Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bassilius
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 13, 2013 6:50 pm
Imię: Arek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Kołobrzeg

Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

#1 Post autor: bassilius »

Pytanie głupie ale serwisówka milczy jak zaklęta albo nie wiem czego szukać. Między ramą a airboxem wiedzie wężyk, zaczepiony takim skoblem kawałek przed główką ramy. Przeciągałem przewody pod gniazdko zapalniczki i go "wyszarpałem" w tył moto. Nie wygląda jakby miał być gdzieś podpięty (wystaje raptem 5-7cm poza swój uchwyt przy główce). Patrząc w tył moto idzie do jakiegoś czujnika na trójniku i dalej gdzieś znika w całej tej plątaninie weży i kabli między cylindrami.

Pytanie zasadnicze: czy ma być gdzieś wpięty i czym on jest? Na serwisówce widać go przy airboxie i tyle o nim.
Proszę kogoś bardzie zorientowanego o info.
Aha, Viadro 2004 wtrysk wersja z sondą lambda.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

#2 Post autor: melon1968 »

Wg.mnie to jest podłączone z przodu przepustnicy i jest to podciśnienie.A moto paliłeś już?

bassilius
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 13, 2013 6:50 pm
Imię: Arek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

#3 Post autor: bassilius »

Tak, zrobiłem 3000 km od tamtej pory :hyhy:
Nie wiem czy to dobrze czy źle gdyż z silnika słyszę dźwięki jakich nie kojarzę z zeszłego sezonu ale może to tylko autosugestia.

Airbox podpięty jest spodem do 2 dolotów, do solenoidy systemu pair, do węży odpowietrzenia skrzyni korbowej, wężyka z tyłu po lewej, jakiegoś czujnika i tego wężyka od uchylania dolotu powyżej 5000 tys. obr. Tego ostatniego nie ruszałem (wychodzi w lewego przodu airboxu), pytanie więc od czego jest ten wężyk o którym piszę. Końcówka nie nosi śladu naciągnięcia na jakikolwiek króciec - nie zmienia średnicy, nie jest rozciągnięta, nie ma śladów po żadnej opasce.

EDIT: w serwisówce na stronie 58 z 512 (maitenance/ air cleaner) widać wyraźnie ten wężyk między boxem a ramą.
Jestem ogólnie ogarnięty mechanicznie ale nie wiem czego mam szukać, w serwisówce brak fot, w sieci na fiszkach też, normalnie jakieś fatum.

bassilius
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 13, 2013 6:50 pm
Imię: Arek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

#4 Post autor: bassilius »

Post pod postem ale ważne info dla potomnych:

Ów wężyk ma iść do atmosfery i jest częścią systemu przewietrzania zbiornika czy jakoś tak. Nie jest nigdzie podłączony.

Pyca
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 09, 2013 10:59 am
Lokalizacja: Oleszyce/ Lubaczów

Re: Cóż to za wężyk po lewej stronie airboxu?

#5 Post autor: Pyca »

W gaznikowcu tez jest taki wezyk i wchodzi on wlasnie w airbox. Jest po drugiej stronie zakrecania pokrywy airboxu od strony glowki ramy. Tylko nie pamietam czy po prawej czy lewej stronie. Najlepiej wymacaj palcem czy cos tam jest. Oczywiscie rozmawiamy o gazniku wiec nie musi tak byc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”