podmiana czesci

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

podmiana czesci

#1 Post autor: piter121 »

OK. Panie i Panowie motor stoi juz u mnie , jest po malym czolowym zderzeniu czyli przod i rama do wymiany, a przy okazji troche innych elementow, takich jak kierownica , dziwgnie sprzegla i hamulca, jakies plastiki, zaciski hamulcowe, praktycznie wszystko co jest zamontowane na przednim zawieszeniu ,tak wiec moje pytanie jest ,czy to wszystko mozna zamontowac z modelu 99r, do modelu z roku 2004, poniewaz z rocznika 99, jest wiele czesci , natomiast z 2004 bieda , a tak przy okazji jezeli ma ktos namiary na rame z papierami i kompletne lagi to prosze na namiary, rama i lagi 2004r, z gory dziekuje i pozdrawiam

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#2 Post autor: Czarny »

Szukaj na niemieckim ebay.
Jak będe grzebał to Ci podeśle kilka bezp linków ale chyba parę ram tam było.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#3 Post autor: Czarny »


piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#4 Post autor: piter121 »

Dzieki "czarny"

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

Re: podmiana czesci

#5 Post autor: Backet »

piter121 pisze:OK. Panie i Panowie motor stoi juz u mnie , jest po malym czolowym zderzeniu czyli przod i rama do wymiany, a przy okazji troche innych elementow, takich jak kierownica , dziwgnie sprzegla i hamulca, jakies plastiki, zaciski hamulcowe, praktycznie wszystko co jest zamontowane na przednim zawieszeniu ,tak wiec moje pytanie jest ,czy to wszystko mozna zamontowac z modelu 99r, do modelu z roku 2004, poniewaz z rocznika 99, jest wiele czesci , natomiast z 2004 bieda , a tak przy okazji jezeli ma ktos namiary na rame z papierami i kompletne lagi to prosze na namiary, rama i lagi 2004r, z gory dziekuje i pozdrawiam
Mogę ci odsprzedać instalację do SD02.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#6 Post autor: piter121 »

Ok , ale czy bedzie pasowala do Varadero xl 1000 V4 z 2004r , no i za to chcesz ? Oczywiscie jest kompltna

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#7 Post autor: piter121 »

Ewentualnie podaj mi nr tel. domowego , albo namiary na Skype, to do Ciebie przekrece

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

#8 Post autor: M@rio »

Ile zapłaciłeś za tego dzwona?
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#9 Post autor: piter121 »

Przelicznik na zlotowki 3.500, a co chcesz odkupic ? zart oczywiscie, mysle ze to nie duzo, calosc po naprawie oceniam na max 1500 funtow , gdzie gotowiec z tego rocznika kosztuje min. 4000 funtow, oczywiscie bedzie troche zabawy, ale ja to lubie tak wiec bede sie bawil ze skladaniem

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#10 Post autor: Zimny »

piter121 pisze:Przelicznik na zlotowki 3.500, a co chcesz odkupic ? zart oczywiscie, mysle ze to nie duzo, calosc po naprawie oceniam na max 1500 funtow , gdzie gotowiec z tego rocznika kosztuje min. 4000 funtow, oczywiscie bedzie troche zabawy, ale ja to lubie tak wiec bede sie bawil ze skladaniem


Zabawa to jedno a bezpieczeństwo to drugie :? :? :?

pablocbr
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 05, 2012 7:09 am
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: pablocbr »

Jeżeli bierzesz pod uwagę tak grubą naprawę rozważył bym czy jest sens naprawiać moto po takim dzwonie... Wiem że można oszczędzić parę groszy ale czy warto narażać siebie i innych użytkowników drogi..., tym bardziej że nie jeździ się tym 50km/h. Wiem że można kupić moto okazyjnie po małym szlifie ale po uszkodzonych właściwościach trakcyjnych (rama i lagi) ja bym nie kupował a tym bardziej nie naprawiał. Oczywiście to moja opinia
pozdrawiam

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#12 Post autor: roadrunner »

Miałem tą samą sytuację po moim własnym dzwonie, tylko moja rama była ok. Jesteś pewny że rama jest uszkodzona? Większość gratów kupowałem na eBay-u i tu:
http://www.bike-teile.de/index.php?seite=suchen&sz=0
Dużo części od SD01 i 03 pasuje do 02, ale b. dużo też nie... Bardzo dużo części od VA czyli wersji z ABS też nie jest "kompatybilne". Trzeba uważać...
Kupowałem wszystko co mi było potrzebne "jak leci" i okazało się że kupę kasy wydałem zupełnie niepotrzebnie... Kupiłem np. bardzo okazyjnie zbiornik od SD03 i okazało się że nie do końca pasuje mimo że wygląda identycznie
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#13 Post autor: piter121 »

Dzieki za zainteresowanie , ale mowiac ze sie bede bawil mialem na mysli ze bede sam wszystko robil , bo nie wierze w uczciwosc angielskich garazy , wiele razy spotkalem sie z tym ze " my to zrobimy nie martw sie" ,a jest odwalona popelina, natomiast sam czlowiek wie co robi ,co do ramy to musze ja zmienic ,bo motocykl zostal wycofany z ruchu, a co do czesci to dlatego pytam was na forum co moze pasowac, a co nie ,bo nie chce kupowac w ciemno i tracic kasy, a tak na marginesie to az tak duzo nie potrzebuje tych czesci , no ale dziki za cenne spostrzezenia i pozdrawiam

łapa
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 9:06 pm
Lokalizacja: Podlasie

#14 Post autor: łapa »

To baw się , tylko pamiętaj przy sprzedaży jak przyjdzie na to czas o poinformowaniu kupca o stanie motocykla z czego został zrobiony, abyś go nie miał na sumieniu , to tak na marginesie.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#15 Post autor: Czarny »

Pamiętajcie, że kolega chce zmienić ramę a nie ją prostować lub spawać z kawałków.
Niewiadomo ile takich sprzętów jeździ i ich właściciele nawet o tym nie wiedzą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”