Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

Poradniki krok po kroku...
Wiadomość
Autor
mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#16 Post autor: mury »

licznik trzyma się na kołkach plastikowych (przy baku) i 4 śrubkach nad zegarami. Jak ściągniesz licznik, odkręcisz boczne owiewki od baku i ramy (śrubki na imbusa) i ściągniesz osłonę pod licznikiem (trzyma się na 6 kołkach, pierwsze zdjęcie w temacie)) to lampa złazi razem z plastikami.

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 825
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#17 Post autor: waldeman »

Licznik jest przykręcony tylko od góry - przy wyjmowaniu ciągniesz go równo do góry , od spodu są kołki prowadzące .
Raczej nie próbuj wyjmować samej lampy , połamiesz mocowania . Od dołu jest skręcona z bokami
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#18 Post autor: marcinw88 »

waldeman pisze:Licznik jest przykręcony tylko od góry - przy wyjmowaniu ciągniesz go równo do góry , od spodu są kołki prowadzące .
Raczej nie próbuj wyjmować samej lampy , połamiesz mocowania . Od dołu jest skręcona z bokami

W którym miejscu ten licznik jest przykręcony te od góry na śrubokręt po obwodzie mam odkręcone i po prawej i po lewej baku kołki platikowe z wkrętem metalowym również. Trzeba mocniej szarpnąć do góry? Myślałem ze aby dostać się do owiewki bocznej to będę mógł ten czarny plastik przy zegarach zostawić, jednak się myliłem.
Obrazek

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#19 Post autor: mury »

Jeśli te śrubki na śrubokręt masz odkręcone i plastikowe kołki/zapinki ściągnięte to już nic nie trzyma zegara i czarnego plastikowego wypełnienia, uważaj tylko na kabelki od licznika.
PS te kołki/zapinki mają być całe plastikowe
http://allegro.pl/honda-varadero-xl-125 ... 41218.html

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#20 Post autor: marcinw88 »

mury pisze:Jeśli te śrubki na śrubokręt masz odkręcone i plastikowe kołki/zapinki ściągnięte to już nic nie trzyma zegara i czarnego plastikowego wypełnienia, uważaj tylko na kabelki od licznika.
PS te kołki/zapinki mają być całe plastikowe
http://allegro.pl/honda-varadero-xl-125 ... 41218.html

Wydawało mi się ze są metalowe ale nie sprawdzałem dokładnie wczoraj wieczorem. Czyli nic tylko zostało mi spróbować ciągnąć w górę :) DZIEKI za wskazówki ( montuje woltomierz)

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#21 Post autor: marcinw88 »

No niestety nie ma możliwości zdemontowania tych zegarów. Wszystko niby odkręcone prawa owiewka, lewa, czarne wypełnienie przy zegarach lata luźno obok baku, przednia szyba odkręcona ale w środkowej części nad lampą nic nawet nie drgnie. Próbuje wyciągnąć czarne wypełnienie przy zegarach ale nawet nie drgnie w górnej części gdzie jest łączone ze środkową owiewką nad lampą gdzie jest szyba. Albo czegoś nie rozumiem i za złe elementy próbuje szarpać albo cos jeszcze trzyma :down:
Chyba zrezygnuje z demontażu tych owiewek (bo lampy w ogóle nie potrzebuje demontować) i spróbuje na odgiętych owiewkach bocznych wpiąć się do instalacji choć nie będzie to wygodne, ale szkoda mi czegoś urwać.

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#22 Post autor: mury »

Spróbuj podnieść plastik przy baku do góry (będzie przeszkadzać kierownica) i ruszać na boki licznik. W miejscu gdzie ci trzymają plastiki, wypełnienie "wchodzi" pod środkową owiewkę (ma tam swój rowek) Nie ma innych mocowań, 4 śrubki na śrubokręt i 6 kołków.

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#23 Post autor: marcinw88 »

mury pisze:Spróbuj podnieść plastik przy baku do góry (będzie przeszkadzać kierownica) i ruszać na boki licznik. W miejscu gdzie ci trzymają plastiki, wypełnienie "wchodzi" pod środkową owiewkę (ma tam swój rowek) Nie ma innych mocowań, 4 śrubki na śrubokręt i 6 kołków.

A zegary mają wyjśc z tym czarnym wypełnieniem?

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#24 Post autor: mury »

Tak

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#25 Post autor: marcinw88 »

mury pisze:Spróbuj podnieść plastik przy baku do góry (będzie przeszkadzać kierownica) i ruszać na boki licznik. W miejscu gdzie ci trzymają plastiki, wypełnienie "wchodzi" pod środkową owiewkę (ma tam swój rowek) Nie ma innych mocowań, 4 śrubki na śrubokręt i 6 kołków.


Dzięki ,,mury'' za cenne wskazówki -dałem rade zdemontowane

mjk75
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 25, 2017 11:46 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#26 Post autor: mjk75 »

Witam
Bardzo proszę kolege Tomka jeśli mógłby raz jeszcze wysłać zdjecia z montażu gmoli heed w HV 125.
Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie
mjk75

festungkrakau
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 12, 2018 5:29 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: xl 125varadero
Rocznik: 2007

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#27 Post autor: festungkrakau »

Tomku, Twoja instrukcja bardzo się przydała :) HEED nic się nie zmienił,gmole dostałem bardzo starannie zapakowane, ale bez instrukcji. No i stałem z tymi dwoma dziwnymi kawałkami (L,R) i dumałem gdzie sie to przykręca.Dziekuję i pozdrawiam-Piotr

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Montaż gmoli Heed w Varadero 125 XL

#28 Post autor: TomekJ »

Ponieważ mimo upływu czasu dostaję pytania o "zniknięte" z pierwszego posta zdjęcia, to z przykrością muszę powiedzieć, że ich niestety już nie mam. Sorki.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”