sprzegło

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
robinio690502
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 23, 2018 11:23 pm
Imię: robert
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2004

sprzegło

#1 Post autor: robinio690502 »

Mam mały problem ze swoim wiaderkiem a mianowicie po wymianie sprzęgła miałem problem z znalezieniem luzu trzeba było trochę po przebijać miedzy 1 a 2 wruciłem do starego sprzegła i problem znikł ale pojawiło się stuknięcie przy wbiciu 1 dodam sprzęgło ustawione na stopce centralnej przy wrzuconym biegu koło stoi w miejscu w czym jest problem morze ktoś pomorze . pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: sprzegło

#2 Post autor: Staszek1 »

Nie wiem, czy to Cię kolego pocieszy, ale u mnie na ciepłym silniku 1 stuka i 2 też. Ot taka uroda naszego wiadra. ;D Duży wpływ ma stosowany olej i jeszcze większy wprawny kierownik. :hystery: Dla tego u mnie i 2 czasem walnie.
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

robinio690502
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 23, 2018 11:23 pm
Imię: robert
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2004

Re: sprzegło

#3 Post autor: robinio690502 »

No właśnie 2 też stuknie ale jak wezme klucz i bardziej pociągne wsprzeglik to nie słchac zadnch stukow mam takie wrazenie ze za mało wpycha tarczki poszperałem troche i w serwisowce dwie tarczki sa o innych numerach chyba sa grubsze a jak kupujesz na allegro to wszystkie sa takie same czy to morze byc ta przyczyna czy cos sie juz wyrobilo .

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: sprzegło

#4 Post autor: Staszek1 »

Pojęcia nie mam???
W moim nigdy nic wymieniane w sprzęgle nie było (no olej, ale to normalne :lol: ).
Powiem tak - a niech se stuka.
Im więcej km nawijam, tym mniej mi to przeszkadza.

Kiedyś miałem okazje przejechać się praktycznie nowym Intruderem.
Silnik V2 chyba 1500cm3 - no tam to dopiero 1 napier...łą.
Myślałem, że popsuty?????
A właściciel na to - co ty, norma
:ooo:
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: sprzegło

#5 Post autor: Pegaz »

robinio690502 pisze:No właśnie 2 też stuknie ale jak wezme klucz i bardziej pociągne wsprzeglik to nie słchac zadnch stukow mam takie wrazenie ze za mało wpycha tarczki poszperałem troche i w serwisowce dwie tarczki sa o innych numerach chyba sa grubsze a jak kupujesz na allegro to wszystkie sa takie same czy to morze byc ta przyczyna czy cos sie juz wyrobilo .
Jeżeli chodzi o oryginał to tarczki jak i przekładki nie wszystkie są takie same i trzeba je w odpowiedniej kolejności poskładać.
Jeżeli masz oryginalne sprzęgło to sprawdź dobrze nie tylko tarczki ale i przekładki czy nie są przegrzane.
Jak masz tarczki zamiennik to sprawdź czy luźno siedzą w koszu.
Ja u siebie parę lat temu też wojowałem ze sprzęgłem a teraz wbijam 1 jak w masełko:)

Awatar użytkownika
mack1310
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 460
Rejestracja: czw lut 22, 2018 8:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO XL / PC 800
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Jarosław

Re: sprzegło

#6 Post autor: mack1310 »

Jeżeli wymieniałeś bebechy (tarczki, przekładki, sprężyny) to może miałeś taki przypadek jak ja w drugim moto...
Zwróć uwagę na grubość sprężyn. Kupiłem dedykowane i nie porównywałem grubość przed założeniem. Były wyższe i miały taką sama ilość zwojów....
Jednak po zmontowaniu całości, zalaniu olejem, moto na centralce, biegi wchodziły cudownie jak słowo boże na niedzielę ale luzu trzeba było szukać.. Przyczyna - brak rozłączenia sprzęgła, sprężyny ściśnięte na maksa. Demontaż i wymiana sprężyn pomogła.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: sprzegło

#7 Post autor: eneron »

Jak wbijanie 1 biegu następuje z hukiem, warto skontrolować naciąg łańcucha... u mnie też pomogło ustawienie "pod buta" wysokości dźwigni zmiany biegów. Teraz jakoś ciszej i miękko wbija się jedynkę.

Co do sprężynek sprzęgła, sprężynki TYLKO ASO Honda !!! Cena ori w ASO jest moim zdaniem bardzo przystępna i nie opłaca się szukać "tańszych" czy zamienników..... W XL1000 ponoć zabić sprzęgło jest bardzo ciężko, natomiast uślizgi sprzęgła to raczej na pewno sprężynki dociskowe "sklepane". Wystarczy najczęściej wymienić tylko sprężynki i sprzęgło jak nowe :D
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”