Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

... polecane przez użytkowników
Wiadomość
Autor
seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#1 Post autor: seebst »

Chciałem się Was zapytać, czy i gdzie polecilibyście górskie trasy z krętymi zakrętami, stromymi podjazdami i pięknymi widokami. Mieszkam w woj. lubuskim, a na lato chciałem się wybrać w okolice Karpacza, Szklarskiej, czy nawet Kudowej, gdzie np. jest ta słynna droga stu zakrętów. Byłem w tym roku samochodem we Włoszech i moim priorytetem, marzeniem wręcz, było przejechanie przełęczy Stelvio (tutaj krótki zmontowany film z mojego wypadu, z kamerki w aucie: https://www.youtube.com/watch?v=pU7faTf6Lgc ) i powiem, że mega mi się to podoba, jak wytrwale rowerzyści wspinają się tą morderczą drogą, a także jak motocykliści jadą nią jak przecinakiem. Ogólnie to jeszcze raz wybrałbym się tam, ale tym razem już motorkiem, przeżyć to raz jeszcze na własnej skórze, ale na tą chwilę nie powiadam kat. A, więc zostaje mi śmigać po naszej Polsce swoją 125 :D

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#2 Post autor: next22 »

pomyłka :)
ale film fajny
A w sercu zawsze XL600V :)

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#3 Post autor: waldeman »

Znajdziesz trochę propozycji na tym forum w dziale Wyjazdy i imprezy - karłowicka dolina - spotkanie 2015 , wstępne rozpoznanie - 19-20 spotkanie Dolny Śląsk -o zakończeniu sezonu czas myśleć . Kilka tras wrzuciłem http://pl.roads2go.com/#50.807365301311 ... 6064339,11 - tylko sprawdź trasy oraz wyprawy ( strona sama zmienia trasę na wyprawę ) No i oczywiście zawsze możesz się odezwać będąc w moich okolicach , to polatamy razem :isok2:
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
sabcio110
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 11:05 pm
Imię: Sebastian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#4 Post autor: sabcio110 »

Witajcie koledzy,

podłączę się pod temat nieco. Jako posiadacz wspaniałej 125, chciałbym się dowiedzić przed początkiem, w zasdzie na zakończenie sezonu, jak taka 125 sprawuje sie w wysokich górach? Jak daje rade z obciążeniem lub pasażerem? Ja mam szczeście mieszkać w Austrii i prędzej czy później pewnie trafie na wspomniane trasy w Austrii, tyle że teraz się zastanawiam czy pchać sie tam moja 125ką? Ma ktoś jakieś doświadczenie, rady na jazde po wysokich górach?

Pozdrawiam Seba

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#5 Post autor: Gregor »

Waldek prawdę Ci powie (jak cyganka). Chłop rosły jak dąb a na 125 śmigał :)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#6 Post autor: waldeman »

Wywołany do tablicy, odpowiadam . Małe Viaderko da radę, będzie się męczyć, ale da radę. Odpowiedz sobie na pytanie, czy ty dasz radę męczyć silnik na niskim biegu i na wysokich obrotach, jadąc w dwie osoby po Alpach. Na solo, jak najbardziej, spokojna turystyka motocyklowa po górach, nie robi żadnego wrażenia na 125 tce. Śmigałem co prawda po Sudetach, ale ani moje 100 kg, ani temperatury 38 stopni nie powodowały żadnych niespodzianek w górach. Jeśli potrzebujesz rady dot. jazdy po górach, to w sumie jest jedna ; koncentracja 100%, a z tym jest bardzo ciężko. Piękne widoki, cudowne winkle, normalnie wesołe miasteczko dla dorosłych ludzi. I tu bardzo pasuje pewne porównanie: Z jazdą motocyklem (szczególnie po górach) jest jak z miłością po Francusku - chwila nieuwagi i jesteś w rowie [:DD]
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
sabcio110
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 11:05 pm
Imię: Sebastian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#7 Post autor: sabcio110 »

Witam,

:) super dzięki za info. Już nie mogę się doczekać początku sezonu.
Myslę, że poczekam z tymi kultowymi trasami na większy motor. Póki co znajdę jakieś inne. Chociaż w Austrii mało
jest typowo płaskich miejsc. Tak apropo, dawno temu odbierałem mój pierwszy skuter - Aprilia Classic 50 ccm od gościa mieszkającego blisko Lienz - to było najbliższe miasto oddalone od niego o jakies 20 kilometrów w dolinie przy granicy włosko/austriackiej :). Facet był dośc rosły ale dawał rade po tych sporych górkach tą 50tką :). Pewnie śmiesznie to wyglądało jak tam jeździł. Ja jak sobie przypomne te drogi i jak moim autem z przyczepką po odbiór tam jechałem ... to się gorąco mi robi :).

marekdrill777
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 05, 2018 5:34 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: honda
Model: Cbf 600
Rocznik: 2006

Re: Ciekawe górskie trasy - dolnośląskie

#8 Post autor: marekdrill777 »

Oj coraz bliżej panowie! :isok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe miejsca”