Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#1 Post autor: LukasW »

Przy okazji wiosennego przeglądu chciałem wymienić filtr powietrza. Czytałem na forum ,że ktoś zakładał hiflo i wielkich komplikacji nie miał. Zachęcony przede wszystkim ceną kupiłem ten produkt filtropodobny w Intercarsie.
Obrazek
W miejscu zaznaczonym strzałką filtr był 6 mm węższy niż oryginał. Poza tym był dłuższy o około 3 mm co akurat dałoby się jakoś upchać. Pomimo spiłowania tych skrzydeł i podgrzania nie dało się go wcisnąć na uchwyty od klapy zaworu powietrza w airboxie.
Biorąc pod uwagę fakt ,że jest to moja nie pierwsza taka przygoda z filtrami tej zacnej marki przestrzegam Nie kupujcie tego gó..na.
To samo tyczy się filtrów oleju. Jeśli ktoś ma ochotę trochę się pobrudzić niech sobie rozetnie filtr olejowy Hiflo . W środku zobaczy dokładnie nic albo raczej krzywo nawinięte nie wiadomo co. Z daleka trzymać się od tego chłamu.

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#2 Post autor: ropa2 »

O qrcze, dzięki za info. Na dniach będę zaglądał pod zbiornik. Raczej nowy filtr powietrza będzie, co proponujesz? Jaka firma? Teraz to mnie wystraszyles tymi opiniami o hiflo, jeszcze nie wymieniłem, ale dla dzień wymiana oleju i filtra, właśnie mam nowy nieszczęsny filtr olejowy hiflo :sorry:
Obrazek

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#3 Post autor: vaaks »

LukasW pisze: To samo tyczy się filtrów oleju. Jeśli ktoś ma ochotę trochę się pobrudzić niech sobie rozetnie filtr olejowy Hiflo . W środku zobaczy dokładnie nic albo raczej krzywo nawinięte nie wiadomo co. Z daleka trzymać się od tego chłamu.
Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby taka marka wypuszczała na rynek jakieś badziewie. Wielu kierowców używa tych filtrów w samochodach i motocykla, i jakoś nie słychać, że komuś silnik zużył się przedwcześnie w wyniku złego filtrowania oleju. A przecież funkcją filtra jest oczyszczanie oleju z cząstek stałych, więc trudno spodziewać się wewnątrz wielostopniowego wkładu filtrującego, a to co jest widocznie wystarczy do oczyszczenia oleju. Filtr zmieniamy dość często, więc nie widzę powodów do obaw.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#4 Post autor: Riczi »

vaaks pisze:
LukasW pisze: To samo tyczy się filtrów oleju. Jeśli ktoś ma ochotę trochę się pobrudzić niech sobie rozetnie filtr olejowy Hiflo . W środku zobaczy dokładnie nic albo raczej krzywo nawinięte nie wiadomo co. Z daleka trzymać się od tego chłamu.
Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby taka marka wypuszczała na rynek jakieś badziewie. Wielu kierowców używa tych filtrów w samochodach i motocykla, i jakoś nie słychać, że komuś silnik zużył się przedwcześnie w wyniku złego filtrowania oleju. A przecież funkcją filtra jest oczyszczanie oleju z cząstek stałych, więc trudno spodziewać się wewnątrz wielostopniowego wkładu filtrującego, a to co jest widocznie wystarczy do oczyszczenia oleju. Filtr zmieniamy dość często, więc nie widzę powodów do obaw.
Małe sprostowanie @vaaks - Hiflofiltro produkuje filtrację wyłącznie do motocykli ;)

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#5 Post autor: vaaks »

Riczi pisze:
Małe sprostowanie @vaaks - Hiflofiltro produkuje filtrację wyłącznie do motocykli ;)
OK. ale nie oznacza to, że fitry nie spełniają określonych normą wymagań technicznych.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#6 Post autor: janki5 »

Tydzień temu robiłem duży serwis w dl 650 i to na filtrach hiflo i nie było problemu z spasowaniem , w ogóle nie zwróciło mi to uwagi , chociaż filtr powietrza wkładem różnił się od oryginalnego suzuki , ja w swoim używam K&N i mogę powiedzieć ze to konstrukcja "pancerna" , ładnie to gra z kominami LEO VINCE .

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#7 Post autor: Riczi »

vaaks pisze:
Riczi pisze:
Małe sprostowanie @vaaks - Hiflofiltro produkuje filtrację wyłącznie do motocykli ;)
OK. ale nie oznacza to, że fitry nie spełniają określonych normą wymagań technicznych.
Uwierz, że to jest mylne myślenie. Pomimo tego że logika nasuwa własnie Twoje wnioski.
LukasW ma niestety sporo racji i chociaż większość nas ze mną włącznie korzysta z tych własnie filtrów,
nie oznacza to że są one dobre. Są tanie, najbardziej dostępne i popularne. Jakość pomińmy ;)
Z tego co mi wiadomo poznamy się vaaks w Bogatyni więc będzie czas żeby przedyskutować temat :)

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#8 Post autor: james »

SD01
Mam aktualnie 2 czy 3 filtr powietrza Hiflo - nigdy nie było problemu ze spasowaniem, czy ze szczelnością - po 18 tys. wymiana.
Filtr oleju również Hiflo, teraz drugi z serii Racing, wcześniej zwykłe (4?) - wymiana po sezonie; olej zawsze klarowny, zero pływającego/tonącego syfu przy wymianie.

Ostatnio wymieniałem filtr w DL650 z oryginału na Hiflo Racing - różnica w budowie tylko taka, że Hiflo ma większą średnicę otworów (co zresztą cechuje wersję Racing).

#Dopisane
Nie piszę, że Hiflo jest dobre, tylko przekazuję własną opinię na podstawie obserwacji.
Druga sprawa to czym się różnica pomiędzy produktami objawia? Autor tematu wskazał na zaniedbanie fabryki - brak spasowania - co jest "mierzalne" i należy krytykować. Co natomiast w przypadku, gdy mamy dwa pasujące elementy, bez wizualnej różnicy? Nie wątpie w to, że produkt A może być lepszy od B i po pewnym okresie eksloatacji produkt B nie będzie spełniał dobrze swojego zadania. Pytanie jest tylko takie, czy przy regularnej wymianie (wykluczamy wadę fabryczną) jest szansa, że będzie coś nie tak? Tutaj powołam się na temat z jakiegoś forum samochodowego - chodziło chyba o filtr powietrza firmy Filtron. Jeden gość powiedział, że filtr mu zgnił i że ma do czyszczenia wtryski. Sprawa poważna, to prawda, takie coś nie powinno mieć miejsca... z tym, że kolega nie serwisował regularnie samochodu, kupił, włożył i liczył na to, że filtr przeżyje auto. I faktycznie, gdyby kupił coś z segmentu High-End, to może by się to nie wydarzyło... podobnie, gdyby wymieniał zgodnie z zaleceniami :)

Awatar użytkownika
Riczi
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 266
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 12:13 am
Imię: Riczi
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000V
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Nad Złotym Pociągiem

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#9 Post autor: Riczi »

Filtry Hiflofiltro to jakościowo odpowiednik samochodowego Fram-a.
Z zewnątrz Ameryka wewnątrz ... Wietnamski Sajgon ;)
Koledze nie chodzi o jakiś gromadzący się"pływający syf", ale o jakość
samego wewnętrznego wkładu filtrującego i to jak jest osadzony (o ile jest ;) ).
Palaczowi mozna to wyjasnic na zasadzie porównania filtrów papierosowych.
Porównanie Hiflofiltro do np Knechta to tak jak porównanie filtra PRL-owskich
klubowych do Marlboro ;)
A fakt że silniki żyją na tych filtrach nie oznacza, że filtry są dobre tylko że silniki
są takie solidne. Nie ma większych zanieczyszczeń, nagarów i nieczystości dlatego
nic się złego nie dzieje. Nasze fałki mają jedynie tendencję do "brudzenia" oleju -
jest on po prostu przy sześciotysięcznym interwale wymiany bardziej brudny
niż np w litrowym odpowiedniku ale R4.
W linku poniżej filmidło z porównawczego testu filtrów w tym Fram, którym przesycony
jest nasz rynek. Komentarz zbędny, myślę @james że pojmiesz róznicę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=XRRgw4B7R-I

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#10 Post autor: ADAMO16 »

Też jestem zdziwiony, latem wymieniałem w SD02 filtr powietrza, wł tej firmy i spasował idealnie. Czyżby filtry tez podrabiali?
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#11 Post autor: LukasW »

Filtr nie był podrabiany bo Intercars nie ryzykowałby podróbek. Z resztą co tu podrabiać jak to już samo w sobie najgorsza podróba. Wcześniej miałem problem z filtrami do VFR gdzie też musiałem się męczyć pilnikiem żeby spiłować plastikowy odlew tak by pasował do puszki filtra.
Co do filtrów olejowych proponuję wziąć do ręki filtr oleju Hiflo i Mana , który też robi serię do motocykli i porównać wykonanie i samą wagę obydwu produktów.
Hiflo nigdy więcej.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#12 Post autor: james »

Riczi pisze:Filtry Hiflofiltro to jakościowo odpowiednik samochodowego Fram-a.
Z zewnątrz Ameryka wewnątrz ... Wietnamski Sajgon ;)
Koledze nie chodzi o jakiś gromadzący się"pływający syf", ale o jakość
samego wewnętrznego wkładu filtrującego i to jak jest osadzony (o ile jest ;) ).
Palaczowi mozna to wyjasnic na zasadzie porównania filtrów papierosowych.
Porównanie Hiflofiltro do np Knechta to tak jak porównanie filtra PRL-owskich
klubowych do Marlboro ;)
A fakt że silniki żyją na tych filtrach nie oznacza, że filtry są dobre tylko że silniki
są takie solidne. Nie ma większych zanieczyszczeń, nagarów i nieczystości dlatego
nic się złego nie dzieje. Nasze fałki mają jedynie tendencję do "brudzenia" oleju -
jest on po prostu przy sześciotysięcznym interwale wymiany bardziej brudny
niż np w litrowym odpowiedniku ale R4.
W linku poniżej filmidło z porównawczego testu filtrów w tym Fram, którym przesycony
jest nasz rynek. Komentarz zbędny, myślę @james że pojmiesz róznicę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=XRRgw4B7R-I
To, że nie pływa syf, oznacza po części, że filtr spełnia swoje zadanie poprawnie.
Specjalnie dla kolegów, kupię przy następnej zmianie coś z "wyższej półki" (tylko cholerka co?!), rozbiorę i porównam jak sprawa wygląda po sezonie. Osobiście nie lubię teoretycznych rozważań - wolę empirycznie.

Porównanie: http://www.ducatimonsterforum.org/index ... ic=39672.0

Fragment tekstu:
Comparing the K&N and HiFlo side by side:
(...)
Their diaphragms are indistinguishable.
Filter elements are identical except for color. Tool marks, welds, everything in the same place.
Base plates are identical. Same welds. Side view of the diaphragms. Very good quality.
@Riczi, czekam na zdjęcia z naszego podwórka, bo powyższy test porównawczy może wskazywać, że K&N i Hiflo robi ta sama fabryka, przy czym K&N wypas a Hiflo syf...

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#13 Post autor: eneron »

Też taki montowałem - pasował idealnie :why:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#14 Post autor: janki5 »

Panowie nie popadajmy w skrajność , filtr oleju jest bo "jest"
ale dla drenażu kieszeni i lepszego poczucia psychicznego kupmy coś lepszego
w końcu nasze viaderka na to zasługują , a może producenci ???

wojtula76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 3:21 pm
Imię: wojciech
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2005

Re: Filtr powietrza Hiflo HFA1922 do SD02 przestrzegam

#15 Post autor: wojtula76 »

Czesc. W piątek robiłem przegląd viaderka,i ten sam problem z filtrem powietrza a mianowicie nie pasował. Ale skalpel kilka pociagniec i wopadł jak w masło. A odnośnie filtra oleju to też założony Hilfo. Sezon przelatam i do oględzin.Zobaczymy pokaże. Odnośnie jakości to nie ma tragedi,nie popadajmy w skrajnośc. Nie jest zle! Pozdro dla wszystkich.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”