Problem z mocą?

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
ohm1983
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 02, 2015 6:31 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Problem z mocą?

#1 Post autor: ohm1983 »

Witam wszystkich.Niedawno zakupiłem viaderko które miało problem z wolnymi obrotami a mianowicie nie chciały spadać tak z 4tyś,gość mi mówił że to kwestia regulacji no więc zawiozłem do znajomego mechesa.Oczywiście full pakiet czyli wymiana wszystkich płynów,wymiana świec,wymiana napędu no i czyszczenie gaźników wraz z synchronizacją.Po servisie wydawało mi się że wszystko jest dobrze niestety nie było za bardzo pogody żeby dużej pośmigać więc gdy się już zrobiła za parę dni pojeździłem i stwierdziłem że gdy motor jest już nagrzany brakuje mu mocy na wolnych obrotach.Jest tak jakby zamulony do 5tyś/obr a potem idzie już normalnie.Strasznie jest to irytujące szczególnie jak trzeba ruszyć ze świateł mam wrażenie że chińska 50 mnie zrobi.Może któryś z kolegów spotkał się z czymś takim i na kieruje mnie na coś to był bym bardzo wdzięczny.

Kiran
Rekrut
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 04, 2015 6:52 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: XL 125 V Varadero
Rocznik: 2001

Re: Problem z mocą?

#2 Post autor: Kiran »

Może po prostu za mało gazu dajesz? viaderko ma wysoko osiągalny max moment, chyba 8-8,5 tyś obr, i spotkałem się już z opiniami że je strasznie muli i motocykle po 10-11 koni lepiej startują, choć moja akuratnie dobrze przyspiesza

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z mocą?

#3 Post autor: ADAMO16 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_XL_125V_Varadero Kolego, moment i moc masz bardzo wysoko, więc sprzęt wymaga kręcenia manetką aby dobrze przyśpieszał i szybko jechał :))
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

ohm1983
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 02, 2015 6:31 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Re: Problem z mocą?

#4 Post autor: ohm1983 »

Wiem koledzy że moment jest wysoko tyle że mi czasem ciężko przekroczyć barierę 6tyś.Nie chcę się wyżej wkręcić dopiero po 3 razie jak ruszę manetką coś zaczyna się dziać.Zauważyłem jeszcze że rano nie muszę włączać ssania bo bali od strzała i trzyma powyżej 3tyś obrotów po jakiś 5 minutach obroty spadają.ssanie raczej nie jest zacięte bo gdy je włączam to motor gaśnie.dodam jeszcze że sprawdziłem kompresje i jest po 13 na obu cylindrach.

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Problem z mocą?

#5 Post autor: Marcin »

Coś się mechanik nie spisał, pewnie gaźniki jeszcze raz do regulacji. Lewego powietrza nie łapie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”