podmiana czesci

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#16 Post autor: piter121 »

Nie rozumiem aluzji ? z czego bedzie zrobiony przeciez nie z plasteliny, po prostu wymieniam rame i przednie lagi , lepiej to niz kombinowac . cos prostowac albo spawac , wymiana na dobre orginalne czesci ,tak wiec nie wiem w czym kolega "lapa" widzi problem

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#17 Post autor: roadrunner »

Panowie, baz przesady... To że kolega sam chce wyremontować motocykl, zrobi to zgodnie z "zasadami sztuki wojennej" i ze sprawnych części, nie oznacza że będzie on komukolwiek zagrażał... W fabryce motocykle też składają ludzie...
Ale faktem też jest, że przy ew. odsprzedaży, należy kupującego poinformować o historii motocykla.
Dlatego też moje Viaderko najprawdopodobniej ma u mnie dożywocie. Jak bym poinformował potencjalnego kupującego że to motocykl powypadkowy, to założł by on z góry tak jak wy to zrobiliście, że to krzywy złom zagrażający zdrowiu i życiu...
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Barył
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 06, 2008 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa

#18 Post autor: Barył »

Pokażcie mi 10 letnie moto które nie miało chociaż parkingówki nie mówiąc o co by nie było turystycznym enduro jeżeli kolega zakłada nową rame i lagi to wielce prawdopodobne że na pomiarach będzie to prostszy motocykl niż ten któremu nigdy nic się nie stało a tylko "trochę" dziur wyłapał jeżdżąc po naszych drogach :twisted:

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: MaG »

Po 4 latach sprzedałem na jesieni swojego Vstroma. Motocykl sprowadzony jako powypadkowy z CH, ja mu jeszcze dołożyłem zimowym szlifem wycenionym przez PZU na szkodę całkowitą. I co? I nic.:) Naprawiłem, zrobiłem na nim potem ponad 40000 km po Europie ciesząc się każdym kilometrem. W listopadzie sprzedałem człowiekowi, który szukał motocykla przez forum, informując go o dwóch zaliczonych przez Suzuki dzwonach i pokazując fotki sprzed naprawy.
Teraz kupiłem Wiadro, też po szlifie i zamierzam kolejne kilka sezonów nim zrobić, a potem być może sprzedać, znowu informując uczciwie kolejnego nabywcę, co i jak. Jasne, że takiego motocykla nie sprzedam w cenie NAPRAWDĘ bezwypadkowego, ale za to spokój przy porannym goleniu przed lustrem - bezcenny.
oderint dum probent

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#20 Post autor: piter121 »

Dziekuje za zrozumienie i poparcie , oczywiscie jezeli , powtarzam "jezeli" bede chcial sprzedac swoje Varadero to poinformuje kupujacego o jego historii, ale na dzien dzisiejszy nie mam zamiaru nic sprzedawac ! Pozdrawiam wszystkich i Panowie dawajcie namiary na jakies czesci.

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#21 Post autor: roadrunner »

Napisz co konkretnie potrzebujesz, jak będę coś widział, a często przeglądam eBay, to wkleję tu linki.
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#22 Post autor: piter121 »

Nr. 1 Rama z papierami, 2 Lagi kompletne, te dwie pozycje sa bardzo istotne dla mnie , reszte zdobede w UK. Cieszko tu znalesc rame z 2004r. , sa ale z 99r.

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#23 Post autor: roadrunner »

Mogę Ci odsprzedać kopletne amortyzatory, bez rur głównych, czyli lag, Kupisz je sobie na eBay-u, ofert jest od groma, albo nawet na alledrogo np. tu:
http://moto.allegro.pl/laga-lagi-fork-t ... 59418.html
czy tu:
http://moto.allegro.pl/rura-teleskopu-l ... 28434.html
Do tego nowe uszczelniacze i masz amortyzatory jak nowe.
Jak nie to masz kompletny przód tu:
http://moto.allegro.pl/varadero-xl-1000 ... 63606.html
Ram jest sporo też na eBay-u.

Edit;
Sądzę że rama od SD01 99r. powinna pasować. Mogą nie pasować uchwyty na osprzęt silnika, ale to nie problem i chyba jedyne różnice.
Z całą pewnością natomiast, będą pasowały ramy od 03 do 06r.

Te ramy będą pasowały do twojego Viaderka:
http://www.ebay.de/itm/Honda-XL-1000-V- ... 5d327814f4

http://www.ebay.de/itm/Honda-XL-1000-Va ... 588209c693
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#24 Post autor: piter121 »

A jaka cena tych amortyzatorow ? Przesylka na Gorzow Wlkp , chodzi o te Twoje amortyzatory

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#25 Post autor: roadrunner »

Szczegóły na priv. 8)
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#26 Post autor: roadrunner »

Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#27 Post autor: piter121 »

Dzieki kolego" roadrunner" za Twoja oferte , ale wlasnie zakupilem te amortyzatory z aukcji , tez je wypatrzylem , no to zostaje mi jeszcze tylko , albo az tylko rama i przystepuje do skladania swoje sprzeta , potem przeglad i w droge , jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#28 Post autor: piter121 »

tak wiec dla zainteresowanych, silnik z r.2004 mozna wsadzic na rame z r. 99, nie ma zadnego problemu, trzeba tylko wymienic jedna dluga srube bo jest za krotka , przewody hamulcowe tez sa takie same, tylne nadkole cale pasuje, wahacz tylny tez, przednie zawieszenie takie same, narazie tyle, na dzien dzisiejszy skonczylem prace, dziele sie tym ,bo moze kiedys komus sie kiedys przyda, o dalszych przekladkach bede informowal na biezaco

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#29 Post autor: roadrunner »

Cieszę się że się udało, że nie kupiłeś ramy na darmo i że moje przewidywania okazały się trafne :D
Ile dałeś za ramę z papierami?
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#30 Post autor: piter121 »

rama ,kola , tylny wahacz, zbiornik,troche plastikow,wszystko za 200 funtow, a tak na marginesie to dzieki za podpowiedz i za pomoc, moze jak sie kiedys spotkamy to ja stawiam :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”