deflektor szyby

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#16 Post autor: JAQB »

Wygląda naprawdę profesjonalnie. Jak mi pęknie kolejna szyba to u Ciebie zamówię.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#17 Post autor: eneron »

Odgrzany ale może się komuś przyda

Przy moich 188cm wzrostu, mając w Transalpie wysoka szybę kupiłem deflektor + 2 szyby od Darkojaka, niska 12cm i wysoka 17 cm, dopiero wysoka szyba deflektora w Trampku dawala ciszę i spokój nawet przy max prędkości 170 km/h szczęka w kasku otwarta :) Przy 170km/h wysoki defl ostro targa szybą, szyba się mocno kladzie pod naporem wiatru ale nic nie pękło :)

W Varadero mam założony defl z niską szyba ale zrobiłem manewr, montując ją "do góry nogami" i deflektor wystaje tylko około 5-6 cm nad szybę owiewki przez co nie ogranicza pola widzenia no i dziś leciałem Viaddrem 190 km/h i wiatr mnie omija :D


W moim Trampku duży defl
Obrazek

W moim Viaderku niski, założony "do góry nogami"
Obrazek


Co do jakości wykonania - pierwsza klasa :)

Nie wyobrażam jazdy bez deflektora :) :twisted:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#18 Post autor: MaG »

Odgrzeję kotleta...
Przymierzam się do dokupienia deflektora do oryginalnej szyby, nie wiem tylko który z oferowanych przez darkojaka lepiej się sprawdza w Wiaderku - ten wyższy 17cm czy ten 12cm? Dodam, że do samego rozwiązania jestem przekonany bo miałem w poprzednim moto Vstromie i uważam, że to bardziej uniwersalny patent niż wysoka szyba turystyczna.

Kolego eneron - jak po kilku miesiącach z "odwróconym deflektorem"? Który z nich byś mi zarekomendował?

BTW Twoje Wiadro na fotce wygląd jak bliźniak mojego:)
oderint dum probent

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#19 Post autor: eneron »

Polecam niższy deflektor, 12cm, jest wystarczający przy moich 188cm wzrostu. Patrzę nad deflektorem, powietrze zdecydowanie łagodniej opływa kask, nie targa kaskiem, cały czas jeżdżę z otwartą szczęką w kasku. Po przejechaniu w marcu 1 tys km, deflektor zamontowałem "normalnie" gdyż w tej pozycji jest troszkę wyższy niż "odwrócony" i lepiej chroni przed chłodem marcowego wiatru. Deflektor 12cm zamocowany normalnie na asfalcie nie przeszkadza , gdyż oczami sięga się daleko i nie patrzy przez niego, natomiast na szutrach w tej pozycji zaczyna troszkę przeszkadzać, patrzy się już tylko przez niego w celu omijania przeszkód itp.

Stanowczo odradzam do Varadero deflektor 17cm dla ludzi poniżej 200cm wzrostu :) Faktem jest, że dosłownie z tym deflektorem czuje się jakbym jechal samochodem, nie moto - żadnego podmuchu wiatru, słychać doskonale pracę silnika,łańcucha oraz odgłosy z okolicy :twisted: Natomiast jazda z tak wysoką dokładką jest niesamowicie męcząca, mylnie ocenia się odległość od poprzedzającego pojazdu, a gdy słońce świeci w zęby i defl jest lekko brudny - zostaje jazda na stojąco :) Zapewne z defl 17cm podczas ulewnego deszczu nawet kropla wody nie spadnie na kierownika :twisted:

Po weekendzie jak znajdę torchę czasu, całkowicie zdejmę defl i przypomnę sobie jak to jest jechać bez tego ustrojstwa :shock:

MaG, w jakim by malowaniu Varadero nei było, zawsze wygląda dostojnie i elegancko :twisted:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

claw
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 12:55 pm
Model: SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Tychy

#20 Post autor: claw »

takze posiadam deflektor od Darkojaka, zamowiłem ten niższy i jestem jak najbardziej zadowolony, mam 194 cm wzrostu.
natomiast trzeba bardzo uważać przy myciu, gdyż lubi się rysować
pomimo to polecam

Awatar użytkownika
Midmere
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 7:36 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Gliwice

#21 Post autor: Midmere »

A gdzie takie ustrojstwo można kupić?
Honda Varadero XL 1000

claw
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 12:55 pm
Model: SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Tychy

#22 Post autor: claw »


Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: MaG »

Dzięki Panowie za opinie.:)
oderint dum probent

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#24 Post autor: zalmen3 »

Kupiłem deflektor od Darkojaka i dziś założyłem na Viaderka. Po 100 km stwierdzam, że sprawdza się świetnie, ale szczerze mówiąc jakość zastosowanej pleksi i jakość wykonania "cięcia gięcia" nie powala na kolana, jednak ogólnie jestem zadowolony.
Mam deflektor 12 cm przy 182 cm wzrostu - wyższy byłby już zdecydowanie za wysoki i ograniczałby pole widzenia.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

darkojak
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 10:03 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

#25 Post autor: darkojak »

Witam

Polecam wszystkim deflektorki mojego wykonania.
Funkcjonuje to na rynku od ponad 3 lat i znalazło wielu zadowolonych użytkowników.
Od dłuższego czasu już stosuje specjalny rodzaj tworzywa które można nawet polerować.

Więcej tu:

http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”