Kupować czy nie Varadero z otomoto

Wiadomość
Autor
kustusz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 12, 2016 6:26 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: sd02

Kupować czy nie Varadero z otomoto

#1 Post autor: kustusz »

Witam, proszę o opinie bo nie mogę się zdecydować może oglądał ktoś ten motocykl wybrałem ze względy na abs i cenę http://otomoto.pl/oferta/honda-varadero ... ymr1N.html

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#2 Post autor: ANTEK »

Pochodzenie moto W. Brytania
Przy moim zakupie odradzali mi moto z wysp
Reszta na pierwszy rzut oka O.K. i od motocyklisty :isok2:
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
ropa2
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 338
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 11:37 pm
Imię: Roman
Marka motocykla: Yamaha
Model: FJR
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Janikowo

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#3 Post autor: ropa2 »

Nie zgodzę się z opinią że z wysp to lipa. Osobiście mam motocykl z anglii i naprawdę nie szło się przyczepić do czegokolwiek. raczej był garażowany, bo pewnie inaczej by wyglądał z pod chmurki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#4 Post autor: Gregor »

Mój też najprawdopodobniej z Anglii. Nic się nie dzieje groźnego :)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#5 Post autor: Jimi »

Ja miałem Intrudera 1500 z Anglii i była masakra- jedna wielka kupa rdzy w zakamarkach, musiałem piaskować ramę...
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#6 Post autor: ANTEK »

Jimi pisze:Ja miałem Intrudera 1500 z Anglii i była masakra- jedna wielka kupa rdzy w zakamarkach, musiałem piaskować ramę...
Ze zdjęcia nie widać dlatego przestrzegam jak mnie przestrzegali koledzy
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
mefiozo
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 440
Rejestracja: czw sty 15, 2015 10:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Iława

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#7 Post autor: mefiozo »

Ja widziałem skuter z brytanii pod owiewkami. Rocznik coś koło 2013, rdzy tyle że tragedia!!! Zastanawia mnie tylko dlaczego sprzęty z wysp tak rdzewieją? Ktoś to potrafi wyjaśnić?

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#8 Post autor: Jimi »

Wilgotność powietrza duża, wietrznie, może nie są garażowane i stoją cały czas na deszczu :D Z pewnością też spory procent czasu eksploatacji odbywa się w takich warunkach :D Ogólnie miałem dwa moto z Anglii, przed Intruzem miałem bandita 600 i też były jaja. O ile blacha była ok to np. tylny zacisk był tak zapieczony w jarzmie że trzeba było go odciąć kątówką bo śrub nie dało się wykręcić, linka sprzęgła w pancerzu (jak się póżniej okazała gdy w końcu strzeliła) zawierała coś co wyglądało jak paprykarz szczeciński :D
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#9 Post autor: wentyl »

U mnie podobna historia była z V-stromem 650 rocznik 20006.
Kupiłem go w 2012 jako 6- latka. Zdawałem sobie sprawę, że trzeba będzie odnowić to i tamto ale ogólnie była to tragedia.
Malowanie chłodnicy oleju, malowanie stelaża zegarów, malowanie wahacza - farba z amelinium odchodziła płatami, chciałem malować felgi lecz pojawił się problem z odkręceniem tarcz hamulcowych więc odpuściłem, cały zbiornik paliwa od spodu rudy - fakt że kiepsko był fabrycznie polakierowany od spodu. Łby śrub pordzewiałe....

Motocykle z Anglii przyciągają dużą ilością akcesoriów i dobrą ceną. Należy też zwrócić uwagą na reflektor "angielski", którego ewentualna wymiana może kosztować dość sporo.
Ogólnie sprzęt technicznie był OK.

Reguły nie ma. Dobrze trzeba oglądać.
Pozdro
Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#10 Post autor: bigwaldi »

nie ma co demonizować motocykli z Angli, zasada jest na chłopski rozum bardzo prosta. Motocykle najlepsze są tam, gdzie sezon jest krótki a ludzie są bogaci :) Czyli Austria, Szwajcaria, Niemcy i to południowe - zachodnie. Najgorzej jest tam, gdzie motocykle to woły robocze, a nie rozrywka czyli Francja. Odnośnie Anglii trzeba pamiętać, że Brytole to naród motoryzacyjny, byle wieś ma tor wyścigowy oni żyją sportami motorowymi bardziej niż my piłką nożną. W związku z tym, dbają i wiedzą jak dbać o sprzęt. To, że mają klimat jaki mają nie jest ich winą :) jeżeli komuś nie zależy na wygląda to nie ma się co bać. Gorzej Włochy i Francja oni maja w nosie sprzęt.

to oczywiście moje zdanie ;)

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#11 Post autor: Jimi »

Masz dużo racji wg mnie :) Większość motocykli z Włoch jakie oglądałem to były zajazdy, miałem motocykl z Belgii VN 800 i był w stanie idealnym pomimo prawie 15 lat. Wiadro mam z Francji (przeznaczone na francuski rynek ale zakupione w niemczech) i jest w stanie bdb, ale i tak najlepszy motocykl jaki miałem (było ich łącznie ok 30) to obecny mój Road Star importowany prosto z USA (z Florydy)- stan salonowy a rocznik 1999 i przebieg raptem 12 tys. mil w chwili zakupu, udokumentowany zarówno dokumentami jak i samym stanem :)

Ale wracając do wątku- pooglądaj wszystko dobrze, pozaglądaj w zakamarki ale licz się z tym że jak weźmiesz moto z UK to porobić trzeba będzie trochę niestandardowych rzeczy. Na dzień dobry z powodu klimatu:
- smarowanie wszystkich linek, możliwe że odkamienienie ukł chłodzenia, czyszczenie całej elektryki, smarowanie konserwacja łożysk, kompleksowe czyszczenie układu hamulcowego. To jest moja opinia i jakbym kupił kilkuletni motocykl z UK to od tego bym zaczął.
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

kustusz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 12, 2016 6:26 pm
Imię: krzysztof
Marka motocykla: honda
Model: sd02

Re: Kupować czy nie Varadero z otomoto

#12 Post autor: kustusz »

wielkie dzięki za wypowiedzi, wiem najlepiej samemu sprawdzić na żywo,ale w pomorskim niema w czym wybierać :(
jeszcze mam pytanie co do przebiegu, jeżeli motocykl z 2007 jest serwisowany a jego przebieg wynosi 120tyś. powinienem się obawiać mam namyśli poważne usterki (wypadania biegów czy awaria silnika)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”