Hałasujące sprzęgło

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Robinho
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 388
Rejestracja: pt paź 04, 2013 9:48 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Tarnów

Hałasujące sprzęgło

#1 Post autor: Robinho »

Napiszcie mi proszę, jakie są objawy kończącego się sprzęgła? Moje nieco szumi ,po naciśnięciu klamki cisza. Pierwszy bieg wchodzi głośno.

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Hałasujące sprzęgło

#2 Post autor: Pegaz »

Jak lekko szumi niech sobie szumi, każdemu szumi. Co do wbijania jedynki to jeżeli nie masz za dużego luzu na klamce to może być kwestia oleju. Przy takich tylko objawach nic bym nie ruszał.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Hałasujące sprzęgło

#3 Post autor: zalmen3 »

Szumi najprawdopodobniej kosz sprzęgłowy, jest to typowe dla Varadero. Kilka osób zdecydowało się na wymiany/naprawy kosza i po kilkuset lub małych kilku tysiącach km szum powrócił. Dlatego wydaje mi się, że nie ma sensu się w to bawić. Możesz o tym poczytać na tym, czy na "siostrzanym" forum, jak dobrze poszukasz.
Co do głośnej "jedynki", to tak jak pisał kolega Pegaz, sprawdź czy masz dobrze naciągniętą linkę sprzęgła, a jak nie to popróbuj różnych olei silnikowych, w końcu znajdziesz taki, który sprawi, że będzie troszkę ciszej. Sprawdź przy okazji, czy linka nie zaczęła pękać, bo to by mogło być też przyczyną jej rozciągnięcia.
Nawiązując do głównego twojego pytania, najczęstszym objawem kończącego się sprzęgła są jego uślizgi (czyli jak zdarzy się tak, że prędkość obrotowa silnika zacznie rosnąć, a w tym samym czasie prędkość jazdy nie).
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Hałasujące sprzęgło

#4 Post autor: ADAMO16 »

Z halasujacym sprzeglem walczylem w AT, dalem sobie spokoj. Jak nie masz uslizgu sprzegla, to jak mowi stare powiedzenie: jezdzic obserwowac.
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Hałasujące sprzęgło

#5 Post autor: melon1968 »

Robinho pisze:Napisz ci mi proszę jakie są objawy kończącego się sprzęgła? Moje nieco szumi ,po naciśnięciu klamki cisza. pierwszy bieg wchodzi głośno.
Zalej olej 10W-30 będzie lepiej

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Hałasujące sprzęgło

#6 Post autor: eneron »

Wymieniałem kosz - ori szumiał. Ten nowy już tez się odzywa, trzeciego nie mam zamiaru zakładać i dałem spokój, jeżdżę dalej, nic się nie dzieje.

Co do głośnego wbijania jedynki, standardowo spr. naciąg łańcucha i gumy zabieraka w tylnej zębatce.

W pierwszym moim TA 600 też szumiał kosz ale nie az tak jak w XL1000. Nauczyłem się z tym żyć i nagle przestałem go słyszeć :hystery:

Olać i jezdzic :isok:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”