Opinie poproszę na "cito"

Wiadomość
Autor
LOKI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 11, 2015 1:11 am
Imię: Marek
Marka motocykla: szukam

Opinie poproszę na "cito"

#1 Post autor: LOKI »

Znalazłem w pobliżu takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/honda-xl-125-varad ... ef1008fd1b
Obrazek
Jestem po rozmowie telefonicznej i gość wydaje się być szczerym młodym człowiekiem. Do wymiany przednie owiewki (pewnie leżał), łańcuch do naciągnięcia, miejsce jest ale tylko na jeden sezon. Coś mam szczegółowo sprawdzić? Ostatnio pgladałem cud malinkę z zeszlifowanym obciążnikiem kierownicy, pewnie kotek podrapał. :hystery:
A ten?
http://allegro.pl/honda-varadero-125-20 ... 09905.html
Ostatnio zmieniony sob kwie 11, 2015 10:15 am przez LOKI, łącznie zmieniany 3 razy.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Opinie poproszę na "cito"

#2 Post autor: sliwa »

ten obciaznik o niczym nie świadczy można go spiłować nawet o ścianę w garażu przy stawianiu na centralną nóżke

LOKI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 11, 2015 1:11 am
Imię: Marek
Marka motocykla: szukam

Re: Opinie poproszę na "cito"

#3 Post autor: LOKI »

sliwa pisze:ten obciaznik o niczym nie świadczy można go spiłować nawet o ścianę w garażu przy stawianiu na centralną nóżke
Można, ale nie tak, zastanawiające jest że właściciele wszyscy ale to wszyscy od razu mówią że wąski garaż do jakiś fenomen jest. I "ja nie leżałem" ale może poprzedni właściciel.

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Opinie poproszę na "cito"

#4 Post autor: bigwaldi »

Ja mam prawy poobcierany o ścianę garażu :D Widzę, że na dowód pozostawię szramę na ścianie, co by kupca w przyszłości upewnić :D

LOKI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 11, 2015 1:11 am
Imię: Marek
Marka motocykla: szukam

Re: Opinie poproszę na "cito"

#5 Post autor: LOKI »

Widzę same pomocne opinie, za chwilę zacznie się dyskusja o szerokości drzwi garażowych i wadze cegieł, ehhh :thumbdown:

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Opinie poproszę na "cito"

#6 Post autor: waldeman »

LOKI pisze:Znalazłem w pobliżu takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/honda-xl-125-varad ... ef1008fd1b
Jestem po rozmowie telefonicznej i gość wydaje się być szczerym młodym człowiekiem. Do wymiany przednie owiewki (pewnie leżał), łańcuch do naciągnięcia, miejsce jest ale tylko na jeden sezon. Coś mam szczegółowo sprawdzić? Ostatnio pgladałem cud malinkę z zeszlifowanym obciążnikiem kierownicy, pewnie kotek podrapał. :hystery:

na plus - cena i dużo informacji o motocyklu ( tych dobrych i tych złych ) , oraz widoczna pasja w przystosowywaniu maszyny do swoich potrzeb
na minus - perspektywa pracy i inwestycji jeśli chcesz mieć cud-miód .
oczywiście przed kupnem obowiązkowe sprawdzenie mechaniki w jakimś sensownym warsztacie
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

LOKI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 11, 2015 1:11 am
Imię: Marek
Marka motocykla: szukam

Re: Opinie poproszę na "cito"

#7 Post autor: LOKI »

Byłem i co widziałem opisuję.
Plastiki przednie do wywalenia, popękane, brakuje elementów, szybka ułamana na górze. Chłopak przyznał że zaliczył glebę 3-4 razy co mnie nie dziwi i sam wprost zapytałem nie "czy" tylko "ile razy" bo motocykl duży a chłopak mały i chudziutki. Napęd do wymiany. Wahacz poobcierany, bak przetarty na górze i zardzewiały w tym miejscu, kierownica w centralnym miejscu również ruda.
Amorek z tyłu rudy ale trzyma.
Mechanicznie jest chyba OK ale... ciągnie sprzęgło, obroty powoli wracają na akceptowalny poziom. Zaproponowałem za ten stan 4800-5000 nie jest wart więcej.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Opinie poproszę na "cito"

#8 Post autor: sliwa »

za moplik w takim stanie jak opisujesz ani tego bym nie dał co zaproponowałes , zobacz tylko na ceny części to ci się odechce .

LOKI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 11, 2015 1:11 am
Imię: Marek
Marka motocykla: szukam

Re: Opinie poproszę na "cito"

#9 Post autor: LOKI »

Właśnie przeglądałem ceny.
owiewki 2x200 i też bez rewelacji
napęd 250
kierunek tył prawy 70
linka gazu 30
ustawienie regulacja wszystkiego 300 może
zbiornik 170-200
owiewka pod lampą przód 70
kierownica malowanie lub nowa na jedno wychodzi 170
wahacz malowanie 200 z demontażem
1300-1500 bo może sprzęgło
4800+1300=6100 ale roboty :cenzored:
a gdzie płyny, przerejestrowanie a właśnie motocykl nie przerejestrowany na niego tylko na :cenzored: wie kogo.
Zadzwonię jutro i powiem 4500 a co :boss:
Znalazłem jeszcze jedną perełkę.
rejestr. z Lublina a motorek na zachodzie Polski ktos coś wie? zna? widział? Czyżby handlarz po dzwonie kupił i kleił?
http://allegro.pl/honda-varadero-125-20 ... 09905.html

Wczoraj miałem wątpliwą okazję oglądać Varadero z Tarnobrzega a raczej z Żupawy cena 5500 bez negocjacji
Motorek malowany, ale dobrze zrobione, brak wypełnienia zegarów.
Poza tym miód malina (wg właściciela) po przyjeździe stwierdziłem ponadto:
nadpalony odbłyśnik lampy, zegar do wymiany (pająki w środku) błotnik przedni przekrzywiony.
W serwisie stwierdzono ponadto nierówno ustawione tylne koło (po wymianie napędu) i hit kur..... sezonu skoszony ok 1,5 cm. a pytałem już przez telefon czy robi 2 ślady. Chciałem w ryj dać gościowi!
Oto link do aukcji:
http://olx.pl/oferta/honda-varadero-125 ... 2c81e17f31

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”