Varadero czasami dymi

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
zeth
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 06, 2015 7:18 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Varadero czasami dymi

#1 Post autor: zeth »

Witam. Na początku lipca zakupiłem varadero 125 z przebiegiem 19 tys i od tego czasu przejechałem około 1500 km, ale od niedawno motorek zaczął czasami delikatnie a czasami nie mocniej dymić tak mi sie wydaje że na "siwo". Sprawdzałem świece i na jednym cylindrze delikatnie jest mokre gniazdo. Nie dymi non stop, zależy jak mu sie umyśli. Płyn z chłodnicy w normie, ubytku w oleju tez nie zauważyłem. Pytanie zanim udam sie do serwisu, czy ktoś może miał juz taki przypadek. Czy to może być kwestia paliwa?

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Varadero czasami dymi

#2 Post autor: Marcin »

Prędzej może to być wina oleju. Może też być tak że w filtrze powietrza nazbierało Ci się oleju i od czasu do czasu wpadnie w dolot i zakopci.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Varadero czasami dymi

#3 Post autor: next22 »

Marcin pisze:Prędzej może to być wina oleju. Może też być tak że w filtrze powietrza nazbierało Ci się oleju i od czasu do czasu wpadnie w dolot i zakopci.
sory misiowie ale to albo awaria gażnika albo to wiadro ma 109tys przebiegu i to może już coś niedomagać :) :) :)
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Varadero czasami dymi

#4 Post autor: Marcin »

W 2007 r nie było już gaźników :P A z silnikiem to nie jest powiedziane, odma idzie do filtra powietrza więc różnie może być.

zeth
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 06, 2015 7:18 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Varadero czasami dymi

#5 Post autor: zeth »

Oki dzięki za podpowiedź. Sprawdzę to i dam znać co i jak.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Varadero czasami dymi

#6 Post autor: Merlin »


zeth
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 06, 2015 7:18 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Varadero czasami dymi

#7 Post autor: zeth »

Myślałem, że łatwo i szybko będe mógł sprawdzić filtr powietrza, ale po zapoznaniu się z serwisówką stwierdziłem że to nie takie hop siup. Więc może dopiero w weekend zabiorę się za rozbiórkę. Szczerze to najchętniej pojechałbym do serwisu, ale chce mieć pewność że jest to usterka, która wymaga wizyty w serwisie. Z racji braku profesjonalnego serwisu w mojej okolicy i coraz niższych temperatur (do Krakowa mam około 45 km) chciałbym mieć pewność, że jest to usterka z którą sobie nie poradzę. Dla mnie ten motocykl to bajka i jazda na nim sprawia super frajdę (przez wiele lat za gówniarza śmigałem skuterkiem Simsona i z jego naprawą dawaliśmy sobie radę, czyli mój ojciec), jeśli będzie trzeba go oddać do serwisu - trudno. Nie jestem fachowcem, ale jako takie podstawowe pojęcie wydaje mi się że mam i dziwi mnie ta nie regularność w dymieniu. Ale to innej klasy pojazd niż skuter simsona więc ...

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Varadero czasami dymi

#8 Post autor: Marcin »

No niestety trochę trzeba się narozkręcać, żeby dostać się do filtra powietrza. Jak byś miał z czymś problem to pisz ;)

zeth
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 06, 2015 7:18 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Varadero czasami dymi

#9 Post autor: zeth »

Witam

Do wszystkich zainteresowanych i mających podobne objawy, problem rozwiązany.
Niestety winna była prawdopodobnie benzyna. Po wyjeżdżeniu resztki paliwa z baku i zatankowaniu nowym paliwem, viaderko przestało dymić. Do tej pory przejechałem około 500 km i jak narazie dymienie ustało.
Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi.
Pozdrawiam :clap:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”