Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić nowy?

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ostry4td
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#31 Post autor: ostry4td »

W moim sterowniku (oryginalny hondowski) diody raz swieca jak trzeba, raz migaja wszystkie jednoczesnie. To wina slabej masy?

Awatar użytkownika
syku
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 23, 2015 7:06 pm
Imię: Sylwek
Marka motocykla: suzuki
Model: gsx-1250fa
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#32 Post autor: syku »

sprawdź napięcie na zasilaniu manetek - to może Ci coś pomóc w określeniu problemu

Pawelmoto
Uczy się jeździć
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 6:31 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#33 Post autor: Pawelmoto »

Witam ja również mam manetki Grip heather jeśli fotka zadziała to dokładnie jak na foto, 3 stopniowa wartość grzania tyle że pierwsza dioda świeci a jak nacisnę kolejny raz to już migają dwie albo jak 3 razy nacisnę to 3 migają i wydaje mi się że grzeją bardzo słabo albo wcale :( nie wiem co to może być i nie wiem jak prawidłowo ma to działać, jeśli ktoś wie to proszę o rady.
Załączniki
pcx_other_1.jpg
pcx_other_1.jpg (148 KiB) Przejrzano 3470 razy

Awatar użytkownika
PiotrPoznan
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 275
Rejestracja: pn paź 31, 2016 11:22 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#34 Post autor: PiotrPoznan »

Pawelmoto pisze:3 stopniowa wartość grzania tyle że pierwsza dioda świeci a jak nacisnę kolejny raz to już migają dwie albo jak 3 razy nacisnę to 3 migają i wydaje mi się że grzeją bardzo słabo albo wcale :( nie wiem co to może być i nie wiem jak prawidłowo ma to działać, jeśli ktoś wie to proszę o rady.
U mnie było podobnie. Na pierwszym stopniu świeciło a na kolejnych mrugało a czasem świeciło.
W pierwszej chwili myślałem że to tak działa że mruga do momentu osiągnięcia temperatury i potem świeci ale zauważyłem że inaczej jest gdy silnik jest zgaszony a inaczej jak jadę.

Przy okazji przerabiania elektryki i przenoszenia centralki (na lewy boczek) przejrzałem instalację i okazuje się że oryginalnie manetki podłączone są przy rolgazie do masy (chyba to była masa) od czujnika świateł hamowania. Wypierdzieliłem to i podłączyłem jak być powinno czyli masa do śruby (czyli do ramy) a plus przez bezpiecznik do akumulatora.
Przy okazji naładowałem akumulator i teraz wszystko jest tak jak być powinno.
Manetki tak grzeją że na maksa włączam dosłownie na moment i potem na najsłabsze grzanie do ręce chce spalić i to nawet przez rękawiczki :)

W pierwszej kolejności naładuj dobrze akumulator i testuj najlepiej podczas jazdy.

Pawelmoto
Uczy się jeździć
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 6:31 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#35 Post autor: Pawelmoto »

Testowałem podczas jazdy i własnie mrugało na 2 i na 3 a na postoju to jakoś w ogóle nie chciało chyba wejść na 2 i na 3. Mówisz że to mocno grzeje czyli u mnie jest coś nie tak muszę się temu przyjrzeć. Ten model manetek to jest ten oryginał co Honda montowała ??

Awatar użytkownika
PiotrPoznan
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 275
Rejestracja: pn paź 31, 2016 11:22 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#36 Post autor: PiotrPoznan »

Pawelmoto pisze:Testowałem podczas jazdy i własnie mrugało na 2 i na 3 a na postoju to jakoś w ogóle nie chciało chyba wejść na 2 i na 3. Mówisz że to mocno grzeje czyli u mnie jest coś nie tak muszę się temu przyjrzeć. Ten model manetek to jest ten oryginał co Honda montowała ??
Ja mam dokładnie takie jak na zdjęciu wyżej (z napisem Grip Heater).
Centralka zamontowana też tak jak na zdjęciu i jest to oryginał.
Sprawdź styk konektorów czy gdzieś coś zaśniedziałe nie jest i stan naładowania akumulatora.
Jeśli podczas jazdy mruga a na postoju jest gorzej to obstawiam problem z zasilaniem.

Pawelmoto
Uczy się jeździć
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 6:31 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000VA
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#37 Post autor: Pawelmoto »

Witam ponownie zrobiłem małą diagnozę manetki niby grzeją ale bardzo słabo pobór prądu to 0.75 A Podpiąłem to prosto do aku plus prostownik żeby napięcie nie spadło ale niecały Amper coś chyba za mało będzie się to grzać całą wieczność :why:

Awatar użytkownika
syku
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 23, 2015 7:06 pm
Imię: Sylwek
Marka motocykla: suzuki
Model: gsx-1250fa
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterownik podgrzewanych manetek - naprawiać czy kupić no

#38 Post autor: syku »

Pawelmoto pisze:Witam ponownie zrobiłem małą diagnozę manetki niby grzeją ale bardzo słabo pobór prądu to 0.75 A Podpiąłem to prosto do aku plus prostownik żeby napięcie nie spadło ale niecały Amper coś chyba za mało będzie się to grzać całą wieczność :why:
Testowanie manetek tylko na porządnym aqu (np samochodowym) lub na włączonym sprzęcie.
Najłatwiej kable rozruchowe i do samochodu lub po prostu odpał moto.
Do sprawdzenia woltomierzem napięcie na podpięciu pod sterownik, napięcie na AQU i napięcie na manetce - to może coś powiedzieć o działaniu sterownika i spadku na kablach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”