Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Cz sie 22, 2019 10:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 1:42 pm 
Stały bywalec - trochę wymiata

Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
A moja prawda brzmi ...
"Klucz dynamometryczny to ja mam w rękach" :D
I nawet w salonie mechanicy kręcą wszystko z "czuciem"
--------wyjątek:
Jedynie jak ostatnio siostrze w samochodzie wymieniałem uszczelkę pod głowicą to używałem klucza dynamo.
Wiec Arturze O-ka proponowałbym Ci zacząć od prostych czynności serwisowych takich jak olej, klocki hamulcowe itp..
Zacznij od kupienia podstawowych kluczy i nasadek :wink: Dynamo zostaw sobie na później :) -- podchodzisz do sprawy od tyłu
Nawet w serwisie jak sie dogadasz to zrobisz to sam (no fakt: zapłacisz za pieczątkę --- ale będziesz miał satysfakcje i pomoc w razie "W" mechanika.)

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 6:55 pm 
Uczy się jeździć

No fajnie, pewnie i macie racje żeby zacząć od spraw łatwych i bez dużych nakładów finansowych.
Wracając do wontku z tematu to sprawdzałem luzy łożyska główki ramy tak jak opisywaliście, czyli podniosłem przednie koło i ruszając kierownicą nic zupełnie nie wyczułem, opuszczając lekko koło dotykając nim do ziemi na główce raczej nic nie czułem. Zacząłem więc macać inne rzeczy i napotkałem tylko lekki luz przy lewym zacisku hamulca i wszystkim co przy nim jest. Niestety nie próbowałem tam nic dokręcać bo nie miałem przy sobie imbusów. Nadal nie wiem co to może być ale postaram się podokręcać te śrubki zaciski i może coś pomoże.
Wielkie dzięki za pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 7:40 pm 
Sympatyk

Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Jesli dobrze pamietam, imbusem odkreca sie mocowanie klocków a cały zacisk oczkową 14 (13?).

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 9:18 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Imię: Marek
Rocznik: 2000
Zacisk, który jest na jarzemku od pompy przykręcamy kluczem imbusowym. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzić z górną śrubą - jeżeli przykręcisz za mocno a ebonit (tak się chyba nazywa to włókno) przykleił się już do sworznia, możesz szybko stracić pompę poprzez wytarcie tłoczka i gumek w jednym miejscu. Proponuje przykręcić najpierw dolną śrubę (zachwycić), później przykręcić normalnie górną, wyciągnąć dolną i zobaczyć, czy przy podnoczeniu jarzemka, popychacz od pompy (to co przykręciłeś) obraca się, czy też zostaje w tej samej pozycji. Jeżeli jest okej przykręcasz dolną śrubę i jeździsz :D
Prawy zacisk dokręcasz oczkową 12.

Potrzebne klucze powinny być pod siedzeniem :)

Bazuje na SD01

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 7:29 am 
Uczy się jeździć

Wielkie dzięki. W wolnej chwili spróbuję to zrobić w taki sposób jak opisujesz. Tylko że ja mam SD 02 z ABS czy to nie będzie różnicy?

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 7:49 am 

vipkojot napisał(a):
"Klucz dynamometryczny to ja mam w rękach" :D

Tys prawda, ale przy głowicach raczej bym się nie podjął zabawy bez klucza dynamometrycznego (np. dokręcając pokrywki wałków rozrządu) - za duże ryzyko.

Wracając do tematu, to jeżeli zastosujemy klucz dynamometryczny to nie musimy już raczej się obawiać że coś (jakiś (j)ebonit) na m się przyklei, wytrze, czy zatrze - po to to właśnie jest, żeby w takich momentach nie kombinować tylko robić.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 8:52 am 
Uczy się jeździć

james czy chodzi nam o te same śruby ?
Obrazek oczywiście chodzi mi o te dwie śruby imbusowe na dole i na górze.
Czu wogóle myślicie że to może powodować te stuki na wybojach?

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 1:27 pm 

Nie, te dwie śruby nie są odpowiedzialne za stuki. Stuki generują generalnie dwie przyczyny:

- zapowietrzony układ dual - trzeba odpowietrzyć
- wybita/wygnieciona podkładka ewentualnie luzy na tłoczku pompki dual - tutaj już trzeba zdecydować czy to rozbierać bo roboty jest do cholery a i efekty nie zawsze zadowalające, ja sobie odpuściłem, dual działa sprawnie i poprawnie a do stukania się przyzwyczaiłem.
Co do zespołu przyczyn nr 2 i sposobów ich usuwania jest duży wątek na drugim forum varaderoclub.pl
http://forum.varaderoclub.pl/viewtopic.php?t=1753

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 5:03 pm 

Imię: Marek
Rocznik: 2000
Artur O-ka: przepraszam, ale nie przeczytałem dokładnie tematu i zasugerowałem się (pomijając łożyska głowki ramy), że chodzi o samo dokręcenie zacisków. Chodziło o te śruby bez twojego kółeczka, czyli mocowane do lagi.

Tak jak napisał kolega zalmen powodów może być kilka. Układ zapowietrzony sprawdzisz na dwa sposoby:
-pierwszy - ktoś kręci tylnym kołem, Ty wciskasz mocno pompkę duala i sprawdzasz, czy koło się zatrzymało
-drugi - w ciszy mocno i szybko wciskasz pompkę duala, powinno być słychać krótki stuk, uderzenie tłoczka o klocki i tarczę
Pompka musi zadziałać za pierwszym razem bez zwalniania, bo kilkukrotne takie działanie zafałszuje wynik (wytworzy się ciśnienie w układzie)

Może być też tak, że płyn w układzie się cofa (uszkodzony zaworek w pompie CBS i/lub zawór opóźniający), lub też masz wyciek.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 6:51 pm 
Sympatyk

Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Stuki przy hamowaniu z ABSem na luźnej nawierzchni są raczej normalne. U mnie też ABS stuka jak dociskam tylny hebel do końca na szutrze. U kolegi w Yamaha FJR1300 ABS też na szuterku hałasuje głośno.
Podczas jazdy po dziurawych szutrach nie hamując też słyszę taki minimalny cichutki stukot z przodu, jakby pompka załączała się czy jakby może pompa duala miała luz :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 7:44 am 

Luz na pompce duala to "standard" po prostu się lekko wyrabia po pewnym czasie i można z tym walczyć i to usunąć, tylko po co jak za jakiś czas znów zacznie stukać. Jeżeli wszystko działa jak należy to nie ma sensu się bawić.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 10:29 am 
Uczy się jeździć

no właśnie nie wiem czy się czepiam czy jest to coś więcej niż sama pompka bo strasznie mi to działa na nerwy. Najpierw miałem wrażenie że jest luz na łożysku główki ramy ale sprawdzając go metodami które wyczytałem na forum raczej nie jest łożysko chyba że może należy je poprostu dokręcić.
Niestety mam małe doświadczenie więc trudno mi stwierdzić co się za tym kryje. A jak się odpowietrza układ dual CBS?

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 10:49 am 
Stały bywalec - trochę wymiata

Artur O-ka napisał(a):
A jak się odpowietrza układ dual CBS?

Panie Arturze, a sprawdził Pan funkcje szukaj :wink:

http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=412&postdays=0&postorder=asc&highlight=hamulec&start=15

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 2:50 pm 
Uczy się jeździć

no tak tak masz rację. A wspominałem że jestem noga do tych spraw i szukałem odpowietrzenia układu dual a tam jest wszystko o wymianie i pewnie w tym jest też odpowietrzenie. Ale wież że dla laika jak nie pisze odpowietrzenie to się zorientuje. :D

PostNapisane: Pn lip 29, 2013 8:04 pm 
Udaje motocyklistę

Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Odświeżę temat i wrócę do tematu wątku.
Potrzebuję wymienić łożysko główki ramy i chciałbym założyć stożkowe zamiast kulkowego. Czy ktoś może potrafi podrzucić linka do łożyska, którego potrzebuję? SD 02 2006 ABS.
Ewentualnie niech ktoś podrzuci wymiary do dobrania go sobie samodzielnie, dziękuję!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]