Praca skrzyni przy wrzucaniu biegów

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Praca skrzyni przy wrzucaniu biegów

#1 Post autor: Wojo »

Nie wiem jak u Was (stąd mój post i przy tym pytanie) ale jedynka na rozgrzanym moto wchodzi ze stukiem (przeb.37tysi i olej motul) i to intensywnym, dwójka tez i ostatnio zauważyłme że, trójka także coraz czzęściej z dwójki stuka, reszta perfekcyjnie bez najmniejszego szelestu. Także zrzucając do dwójki oki, dwójka zawsze wchodzi z mocniejszym stukiem i szarpnięciem. Zawsze wiem kiedy wrzucam na dwa bo to naprawde czuć. Moto nie katuje wrecz przeciwnie bardzo o niego dbam, i co ciekawe zawsze dzieje sie tak ze skrzynia gdy jest naprawde rozgrzany. Moze to wina oleju.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
daniels
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Głogoczów k. Myślenic

#2 Post autor: daniels »

Jedynka chyba zawsze "strzela" i nie ma na to rady. A co do dwójki, to nie wiem czy to taka skrzynia, czy może zmieniać nie umiem. Próbowałem różnymi sposobami, przy różnych obrotach, ale rzadko udaje się przerzucić bezszelestnie z 1 na 2. Z reszta nie ma problemu. Nie zauważyłem też zależności żeby inaczej biegi wchodziły na zimnym, czy na rozgrzanym silniku. Olej Castrol racing.

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

#3 Post autor: Markuskl »

Z tego co słyszałem to tak podobno jest. U mnie tak samo, 1 i 2 wchodzą ze stukiem, a czasami też 3. Minimalna poprawa nastąpiła po wymianie oleju (motul)

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: zzbig1 »

Gdy miałem taki problem(szarpnięcie przy 1biegu) to zredukowałem go do akustycznego stuknięcia lekko podciągając sprzęgło regulacją przy kierownicy . Może to banalne ale jest szansa że szarpnięcie zniknie Pozdrawiam
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: Wojo »

Masz racje, tyle że, mam zawsze wyregulowane sprzęgło tak aby luz na gorącej lince mierzony na klemce miał najwyżej do 1cm na końcu klamki(choć różnie żródła podaja w książce do varadero pisze o kilku mm, jedni mówią maks dwa cm) ale 1cm to chyba oki, wiec regulacja juz nic nie da. A olej Motul 5100 stosuje od lat juz w czwartej chyba maszynie i tam po rozgrzaniu tez jedynka wchodzila na stukająco, innych olejów nie próbowałem. Tak wiec albo ten typ tak ma albo ja nie potrafie wruzac biegów czego oczywiscie nie wykluczam. Pozdro
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#6 Post autor: Kuba-car »

Tak sobie czytam Twoje opisy stukających biegów,i dochodzę do prostego wniosku-ten typ tak ma! Zwłaszcza te z 2005r.Kiedyś mnie to irytowało,teraz jak już mam tą chwilkę żeby pojeździć to nad takimi drobiazgami przestałem się rozczulać!Ostatnio na światłach stała obok mnie w miarę nowa Yama(podobno tam jest super dopracowana zmiana biegów) i też b.głośno zapiął 1szy bieg.Może to sprawa sprzęgła?Ale ew.wymienię je jak będzie się ślizgać bo na dziś to poza tym stuknięciem jest ok.A tzw nie trafione biegi(np.źle zapięta 2-jka) składam na poczet braków w obyciu moim z Hondą.
Pozdrawiam i szerokości 8)

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#7 Post autor: wuja82 »

U mnie to samo 1 i 2 wchodzą zawsze z lekkim "stukiem", ale sie tym nie przejumuje, olej zawsze MOTUL :twisted:

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#8 Post autor: Wojo »

Miałem krótki epizod z gs1200 i tam tez jedyneczka wchodziła jak strzał z mozdzierza ale jezdzilem takze ostatnio tryumphem 2300 rocket ja pierd... tam jedynka strzelała jak strzał z tygrysa ale wszystko pobił bmw k1300s nówka jak zapiołem jedynke to w sasiednim miescie było słychac a reszta biegów nie był lepsza, wiec pierd.... jak strzela trudno trza se kupic cichy kask i bedzie git. a z tym motulem to ciagle mysle czy by jednak nie pokombinowac i nie sprobowac czegos innego.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
DARKOM
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 10:49 am
Lokalizacja: IŁAWA
Kontakt:

#9 Post autor: DARKOM »

glosno skrzynia to chodzi w TDM tu dopiero trzaska hehe i ten model tak ma,słyszałem własnie ze niby tak dopracowane GS maja podobny problem :wink:
na razie YAMAHA TDM ale już wkrótce zmiana..

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#10 Post autor: msparki »

W moim tylko wbijana jedyna daje trzask reszta wchodzi ja w masełko

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#11 Post autor: matusz82 »

Doświadczenie na Varadero mam bardzo małe. Głośna zmiana biegów też nie dawała mi spokoju po przesiadce z XJ gdzie oprócz lekkiego stuku przy włączaniu jedynki każdy bieg przy odrobinie wprawy wchodził gładko. W XL1000 (SD01 '99) na początku zwalałem to na brak obycia z moto. Po setkach prób jedynka zawsze wchodzi z mocnym stukiem, lekkie szarpnięcie eliminuje regulacja linki sprzęgła tak by miała tylko minimalny luz. Dwójka wchodzi gładko przy prędkości około 25km/h i obrotach nieco wyższych od jałowych (ruszam i praktycznie zaraz zapinam 2). Trójka zazwyczaj wchodzi dobrze, ale stuki też się zdarzają. Reszta w górę zawsze w miarę dobrze (ale nie aksamitnie ;)). W dół przy lekkim przegazowaniu w trakcie zmiany biegi wchodzą dobrze. Z 2 na 1 też się da, ale nie zawsze. Jeżeli ktoś ma opanowany jakiś sposób, przy jakiej prędkości i obrotach z przegazówką czy bez, przy energicznym czy powolnym przyspieszaniu, biegi najlepiej wchodzą, to też się chętnie dowiem.

elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

#12 Post autor: elefant »

a ja powiem tak--
jedynka w moim sd01 rok 99 przy przebiegu 65tyś wskakiwała z wielkim hukiem zawsze. teraz motorek ma 135 tyś i wskakuje nadal z wielkim hukiem,więc śmiem twierdzic ze tak ma byc i już. nie ma sie co przejmować i szukać dziury w całym zganiac na olej sprzegło linke i takie tam inne pierdoły :D

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#13 Post autor: Gebels »

Potwierdzam, w XJ-ce biegi wchodziły prawie bezszelestnie (szkoda tylko że owiewki napie...ły jak głupie... :) )

W małym DLu wszystko wchodzi gładko i cichutko.

Ale podobno w Viadrach tak już jest i nie ma se co głowy zawracać.
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#14 Post autor: matusz82 »

Gebels pisze:Potwierdzam, w XJ-ce biegi wchodziły prawie bezszelestnie (szkoda tylko że owiewki napie...ły jak głupie... :) )
Wibracji niestety nie udało mi się wyeliminować ;), ale silikon załatwił brzęczenie siatek w owiewce :D

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#15 Post autor: Gebels »

Temat bzyczenia XJtki był wałkowany na całym świecie i nikomu nie udało się tego wyeliminować :)
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”