Opony

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wiking
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: czw sie 04, 2016 7:44 am
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Gorzyce

Opony

#1 Post autor: Wiking »

Witam Panowie potrzebuje porady szykuje mi się wymiana opon i pytanie do was co polecacie? Jazda 80/20 a może i 90/10 szosa/lekkie szutry. Myślałem nad Anakee 3 ale w ostatnim czasie poszły dosyć w górę i są słabo dostępne. Mówicie na czym jeździcie i jak się wam spisują wasze opony.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Opony

#2 Post autor: ADAMO16 »

Ja jestem zwolennikiem Anakee 2. Po zjechaniu kompletu zmienilem na metzeler tourance, dla mnie porazka. Kilka razy na mokrym mialem mokro na plecach. Powrocilem do anakee 2. I pelne zadowolenie. Podobno tourance next jest ciekawa, moze pomysle jak bede zmienal.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Opony

#3 Post autor: melon1968 »

Najlepsze na mokre miałem metzelery nexty,potem pirelki scorpiony 2.Teraz latam na dunlopach meridianach,dobrze trzymają na zimnym,mokrym asfalcie. Jeszcze nie jechałem w porządnej zlewie więc nie wiem jak się mają do nextów i pirelek.Na takiej normalnej szutrówce to wszystkie dają radę.
Przebiegi wszystkie te kapcie(oprócz meridiana) mają podobne tył ok17kkm,przód tak ok21kkm.

Awatar użytkownika
Stuwa
Uczy się jeździć
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 08, 2019 1:30 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Radom

Re: Opony

#4 Post autor: Stuwa »

Cześć.
Ja używam PIRELLI SCORPION TRAIL 1 . Bardziej agresywne niż 2. Nie ma z nimi żadnych problemów. Oczywiście więcej asfaltu niż luźnych nawierzchni. Polecam.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Opony

#5 Post autor: eneron »

Miałem Anakee 2 (A-2), teraz mam A-3 i kolejne będą na pewno A-2. Niestety Anakee 3 to opona w 100% na asfalt, owszem można się z tym nie zgodzić, bo ktoś powie że na slickach też można po szutrach latać, więc tym bardziej na A-3.....

Czarę goryczy przelewa fakt, że gdy Anakee 3 są podjechane np w 40% to strasznie "wyją/gwiżdżą" od około 70 do około 120 km/h.

Najlepsze jest to, że jeżdżąc po Mazurach (70% szutry) na A-3, nie mogłem wyjechać nad ranem z pola namiotowego gdzie trawa pokryta była jeszcze rosą - delikatniutko pod górkę i opona za cholere nie "trzyma" sie zielonego i gleba :D Dopiero na płół-sprzegle dało efekt :coolcop: A-2 zdecydowanie bardziej nadają się na szuter i TRAWĘ, na czarnym niczym nie ustępują A-3

Moja opinia jest taka, że A-3 jest w 100% na asfalt, jak czasami lubisz zjechać z czarnego (nawet tylko kilka razy w seznie) warto kupić Anakee 2 :isok:


Ale się rozpisałem :rotfl2:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Opony

#6 Post autor: zalmen3 »

Ja od zeszłego sezonu jeżdżę na Michelin Road 5 (dawniej Pilot Road). Przesiadłem się z Anakee 2. Dla motocyklisty, który praktycznie nie zjeżdża z asfaltu Road 5 są lepsze. Przede wszystkim to opona wybitnie szosowa, a co za tym idzie bieżnik ma mniej agresywny i generuje mniej wibracji. Natomiast parametry jazdy po asfalcie suchym, mokrym, zimnym, ciepłym, czy jakimkolwiek innym są super, choć trzeba powiedzieć wprost, że przy Anakee 2 nie były gorsze. Tylko komfort jest w Road 5 zdecydowanie lepszy.
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

matjas
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 74
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 11:35 am
Imię: mateusz
Marka motocykla: honda
Model: xl 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: namysłów

Re: Opony

#7 Post autor: matjas »

ja anakee 2 zmienilem na pirelli scorpion trail 2 i jestem zadowolony(z anakee też byłem ,ale do pewnego czasu).anakee bardzo dobra opona - jak jest nowa.tylna przy zużyciu ok 60% w przedziale 80-100 km wyła jak cholera,przednia wyząbkowana.jezeli jezdzisz w wiekszosci po czarnym to pirelli bedzie ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”