zablokowany hamulec po wymianie klocków

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#16 Post autor: JulianK »

Hamulce przód super. Zrobiłem wg instrukcji i działają:) niestety tył przestał działać nie hamuje. Probowałem wg tego schematu zrobić tył ale bez efektu. :( jak odpowietrzyc tył ?
Pozdrawiam Julian :)

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#17 Post autor: Jimi »

A zachowałeś kolejność odpowietrzania?
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#18 Post autor: JulianK »

Hmmmm a jaka powinna być ? :)
Zrobiłem przód i przód odpowietrzylem wg wskazówek. Później okazało się ze tył nie dziala
Wiec to samo z tylem zribilem: strzykawaka na odpowietrzniku tylnego hamulca... Przy tej okazji wymieniłem płyn z tyłu. potem wahlowanie czyli przpompowywanie dzwignia noznego hamulca i nastepnie klasyczne odpowietrzanie tez nozną dzwignią.Nic nie dalo wiec probowalem dodatkowo jescze odpowietrzyc poprzez odpowierrzniki na przednich zaciskach ktore polaczone sa z tylnim ukladem pompujac nożna dźwignia.
Namieszałem ? ;(
Pozdrawiam Julian :)

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#19 Post autor: Jimi »

Poszukaj na forum jest dokładny opis ale robiąc tył zaczynasz od przednich zacisków (tylko nie pamiętam które odpowietrzniki) dopiero później przechodzisz na tylne odpowietrzniki.
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#20 Post autor: JulianK »

Faktycznie. Od najdłuższych przewodów czyli lewy przód , prawy przód i potem tył. Zastanawiam się czy zacząć od strzykawki w tej kolejności przez wszystkie przewody ( 3 ) i potem w tej samej kolejności odpiwietrzanie ? Czy też strzykawka tylko najdłuższy przewód i potem od najdłuższego standardowe od powietrzanie ?
Pozdrawiam Julian :)

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#21 Post autor: JulianK »

Zrobiłem wg instrukcji i nic. Dalej to samo. Później sprobowalen jeazc metoda przelewową. Czyli odkręciłem odpowietrznik i płyn grawitacyjnie się przwlewal. Tym sposobem przepuściłem pi około 0.5 l przez odpowietrznetrznik układu nożnej pompki . po każdym takim przelewie wciskalem na zakreconym odpowietrzniku nożny i szybko odkręcalem i zakręcałem odpowietrznik. Za każdym razem przy pierwszym naciśnięciu hamulec był miękki dopiero za 3 naciśnięciem był twardy.
odpowietrzniku przednim lewym to ten z najdłuższym przewodem od pompy oodczas metody przelewowej dlugo wychodzilo powietrze. Po orzekaniu prawie litra plynu bąbelki sie kończyły i schodzil plyn. Zakrecajac odpowietrznik robiłem jak wyżej ( zakrecilem wcisnąłem nozny i odpowietrz) . potem raz jeszcze metodą przekewową i po chwili od otwarcia odpiwietrznika znow pojawiają się bąble i to bardzo obficie. Po 0.5 litra ustają bąble wiec raz jeszcze wciskam na zakreconym odpowietrzniku ....... Dokladnie jak wyzej. I znow prelew i obficie bąble....
Takich operacji zrobilem kilka. Zastanawiam się skad az tyle powietrza. Czy możliwe jest zeby pompa podczas wciskania zasysala powiwtrze ?
Pozdrawiam Julian :)

JulianK
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: wt lis 03, 2015 9:41 pm
Imię: Julian
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: zablokowany hamulec po wymianie klocków

#22 Post autor: JulianK »

Koledzy, dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Hamulce naprawione.Wczoraj po dłuższym czasie ruszyłem na drogi......oj ci za uczucie.
Pozdrawiam Julian :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”