samochod na viadro - czyli transport moto

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: MaG »

Na Navarrę z podwójną kabiną wchodzi po skosie, ale z otwartą burtą. Wrzucenie tego czołgu na pakę jest wyzwaniem, ja skorzystałem z... wózka widłowego:)
oderint dum probent

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#17 Post autor: vipkojot »

Jeśli masz go przywieść do PL w celu tylko rejestracyjnym, to proponowałbym bez kół, kierownicy itp.
Na "pierwszym przeglądzie" Pan sprawdzi VIN i po problemie :) Jak się będzie rzucał to delikatnie mu wytłumacz ze koła są u wulkanizatora a w zimie i tak się nie da jeździć jednośladem... a fizycznie go widzi i niech papiery daje :)

Awatar użytkownika
booros
Udaje motocyklistę
Posty: 115
Rejestracja: czw paź 21, 2010 6:03 pm
Lokalizacja: Genewa

#18 Post autor: booros »

to jest mysl z tym demontazem - ale myslalem, zeby sie karnąc po Polsce troche. Choc pewnie i tak pogody by nie bylo.

U mnie jest sezon i caly czas mozna jezdzic, choc obecnie po miescie wole mykac skuterem.

Dzieki, ze chec pomocy - przeanalizuje wszystko na spokojnie...mam jeszcze troszke czasu. Tak czy siak, jutro jade na francuski szrot auto.

Dowiadywalem sie troche w polskim urzedzie celnym jak z kwestia cla i podatku akcyzowego - niestety dla mnie, Szwajcaria nie jest w UE i beda mnie golic za moto slono ....no coz... nikt nie mowil, ze bedzie lekko ;)

pozdrawiam
Get your motor runnin'

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#19 Post autor: Czarny »

Jak na moto składzie znajdziesz hyundaya h1 lub h200 zarejestrowanego na 3 os po 2000r za sensowne pieniądze to daj znać. Chcę takiego kupić, Viadro by weszło na długość bo ma 2,5mb paki. Potrzebny z fakturą. Może byśmy deal zrobili obustronnie korzystny......

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#20 Post autor: smutek »

Info z zaprzyjaźnionego forum

Profesjonalny transport motocykli :
CAT LC Polska
ul. Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice

Tel. 022 3924116
Fax 022 392 4101

Motocykle na specjalnych paletach, ramkach metalowych. Wszystko przypięte i ściągnięte na 5 pasów, koła zablokowane. Paleta z motocyklem wystawiona na windę i opuszczona na grunt.

Pełna profeska i nie ma opcji aby coś się uszkodziło.

Cena w kraju 370- 400 zł.
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

#21 Post autor: seba0000 »

Wiozłem swoje viadro Mercem Vito ze ścianą oddzielającą przestrzeń ładunkową. Viadro weszło ale żeby zamknąć klapę trzeba było go ustawić skośnie. Poza tym trzeba było zdemontować owiewkę . Także wydaje mi się , że Berlingo i inne temu podobne odpadają .

Awatar użytkownika
booros
Udaje motocyklistę
Posty: 115
Rejestracja: czw paź 21, 2010 6:03 pm
Lokalizacja: Genewa

#22 Post autor: booros »

ok, to chcialbym zawezic obszar poszukiwan.

zdecydowalem sie na busa.

chcialbym, zeby mial 3 miejsca z przodu (to konieczne),

zeby viadro wchodzilo po skosie do srodka bez demontazu kol (najwyzej owiewka)

zeby mial dobre blachy (nie gnil - wiem ze np vito gnije, chcialbym zeby byl do 2m wysoki - ale sprawdze jeszcze moj obecny garaz, bo jak nie wejdzie to wysokosc w sumie nie ma znaczenia)

i zeby cieszyl sie ogolnie niezla opinia jesli chodzi o sprawowanie -mechanika, zawieszenie, komfort jazdy itp.

moze ktos ma doczynienia z busami na codzien i kojarzy taki samochod ktory by spelnil moje kryteria.

moje mysli ida w strone trafica.....

pzdr.


aha
czarny - na szrocie busow jak na lekarstwo - nie bylo tych hyundajow
Get your motor runnin'

Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

#23 Post autor: seba0000 »

Ja wiozłem viadro Mercem Vito blaszanką do takiego miałem dostęp , gdyż ojciec takiego właśnie miał . Nie chcę zachwalać ale silnik diesel wolnossący prawidłowo użytkowany przejedzie wieeeele kilometrów i nie dużo pali. Zawieszenie też przez ten okres 4 lata co jeździłem po naszych cudownych "awtostradach" nie wymagało jakiś dużych napraw chyba tylko końcówki w układzie kierowniczym i jeden sworzeń wahacza , chyba. Niestety blacha koroduje nasz był z 98 roku . Ale widziałem wiele naprawdę zdrowych a wcale nie młodych egzemplarzy. Jak byłby garażowany od początku to wytrzyma . A z jakich śniegów wyjeżdżałem to lepiej nie gadać osobówka nie ma szans tylko mieć dobre opony. Niestety ojciec się przeliczył , wymusił i Merca skasował.
PS viadro weszło idealnie po skosie , trzeba tylko zdemontować szybę i lusterka.

Awatar użytkownika
booros
Udaje motocyklistę
Posty: 115
Rejestracja: czw paź 21, 2010 6:03 pm
Lokalizacja: Genewa

#24 Post autor: booros »

dzieki seba, zeby nie te kiepskie blachy to moze bym i go wzial, poki co rozgladam sie za trafikiem.

pzdr
Get your motor runnin'

JeromeBaldino
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 5:14 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: samochod na viadro - czyli transport moto

#25 Post autor: JeromeBaldino »

A może coś w stylu Chryslera Voyagera ? Można zdemontować wszystkie fotele oprócz przednich i jest sporo miejsca. Na długość chyba by weszło , jedynie z wysokością byłby problem ale może po demontażu koła i szyby chyba by weszło. Osobiście ładuje do niego duży wózek dziecieńcy bez składania i mam wolne jeszcze 3/4 bagażnika + 4 miejsca siedzące. No i jest to auto osobowe i wygodne.

JeromeBaldino
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 5:14 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: samochod na viadro - czyli transport moto

#26 Post autor: JeromeBaldino »

Sprawdziłem i w Voyagerze masz takie wymiary bagażowe po wyjęciu foteli z tylnych rzędów:
wys. 99cm
szer 100cm
dl 240cm

Wymiary Varadero (dł. x szer. x wys.): 2295 x 880 x 1460 mm.

Więc jedynie z wysokością byłyby problemy. Nie wiem czy demontując szybę i koło zbijesz te 46cm - ew. na boku ale to już rzeźbienie.

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

Re: samochod na viadro - czyli transport moto

#27 Post autor: daro »

Kolego rzuć okiem na datę zapytania .... :)

JeromeBaldino
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 5:14 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: samochod na viadro - czyli transport moto

#28 Post autor: JeromeBaldino »

Słuszna uwaga :) Przynajmniej będzie dla potomnych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”