Reset komputera

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#16 Post autor: zalmen3 »

Moim zdaniem kończy Ci się aku i to są tego pierwsze objawy. Też doszukiwałem się różnych cudownych wytłumaczeń, czyściłem czyste styki, szukałem przebicia itp. itd., aż któregoś pięknego dnia po resecie prąd zaginął i motocykl został unieruchomiony, po pomierzeniu parametrów układu ładowania wyszło że aku jest kaput :oops: Proponuję więc sprawdzić czy akumulator nie wymaga już wymiany.

Pozdrawiam

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#17 Post autor: adam3911 »

zalmen3 pisze:Moim zdaniem kończy Ci się aku i to są tego pierwsze objawy. Też doszukiwałem się różnych cudownych wytłumaczeń, czyściłem czyste styki, szukałem przebicia itp. itd., aż któregoś pięknego dnia po resecie prąd zaginął i motocykl został unieruchomiony, po pomierzeniu parametrów układu ładowania wyszło że aku jest kaput :oops: Proponuję więc sprawdzić czy akumulator nie wymaga już wymiany.

Pozdrawiam
Dokładnie, komputer "restuje" się przy dużym spadku napięcia, przy słabym aku, przy rozruchu tak niestety jest...

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#18 Post autor: Kuba-car »

Jedno mogę dodać-licznik nie resetuje mi już się dość długo,ale przed odpaleniem czekam aż zgaśnie kontrolka wtrysku. :roll:
Przypadek?

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#19 Post autor: zalmen3 »

Może przypadek może nie, u mnie tez w sumie reset nastąpił tylko 3 razy w odstępach czasu sporych, ale trzeci był definitywny dla aku i ciężki dla kieszeni bo stało się to na zadupiu prawie 600 km od domu :evil:

Pozdrawiam

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#20 Post autor: biedrona »

Jeszcze do przedwczoraj mialem to samo,praktycznie co proba odpalenia licznik dziennego i zegar wyzerowane.Kupilem nowy aku 12v18ah rozruch270a.Problem znikl.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#21 Post autor: eneron »

Problem w resecie wyświetlaczy twki w zbyt słabym aku. U mnie wymiana na mocniejszy 18ah 270A rozwiązało problem w 10000% :D (moto SD02 z ABS)

Poprzednie aku średnio na 1 tys km jeżdzenia na miejscu, blisko domu przy którymś odplaniu z kolei robil się reset i liczniki przebiegu oraz zegarek wyzerowane i tak w kółko i coraz częściej (już nawet nei ustawiałęm zegarka bo nie było sensu)
. Na nowym aku przejechałem 10 tys km i ani razu nie było reseta :) Poprzednie aku było 12ah lub 14ah i 200A i przy odpalaniu na "pusto" były częste resety a gdu podczas uruchamiania były włączone manetki lub podpięta navi - prądu brakło, że wszystko gasło :evil: (jako ciekawostka dodam, że stare aku oddałem dla kumpla do V-Stroma 1000 wtrysk i moto pali od "strzała" i nie ma żadnych resetów czy problemów ze zbyt niskim prądem :shock: )

Także Panowie - wymiana aku na 18ah i 270A (do wersji z ABS) i na 100% problem zniknie :D
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

elemeledudek
Uczy się jeździć
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 28, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Katowice

#22 Post autor: elemeledudek »

Kurczaczek, zaś wydatek? Mi się juz taki reset trzy razy przydarzył w ostatnim czasie. Pomierze ten akumulator czy faktycznie widac jego nadciagający koniec.

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#23 Post autor: vipkojot »

mi po resetach aku pociągnął jeszcze rok. Wiec szykuj powoli kase :)

Awatar użytkownika
remek
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 18, 2012 11:07 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24 Post autor: remek »

W temacie.
przekręcam stacyjkę i kręce - i tu wielkie zaskoczenie moto ledwo kręci. jest, ruszył ale jakby pali jeden gar, wyjechałem przed dom w gaz i poszedł jak zły. puźniej już mi się to nie zdarzało.
plan kolejnego weekendu to wyjazd w kotlinę kłodzką. pech (albo i nie) chciał że poszła mi uszczelka pod kolektorem i moto pierdzi. tak nie jade - godzina 20 dzwonie do mechanika - ok przyjedz. zrobił uszczelkę i wspomniałem też o powyżeszej sytuacji ze słabym kręceniem.. on sprawdza elektrykę, łądowanie - za słabe. regulator napięcia padł. mówi część nie rozbieralna, nie do naprawy (ranomiałem jechać w kotlinę). stwierdził że rozbierze naprawi, polutuje i będzie działać. tak zrobił. viadro ładuje, szału nie ma ale ładuje. i mówi albo będzie Ci działać i przeżyje moto albo po powrocie do domu rano już nie odpalisz. w nocy ładowałem. 30 km od domu stoje. przestał ładować tyle ile akumulator pozwolił tyle pojechałem. hol do domu szybka akcja po nowy regulator - nowy 360 zł kupiłem uzywke ducati za 180. wyjechałem dnia kolejnego.

też resetowały mi się liczniki. moto raz kreciło super a raz zakręciło słabo.
wynny był regulator. sprawdzajcie regularnie ładowanie. będziecie pewni że regulator jest ok.

AH! i jeszcze ważna sprawa, Motocykl sprowadziłem i oddałem go na sprawdzenie do Honda Karlik w poznaniu (ODRADZAM TEN SERWIS - jak by kto chciał to napisze dlaczego) serwisanci kazali kupić nowy i pewni słusznie po stary był wypukły jakiś, zdezelowany już. kupiłem badziew bo orginał wydał mi siędrogi i starczył na niecałe 3 miesiące.
taki http://allegro.pl/regulator-napiecia-ho ... 10588.html
odradzam ten badziew za 100zł - ja chciałem oszczędzić a straciłem.

mam Viadro anglika z roku 99. zakupiłem przy przebiegu 21 000tys mil raczej realny przebieg bo w książke serwisową wpisani poprzedni właśniciele i regularne serwisy) teraz moto ma 24 500mil. :)

Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#25 Post autor: arcias »

No i u mnie też się zaczęły problemy z resetem i odpalaniem Viaderka. Sprawdzałem napięcia ładowania w normie. Podejrzewam aku ale zamim go wymienię to chciałbym poruszyć temat rozrusznika ponieważ zaczęła się zachowywać jak kapryśna Panna: raz pali od strzała a raz robi ledwo dwa obroty i koniec. Doładowałem aku 2 tygodnie bez problemu i nagle rano odpalam i znowu to samo. Wieczorem idę do garażu i odpala bez problemu :roll: Czy ktoś może rozbierał rozrusznik :?: i czego by się w nim doszukiwać :?:
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

#26 Post autor: james »

Zobacz tutaj:
http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... sc&start=0
W razie wątpliwości pytaj użytkownika seba0000, rozbierał już rozrusznik. Warto też zajrzeć w fiszki i/lub serwisówkę przed grzebaniem :D
http://www.varaderoclub.pl/tech/PD01/E__1100.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”