Łańcuszki rozrządu SD02

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
Wiadomość
Autor
pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Łańcuszki rozrządu SD02

#1 Post autor: pieszczoch »

Czy ktoś mógłby pomoc w odnalezieniu symbolu łancuszków rozrządu i pompy do SD02 z 2008. Szukam symbolu łańcuszków i namiaru na tani zakup:)
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#2 Post autor: james »

Symbole tych części są, ale one odnoszą się tylko do dystrybucji Hondy... i nie będzie to tani zakup. Poczytaj opinie o łańcuszkach Tourmaxa. Ja na ich temat wypowiem się po zimowym serwisie :)

Pompy oleju czy wody? Po 150 tys. km zmieniałem oba na oryginały - oleju niepotrzebnie, bo w ogóle nie był wyciągnięty; wody był tylko trochę.

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#3 Post autor: pieszczoch »

Mój "serwisant" stwierdził ze 4 do wymiany :rozgląda: . Ile zapłaciłeś za komplet tourmaxa?
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#4 Post autor: vaaks »

Zastanawiam sie jaki masz rzeczywisty przebieg, że musisz już wymienić wszystkie łańcuszki. Moto z 2008 roku i już tak wyeksploatowane?
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#5 Post autor: pieszczoch »

Moja historia wyglada tak: Przebieg nieznany bo na zegarze ma 19000. Jak go kupowałem to mysłałem ze licznik liczy do 99 999 i ma 120 000. Lecz tak nie jest:) We Włoszech stał z opisem uszkodzony silnik. Po analizie już w domu okazało się do wymiany altek i mocny wyciek z tylnego napinacza. Pomyślałem, że może ten silnik żyje i będzie żył wiec oddałem do magika (pracownik serwisu hondy). Ten po dokładnym przeglądzie stwierdził, że komplet łańcuchów kwalifikuje się do wymiany poza tym gra i buczy. Cena za komplet łańcuchów w hondzie ok 1600(info od mechanika).
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#6 Post autor: james »

pieszczoch pisze:Mój "serwisant" stwierdził ze 4 do wymiany :rozgląda: . Ile zapłaciłeś za komplet tourmaxa?
Tutaj możesz sobie sprawdzić ceny oryginałów: http://honda.sklep.pl/bike

Po znajomości, coś około 300 zł za dwie sztuki. Po 500 km sprawdzałem luzy zaworowe i łańcuchy trochę się wyciągnęły w stosunku do tego, co było na początku. Później dokręcałem głowice po 1500 km i różnicy nie zauważyłem. Mam zapisane wartości wysunięcia napinaczy i porównam je z obecnymi - jeżeli brak zmian to szczerze polecam; jeśli się wyciągnęły to lepiej kupić oryginały... Opinia z mojej strony będzie nie wcześniej niż w połowie listopada, jak coś :)

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#7 Post autor: pieszczoch »

To było by spoko jakbyś się wypowiedział bo za 2 tygodnie ma zajrzeć i tak dokładniej ocenić co trzeba kupić:) dziś przez telefon zaczął mędrkować na temat stanu zębatek i nie zawsze wymiana łańcucha poskutuje. Dał byś rade uruchomić te znajomości ponownie?:D
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#8 Post autor: james »

pieszczoch pisze:To było by spoko jakbyś się wypowiedział bo za 2 tygodnie ma zajrzeć i tak dokładniej ocenić co trzeba kupić:) dziś przez telefon zaczął mędrkować na temat stanu zębatek i nie zawsze wymiana łańcucha poskutuje. Dał byś rade uruchomić te znajomości ponownie?:D
Stanu zębatek czego? Nie słyszałem, żeby ktoś przy przebiegu 350 tys. km ruszał zębatki w Vara (wałków, na wale korbowym, pomp wody/oleju). Albo ten silnik ma za sobą jakąś niesamowitą przygodę, albo koleś chce wyciągnąć od Ciebie kasę.

Z tymi zakupami to jest tak, że raz/dwa razy w roku robimy z kumplami duże zamówienie i przez to jest taka cena, a nie inna. Ostatnie zakupy były niecały miesiąc temu, więc kolejne będą najwcześniej w drugim kwartale 2018.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#9 Post autor: melon1968 »

Zapytaj fachowca jak to stwierdził że są wyciągnięte(ile są znaki przesunięte),bo wg mnie szuka roboty(kasy).

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#10 Post autor: ADAMO16 »

Zapytam przy okazji tematu, jakie przebiegi robią łańcuszki rozrządu w varadero?
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#11 Post autor: james »

melon1968 pisze:Zapytaj fachowca jak to stwierdził że są wyciągnięte(ile są znaki przesunięte),bo wg mnie szuka roboty(kasy).
Tak naprawdę to powinno się zmierzyć długość łańcucha na pewnej liczbie ogniwek i sprawdzić, czy kwalifikuje się do wymiany, czy też nie. Niestety dla Varadero nie ma żadnych wytycznych/serwisy też tego nie kontrolują w ten sposób. Ciekawostka na temat rozjechania się na znakach - u mnie znaki pokrywały się, a po wyciągnięciu napinacza (pozostało ~10 mm wysunięcia), łańcuch można było ściągnąć z kół, bez ruszania wałków. W przypadku nowego nie można tego zrobić.
ADAMO16 pisze:Zapytam przy okazji tematu, jakie przebiegi robią łańcuszki rozrządu w varadero?
Nie mam motocykla od nowości, więc mogę nie być wiarygodny. Ja wymieniałem przy ~150 tys. km; są przypadki, że ludzie wymieniają po 90 tys. km. To, czy łańcuch kwalifikuje się do wymiany, najłatwiej stwierdzić sprawdzając pozostały skok napinacza oraz oglądając płytki łańcucha.

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#12 Post autor: pieszczoch »

Coraz bardziej utwierdzam się w fakcie ze szuka kasy. Kazałem mu na początek sprawdzić ciśnienie na cylindrach i tylko to. Sprawdził rzekomo milion innych rzeczy i podobno złożył ponownie sprzęgło bo źle bylo złożone za co skasował 400. I zaczął o tych łańcuchach że tyle i tyle one kosztują to mówie mu spoko kupię sam. Nagle zmienił zdanie, że jednak popatrzy bo może coś da się zrobić żeby to jeszcze pochodziło ale musi obejrzeć dokładniej. Łańcuszki rozrządu wymienię opcjonalnie ale pomp to nie wiem czy jest sens. Silnik pracował bardzo cicho do tej pory, zero jakiegokolwiek klepania. Pytanie czy to jego nadgorliwość czy naciąganie? Jak już zrobi ten przegląd pojadę obejrzę co tam nawymyślał bo to co mówi przez tel mija się z rzeczywistością. Ale tak go polecali że jest taki super:D:D
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#13 Post autor: vaaks »

Gołym okiem widać, że próbuje cię rżnąć na kasę. Nie daj się, nikt w takim roczniku nie myśli nawet o zmianie łańcuszków, tym bardziej , jak mówisz, silnik pracował cicho.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#14 Post autor: james »

pieszczoch pisze:(...) podobno złożył ponownie sprzęgło bo źle bylo złożone za co skasował 400.
I zaraz znowu będzie je rozbierał, do wymiany łańcucha tylnego cylindra/pompy oleju/pompy wody... coś się nie klei ta wersja...

Zapytaj go (tak abyś miał ślad) w jaki sposób stwierdził, że łańcuchy są wyciągnięte i jeżeli powoła się na serwisówkę, to poproś o numer strony z tą informacją, "bo tak się składa, że kupiłeś książkę i chętnie zobaczysz co producent napisał na ten temat". :)

pieszczoch
Rekrut
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 20, 2017 9:11 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: SD02
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Łańcuszki rozrządu SD02

#15 Post autor: pieszczoch »

http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... f=6&t=6640

Czy luz łańcuszków pomp jak w tym wątku są za duże? Będę miał porównanie. Jadę do niego zanim zacznie coś robić i znowu doliczać za niepotrzebne rzeczy. Jak mogę sam ocenić czy łańcuszki rozrządu są do wymiany?
Jest - Honda Varadero 1000 SD02 '08
Była - Honda VFR 800FI RC46 '99
Była - Honda VFR 750 RC36 '95
Była - Honda VFR 750 RC24 '86

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”