Osiągi Viadra

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Osiągi Viadra

#31 Post autor: janki5 »

Słaba góra tzn nie wkręca się na czerwone.
Głowica do remontu , zawory gniazda nadpalone na pewno sprawdzał na szczelność i kompresje mierzył ,jeżeli stwierdził to powinien zaproponować Ci od razu naprawę , regulacja w tym wypadku (o ile tak jest) nie ma najmniejszego sensu , po zrobieniu głowicy trzeba to będzie wszystko zrobić na nowo .
Gość może zawalony robotą ale Ciebie naciąga na dodatkowe koszty .
Głowica - szlifowanie zaworów gniazd i planowanie ok 200zł plus uszczelniacze i uszczelka pod głowice tyle kosztów byś miał więcej. Po tym zabiegu płytki zaworowe też znowu do wymiany na tym cylindrze.
Łańcuszki jak do wymiany to wymienia i kropka . ( ja zabieram się już drugi rok ale jakoś wmawiam sobie że jeszcze dobre są )
Co masz kominy zatkane nieszczelny kolektor .
Niestety jak samemu nie można to jest się zdany na łaskę fachowców , oni wszyscy (prawdziwi fachowcy ) mają jedną wadę są zawaleni robotą i nigdy nie mają czasu , ale czego się nie robi dla varana :isok:
Pozdrowionka w dalszych bojach.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Osiągi Viadra

#32 Post autor: płock1964 »

janki5 pisze:Słaba góra tzn nie wkręca się na czerwone.
Głowica do remontu , zawory gniazda nadpalone na pewno sprawdzał na szczelność i kompresje mierzył ,jeżeli stwierdził to powinien zaproponować Ci od razu naprawę , regulacja w tym wypadku (o ile tak jest) nie ma najmniejszego sensu , po zrobieniu głowicy trzeba to będzie wszystko zrobić na nowo .
Gość może zawalony robotą ale Ciebie naciąga na dodatkowe koszty .
Głowica - szlifowanie zaworów gniazd i planowanie ok 200zł plus uszczelniacze i uszczelka pod głowice tyle kosztów byś miał więcej. Po tym zabiegu płytki zaworowe też znowu do wymiany na tym cylindrze.
Łańcuszki jak do wymiany to wymienia i kropka . ( ja zabieram się już drugi rok ale jakoś wmawiam sobie że jeszcze dobre są )
Co masz kominy zatkane nieszczelny kolektor .
Niestety jak samemu nie można to jest się zdany na łaskę fachowców , oni wszyscy (prawdziwi fachowcy ) mają jedną wadę są zawaleni robotą i nigdy nie mają czasu , ale czego się nie robi dla varana :isok:
Pozdrowionka w dalszych bojach.
Co Ty pieprzysz człowieku?
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

gajowy
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 12:34 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004

Re: Osiągi Viadra

#33 Post autor: gajowy »

temat widzę stary ale się uśmiałem jak go przeczytałem :) wszystkie trampki i devilki to pojazdy wolnobieżne,
Viadro idzie całkiem nieźle, jedynie DL1000 je przewyższa osiągami i rzeczywiście, potwierdzam sporo nim jeździłem,
tu można zobaczyc osiągi Viaderka na wtrysku
http://www.motocykl-online.pl/testy/Por ... uro,4335,3

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Osiągi Viadra

#34 Post autor: lotnik »

Nuno pisze:Wstępnie wyliczył mi 1300zł. Filtr hilfo, olej Mobil, świece irydowe NGK ponoć 100zł za sztukę, jakiś specjalny płyn chłodniczy za 40 zł za litr i wszystko co najlepsze. Gość ma serwis w przydomowym garażu a jest znany na całe województwo i czas oczekiwania do niego to jakieś 2 miesiące. Ja zapisałem się jeszcze w wakacje :)
Pali mi 7l. przy jeździe jak emeryt więc może będzie lepiej.
O w mordę ale ceny, kosmos.
Co to za kosmiczny płyn chłodniczy droższy od oleju?
No i świece nie od tego motocykla. Do SD01 najlepsze świece platynowe kupisz po 50 zł .
Olej Mobil?

Wymienione materiały ( i to lepsze bo dedykowane do Varadero) kupiłbym za 500 -550zł

gajowy
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 12:34 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2004

Re: Osiągi Viadra

#35 Post autor: gajowy »

zawory 250 synchro 250 wym płynu hamulc w układzie dual.. 300,
to przecietne ceny za serwis naszych V1000 w serwisach, to tego czesci eksploatacyjne, wym oleju i swiec no to moze cos koło tysiactrzysta wyjść, ale oleum i filtry to kazdy sam wymieni bez problemu

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osiągi Viadra

#36 Post autor: jedras »

gajowy pisze:zawory 250 synchro 250 wym płynu hamulc w układzie dual.. 300,
to przecietne ceny za serwis naszych V1000 w serwisach, to tego czesci eksploatacyjne, wym oleju i swiec no to moze cos koło tysiactrzysta wyjść, ale oleum i filtry to kazdy sam wymieni bez problemu
Widząc te ceny utwierdzam się w przekonaniu, że warto robić takie rzeczy samemu. Zupełnie nie rozumiem czemu synchro kosztuje 250zł, skoro to chwilka roboty przy regulacji zaworów. Wymiana płynu w Dualu kosztowała mnie ostatnio 15zł i 20 minut czasu, więc tez nie wiem czemu biorą za to 300zł.....
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

starter
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:31 am
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO1000
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osiągi Viadra

#37 Post autor: starter »

jak komuś mało te 90KM w VIADRZE to proponuję kupić sobie GSXRa1000 i będzie miał 195KM,po co męczyć to VIADERKO,ten motocykl jest po to żeby załadować na niego swoją panne,jej bagaże z żelazkiem lokówką i deską do prasowania włącznie i jechać na wakację a nie do wyścigów po torach i popylania na gumie po pasach startowych i trzy pasmowymi autostradami

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Osiągi Viadra

#38 Post autor: Nuno »

Panowie byłem dzisiaj w ASO Hondy popytać o ceny części których potrzebuję i aż usiadłem...
Kolanko wydechu - 3100zł
Tłumik końcowy ( jeden)- 3400zł
Łącznie cały układ wydechowy - 12 250zł :facepalm:

I weź kupuj części w ASO...
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Re: Osiągi Viadra

#39 Post autor: piter121 »

Nuno pisze:Panowie byłem dzisiaj w ASO Hondy popytać o ceny części których potrzebuję i aż usiadłem...
Kolanko wydechu - 3100zł
Tłumik końcowy ( jeden)- 3400zł
Łącznie cały układ wydechowy - 12 250zł :facepalm:

I weź kupuj części w ASO...
Hehehehhehe kupuj , co sie bedziesz czail kolego ;D Popatrz na ebay uk. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

Re: Osiągi Viadra

#40 Post autor: staciek »

Nuno pisze:Panowie byłem dzisiaj w ASO Hondy popytać o ceny części których potrzebuję i aż usiadłem...
Kolanko wydechu - 3100zł
Tłumik końcowy ( jeden)- 3400zł
Łącznie cały układ wydechowy - 12 250zł :facepalm:

I weź kupuj części w ASO...

Ha nie zapomnę jak pytałem o opony... "hondowskie" za kpl. 4500 pln, ale tzw. normalne opony (w moim przypadku anakee 2) kosztowały coś ok 1000 PLN.
Gdy są "zamienniki" trzeba brać i nie marudzić, że nie ma logo "HONDA" :clap: :clap:
;* Varadero XL 1000

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Osiągi Viadra

#41 Post autor: płock1964 »

staciek pisze:
Nuno pisze:Panowie byłem dzisiaj w ASO Hondy popytać o ceny części których potrzebuję i aż usiadłem...
Kolanko wydechu - 3100zł
Tłumik końcowy ( jeden)- 3400zł
Łącznie cały układ wydechowy - 12 250zł :facepalm:

I weź kupuj części w ASO...

Ha nie zapomnę jak pytałem o opony... "hondowskie" za kpl. 4500 pln, ale tzw. normalne opony (w moim przypadku anakee 2) kosztowały coś ok 1000 PLN.
Gdy są "zamienniki" trzeba brać i nie marudzić, że nie ma logo "HONDA" :clap: :clap:
Onegdaj będąc na jakimś motobazarze widziałem zmasakrowany wydech akrapowicia (4 w 1) do jakiegoś ścigacza i kpl. połamanych owiewek. Obok kartka z tekstem sprzedam - 3 tys. lub wypożyczę 400 zł na dwa tygodnie ? męczyło mnie, po co wypożyczać wydech w takim stanie? i jeszcze owiewki ? połamane ?
W domu mnie olśniło - dajesz 400 , a ubezpieczalnia zwraca 15 - 20 tyś. z A/C. Tak to się robi, niestety.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”