne wymagania jednak moim zdaniem Nolana dzieli przepaść jakościowa od Neoteca czy c3/C4. Miałem wrażenie że zaraz coś odpadnie z niego albo jakiś suwak się urwie i nie był to jakiś felerny egzemplarz bo miałem całą półkę tych kasków, każdy skrzypiał podobnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”