Wymiana oleju w lagach

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wymiana oleju w lagach

#16 Post autor: vaaks »

to odległość poziomu oleju od krawędzi lagi.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Uli
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 02, 2017 2:26 pm
Imię: marcin
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 1999

Re: Wymiana oleju w lagach

#17 Post autor: Uli »

W końcu koledzy poradźcie co wlać do lag mam varadero 99r rozebrałem lagi bo nie podobało mi się jak one pracowały okazało się że sprężyna odwrotnie założona w dodatku nad sprężyną między tuleja brak podkładki za to pod korkiem ktoś dodał centymetr obciętej rurki aluminiowej, nie wiem co za geniusz , zamawiam podkładki i myślę czym to zalać????????? wiem że nie którzy robią jakieś mieszanie ale czy wlewając więcej niż przewiduje producent nic się nie stanie?

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wymiana oleju w lagach

#18 Post autor: vaaks »

Do lag najlepszy : Valvoline SynPower fork oil, a do przepłukania lag przed zalaniem ATF II do skrzyń automat .
Zalej tyle ile mówi instrukcja.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wymiana oleju w lagach

#19 Post autor: melon1968 »

Uli pisze:W końcu koledzy poradźcie co wlać do lag mam varadero 99r rozebrałem lagi bo nie podobało mi się jak one pracowały okazało się że sprężyna odwrotnie założona w dodatku nad sprężyną między tuleja brak podkładki za to pod korkiem ktoś dodał centymetr obciętej rurki aluminiowej, nie wiem co za geniusz , zamawiam podkładki i myślę czym to zalać????????? wiem że nie którzy robią jakieś mieszanie ale czy wlewając więcej niż przewiduje producent nic się nie stanie?
Cent. alu rurki to ktoś utwardzał zawias.Olej 10W wg.instrukcji.Jeśli chcesz zrobić twardszy możesz kombinować z 15W.

Uli
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 02, 2017 2:26 pm
Imię: marcin
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 1999

Re: Wymiana oleju w lagach

#20 Post autor: Uli »

a miało być tak pięknie jedna laga rozebrana z drugiej nie mogę odkręcić zacisku lewa laga dolna śruba poszła górna zabetonowana imbus na dzień dobry objechał bo już był objechany żadne penetranty nie dały rady nawet mini palnik i nacięcie śruby żeby było w co włożyć śrubokręt jakieś pomysły??? ostatnia opcja została odciąć cięgno z tłoczka od duala nic mądrego ani głupszego już mi do głowy nie wpadnie, wszystkie podpowiedzi mile widziane

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wymiana oleju w lagach

#21 Post autor: vaaks »

Może spróbować uzyć szczypców morse'a jak uda się nimi podejść.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
pawkg
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 566
Rejestracja: śr cze 08, 2016 10:14 am
Imię: Paweł
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS Adventure
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Ptaszków

Re: Wymiana oleju w lagach

#22 Post autor: pawkg »

Jak vaaks napisał szczypce, albo mały tępy przecinak i małym młoteczkiem odkręcać, przyspawać śrubę albo nakrętkę z łbem sześciokątnym do tej i zanim wystygnie odkręcać. Generalnie do tej górnej łatwiej się dostać i jest więcej możliwości jej awaryjnego odkręcenia.
Kymco Agility 50/80 > Honda Varadero XL125 > Honda Varadero XL1000 > BMW R1200GS ADV

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wymiana oleju w lagach

#23 Post autor: melon1968 »

Uli pisze:a miało być tak pięknie jedna laga rozebrana z drugiej nie mogę odkręcić zacisku lewa laga dolna śruba poszła górna zabetonowana imbus na dzień dobry objechał bo już był objechany żadne penetranty nie dały rady nawet mini palnik i nacięcie śruby żeby było w co włożyć śrubokręt jakieś pomysły??? ostatnia opcja została odciąć cięgno z tłoczka od duala nic mądrego ani głupszego już mi do głowy nie wpadnie, wszystkie podpowiedzi mile widziane
Przyspawaj śrubę lub nakrętkę.Jeśli masz komplet imbusów i torxsów możesz któregoś wbić.

Uli
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 02, 2017 2:26 pm
Imię: marcin
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 1999

Re: Wymiana oleju w lagach

#24 Post autor: Uli »

lagę udało mi się wymontować bez odkręcania górnej śruby(zdemontowałem górny tłoczek od duala) laga rozebrana i teraz mam lepsze dojście no i mam to na stole, od strony imbusa naciąłem żeby wszedł śrubokręt płaski z mojego zestawu narzędzi naprawdę uczciwy i grzechotką próbowałem i nic nawet zagrzałem to i nawet nie drgnie aktualnie kąpie się to w penetrancie do badania spoin spawalniczych to świństwo wejdzie wszędzie zobaczę , w ostateczności odetnę nowa część 138 zeta plus przesyłka więc jeszcze powalczę .

Uli
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 02, 2017 2:26 pm
Imię: marcin
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 1999

Re: Wymiana oleju w lagach

#25 Post autor: Uli »

mam pytanie, czy uszczelniacze smarować przed założeniem tylko z wewnątrz czy można tez z zewnątrz aby łatwiej je było nabić, i drugie pytanie czy jak by się uszkodziła guma uszczelniacza ale nie ta co dotyka lagi tylko ta górna część uszczelniacza to czy należy go wymienić na nowy czy zostawić ? bo stare uszczelniacze nie ciekły ale były skorodowane od góry i myślałem ze ta guma była uszkodzona podczas nabijania i rdza zaatakował tylko wymieniać na nowy jak bym uszkodził czy polatać do następnej wymiany, jak myślicie ?

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wymiana oleju w lagach

#26 Post autor: melon1968 »

Najważniejsze wargi nasmarować,po zewnątrz też można.Uszczelniacz musi być szczelny,nie wiem co masz na myśli uszkodzony.

Uli
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 02, 2017 2:26 pm
Imię: marcin
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 1999

Re: Wymiana oleju w lagach

#27 Post autor: Uli »

chodziło mi o uszkodzenie tej gumy od góry uszczelniacza którą jest oblany co zakrywa część metalową uszczelniacza nie ta guma co styka się z lagą, ale weszły nieuszkodzone ale ciężko nawet po smarowaniu z obu stron.

Jarek74
Udaje motocyklistę
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2016 9:58 am
Imię: Jarosław
Marka motocykla: Honda
Model: CRF 1100L AS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kórnik

Re: Wymiana oleju w lagach

#28 Post autor: Jarek74 »

Coś dziwnego Ci się porobiło z tymi uszczelniaczami, albo ja nie mogę rozgryźć o czym piszesz.
U siebie wymieniłem komplet, wszystkie cztery uszczelniacze. Po wymyciu, osuszeniu, skręceniu i zalaniu odpowiednią ilością oleju 10W przesmarowałem uszczelniacze lekko od zewnątrz i wewnątrz (zawsze tak robię w innych moto też), potem delikatnie nasuwam nowy uszczelniacz, za nim stary (minimalizuję ryzyko uszkodzenia nowego) i rurą kanalizacyjną 50mm z wyczuciem nabijam uszczelniacz, po ulokowaniu stary uszczelniacz wyjmuję. Następnie wkładam zabezpieczenie i nasuwam delikatnie uszczelniacz przeciw-pyłowy.

Raflik
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 18, 2019 9:20 am
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Mikołów

Re: Wymiana oleju w lagach

#29 Post autor: Raflik »

Witam wszystkich jestem tu nowy i trochę się naczytalem o tym oleju w lag ;) i sam już nie wiem ile tego wlać:/
Jedni piszą że ponad 500ml jedni że 345ml
Więc opowiedzcie mi prosto na moje pytanie :
Ile oleju wlać do jednej lagi do hondy varadero 125 z 2010r

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana oleju w lagach

#30 Post autor: james »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”