Migająca kontrolka ABS

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Migająca kontrolka ABS

#1 Post autor: FrankMartin »

Witam.Dzisiaj pierwszy raz w tym roku zrobiłem randkę moim varadero.W jedną stronę podczas jazdy wszystko ok lecz zajechałem na miejsce zaczęła migać kontrolka abs ,zatrzymałem się zgasiłem silnik .Po odpaleniu normalnie parę kilometrów przejechałem i znów zaczęła migać i do samego garażu migała. Napomkne tylko że jak wiechałem w wertepy nad jęzorkiem jadąc bardzo wolno lecz z plecaczkiem wiechałem w dziurę (mulde) i jak by motor dobił tyłem do końca i jak by wtedy to się stało ,bynajmniej tak to skojarzyłem. Miał któryś z kolegów taki problem z tą migająca kontrolka.Lampka FI się nie świeci podczas jazdy.Bardzo bym prosił o pomoc.

Awatar użytkownika
ArturNtv
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 214
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 12:24 am
Imię: Artur
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Migająca kontrolka ABS

#2 Post autor: ArturNtv »

Sprawdz czy jakies błotko nie zalepiło wieńca, z ktorego czyta impulsy czujnik abs przy kole.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#3 Post autor: FrankMartin »

Dzięki kolego że podjąłeś temat.
Sprawdziłem czujniki i wieniec ,odkręciłem i wyczyściłem czujniki oraz gniazda i zamontowałem ponownie.No i test .Odpaliłem -ok,
nie miga nie pali się znaczy zgasł po chwili -sprawdziłem abs przód i tył działa, wiechałem na asfalt zrobiłem rundę pare kilometrów i przed garażem znowu zaczęło migać i abs przestał działać.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Migająca kontrolka ABS

#4 Post autor: PEPE64 »

FrankMartin pisze:Dzięki kolego że podjąłeś temat.
Sprawdziłem czujniki i wieniec ,odkręciłem i wyczyściłem czujniki oraz gniazda i zamontowałem ponownie.No i test .Odpaliłem -ok,
nie miga nie pali się znaczy zgasł po chwili -sprawdziłem abs przód i tył działa, wiechałem na asfalt zrobiłem rundę pare kilometrów i przed garażem znowu zaczęło migać i abs przestał działać.
Sprawdź aku i ładowanie. Nie wiem wprawdzie jak jest w motocyklu, bo moje wiadro jest sd1, ale w samochodach przy słabym ładowaniu ABS świruje.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#5 Post autor: FrankMartin »

Ano sprawdzę. Faktycznie w sobotę po dłuższym postoju zimowym ciężko zachechłał bo aku stał w chłodnym garażu . Zaraz podłącze naładuje i jak zamontuje to sprawdzę ładowanie.Tak myślę że jakby to była awaria pompy abs bądź czujników to by kontrolka świeciła ciągle a nie migała.Sprawdzę przy okazji bezpiecznik może zaśniedział i różnie jest że stykiem.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#6 Post autor: FrankMartin »

Naładowałem akumulator i dzisiaj rano zrobiłem parę km i kontrolka nie zaczęła mrugać. Faktycznie przyczyną był słaby akumulator w moto.Zajechałem moto od razu na serwis aby sprawdzić to i tamto przed sezonem i mechanik mnie utwierdził w twojej trafionej z resztą teorii.Otóż pompa abs dostawała za małe napięcie i wyrzucała błąd w postaci migającej kontrolki abs.
Bardzo dziękuję kolego sympatyczny za pomoc.Niechaj cię virus omija szerokim łukiem.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Migająca kontrolka ABS

#7 Post autor: PEPE64 »

FrankMartin pisze: ...Bardzo dziękuję kolego sympatyczny za pomoc.Niechaj cię virus omija szerokim łukiem.Pozdrawiam.
Spoko. Po to jest to forum. Cieszę się że mogłem pomóc.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#8 Post autor: FrankMartin »

No i problem wrócił.Naładowałem aku i jadąc do serwisu kontrolka już ni weszła w tryb migania.Po odebraniu motocykla z serwisu gdzie wymienili płym hamulcowu wyjechałem na asfalt i znowu zaczęła migać .Pojechałem kupiłem aku wstawiłem nowe.I dzisiaj zrobiłem rundę to zaczęła migać po przejechaniu paru km lecz potem po każdym odpaleniu po paru metrach od razu wchodzi w stan migania.Po podłączeniu do kompa nie pokazuje błędów cały czas jednostajnie miga.już kostki posprawdzałem przy pompke abs ok W serwisie oprócz wymiany płynu były ściągane koła do wymiany opon ,demontowane lagi do wymiany łożysk ,ściągane bak do wymiany uszczelki termostatu i było podłączone gniazdo usb oraz manetki oxford i wskaźnik biegów (wyświetlacz do kostki serwisowej lecz go już odpiąłem sądząc że może to on i nic nie dało .Może ktoś widzi związek z czynnościami serwisowym a problemem z abs-em bo mi już brakuje pomysłów mimo i tak niezbyt dużej wiedzy.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#9 Post autor: FrankMartin »

Powiem jeszcze że po sprawdzeniu ładowania miernik wskazywał ok 13.5 V więc troszkę za mało.Więc może być że mimo nowego aku to nie doładowuje i abs w dalszym ciągu dostaje za małe napięcie pokazuje błąd w postaci migania kontrolki abs.?

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Migająca kontrolka ABS

#10 Post autor: ADAMO16 »

Ja na starym aku mialem spadki do 13, w korku jak sie wlaczyl wentylator nawet do 12.5. Ale bledu i migajacego ABS nie mialem. A jak czujniki przy kolach? Czyste? Patrzyles na przewody? Moze gdzies ma przetarcie, zmienia sie przeplyw pradu i komp widzi awarie.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#11 Post autor: FrankMartin »

Czujniki wykręcałem z gniazd , gniazda czyściłem i wieniec odczytu też jest czysty.W zeszłym sezonie był spokój nic się nie działo a w tym podczas pierwszej przejażdżki zaczęła migać i nie mogę opanować. Raz miga raz nie.Czort wie.Jutro sprawdzę przewody czujników.czy cale.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Migająca kontrolka ABS

#12 Post autor: melon1968 »

Jechałeś do serwisu kontrolka zgasła a po serwisie kontrolka świeci?
Jeśli tak to na reklamcję prowadź.
13,5 V ładowanie to jest ok.

FrankMartin
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 14, 2020 7:39 pm
Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004

Re: Migająca kontrolka ABS

#13 Post autor: FrankMartin »

No widzisz a gość w sklepie z akumulatorami mierzył i powiedział że 13.5 jest "troszke mało" i powinno być ponad 14V. Ogólnie powiem Tobie że z warsztatami dramat aż mi się włosy zjerzyły. Zajechałem po motocykl oglądnąlem zanim odebrałem kluczyki i co zaobserwowałem? Dolna półka nie sktęcona chodzi mi o te 4 śruby do zaciągnięcia na lagach palcami obracałem każda szok, przy mnie skręcił-przeprosił ale po drodze do domu zaczęła migać owa kontrolka abs a w garażu po dokładniejszych oględzinach stwierdziłem zepsute gwinty na dolnej półce mocujące ten trójnik plastikowy do hamulców ,zakręcony prawy kranik paliwa i nie podpięte przewody do czujnika rezerwy paliwa -pomijam fakt że jak podłączyłem to się świeciła już rezerwa.Gwinty sobie przegwintowałem naprawiłem reszte podłączyłem zaworek paliwa odkręciłem. Chyba mnie olał po prostu i tyle.Z tym abs też ile potrafiłem tyle popatrzyłem .Akumulator był wsadzony za mały do tego modelu bo miał 12ah a powinien mieć 18ah i taki kupiłem i zamontowałem też żelowy.Jeszcze myślałem o zakupieniu regulatora bo nawet jak się okaże że stary jest dobry to będzie na zapas.Ale faktycznie jutro zadzwonię na ten warsztat ażeby zweryfikowali ten problem z abs-em i tyle.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Migająca kontrolka ABS

#14 Post autor: zalmen3 »

Serwisówka mówi, że ładowanie powinno zawierać się, przy 5000 tys. obr/min, w poniższych granicach:
napięcie akumulatora w stanie spoczynku < napięcie ładowania < 15,5 V
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Migająca kontrolka ABS

#15 Post autor: melon1968 »

Powiem tak że ładowanie powyżej 14volt jest po wyłączeniu świateł mijania.Regulatory żeby padały w nowszych viadrach to nie słyszałem więc po co zapasy?Kostki regulator-instalacja tak te padają i tego pilnować.
Zalmen to że serwisówka mówi a sprawdzałeś miernikiem na akumulatorze u siebie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”