Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#1 Post autor: Maciejkakok »

Witam wszystkich ..Mam problem z viaderkiem 125 2001r na gaźnikach.Opisze problem
Odpalam motocykl wszystko jest ok.Po rozgrzaniu zaczynają sie problemy z wchodzeniem na obroty,po gwalyownhm dodaniu gazu,motocykl zaczyna sie dusic.Gdy minie barierę 4-5 tysiecy idzie do końca ładnie.Gdu ostygnie z 45min jest ok,po ponownym nagrzaniu na maxa problem powraca,swiece są czarne..Czynności kture zrobiłem.Wymiana świec,filtra powietrza..sprawdzenie luzu zaworowego i ustawienia rozrzadu,wszystjo.ok.Rozebrane zostały gazniki na częsci pierwsze,wymyte spayem do gaznikow kazy kanalik drozny.Po rozebraniu okazalo sie ze dysze gluwne są 82 i 88 czyli ok,natomiast dysze biegu jałowego byly 30 a powinnu byc 38,wiec zmienilem.Zaworki iglicowe nowe,linki ssania pracują.Gazniki zamontowane ,wyregulowane i zrobione synchro.Problem nadal jest.Moto po rozgrzaniu muli i parska do 4-5 tysiecy przelamuje i wkreca sie na max.Brakuje mi juz pomysłow.Z góry uprzedze ze jestem mechanikiem samochodowym i wiedze posiadam,lecz z motocyklami nie moalem do czynienia.Prosze o jakies sugestje bo ręce opadają

siepak1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 15, 2019 3:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#2 Post autor: siepak1 »

Maciejkakok pisze:Witam wszystkich ..Mam problem z viaderkiem 125 2001r na gaźnikach.Opisze problem
Odpalam motocykl wszystko jest ok.Po rozgrzaniu zaczynają sie problemy z wchodzeniem na obroty,po gwalyownhm dodaniu gazu,motocykl zaczyna sie dusic.Gdy minie barierę 4-5 tysiecy idzie do końca ładnie.Gdu ostygnie z 45min jest ok,po ponownym nagrzaniu na maxa problem powraca,swiece są czarne..Czynności kture zrobiłem.Wymiana świec,filtra powietrza..sprawdzenie luzu zaworowego i ustawienia rozrzadu,wszystjo.ok.Rozebrane zostały gazniki na częsci pierwsze,wymyte spayem do gaznikow kazy kanalik drozny.Po rozebraniu okazalo sie ze dysze gluwne są 82 i 88 czyli ok,natomiast dysze biegu jałowego byly 30 a powinnu byc 38,wiec zmienilem.Zaworki iglicowe nowe,linki ssania pracują.Gazniki zamontowane ,wyregulowane i zrobione synchro.Problem nadal jest.Moto po rozgrzaniu muli i parska do 4-5 tysiecy przelamuje i wkreca sie na max.Brakuje mi juz pomysłow.Z góry uprzedze ze jestem mechanikiem samochodowym i wiedze posiadam,lecz z motocyklami nie moalem do czynienia.Prosze o jakies sugestje bo ręce opadają
Cewki przewody do sprawdzenia,jak swiece czarne to ma za bogato.

Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#3 Post autor: Maciejkakok »

To wiem napewno ze ma za bogato.Tylko pytanie dlaczego?.Mozna regulowac na wszelkie sposoby i objaw jest ten sam.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#4 Post autor: Staszek1 »

Może łapie "lewe powietrze" ?
To by tłumaczyło względnie poprawną pracę przy zimnym silniku i niskich obrotach.
... a po rozgrzaniu, kiedy dawka paliwa jest mniejsza???

Ale wtedy byłoby "biednie" nie "za bogato"
:???:

Może warto sprawdzić?
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#5 Post autor: Maciejkakok »

Motocykl zachowuje sie jakby był na ssaniu..bo wysuniecie ssania dekikatne na rozgrzanym powoduje pogłębienie problemu.Linki sprawdzone,odbijają do końca,tloczki na linkach czysciutke z gumeczkami na końcu.Regulacja składu mieszanki niewiele pomaga,nawet przy wykreconych śrubkach o jeden obrót,jest bogato.Zadławianie wystepuje cały czas,czuć nie spalone paliwo.Po zakręceniu kranika moto zaczyna sie pieknie wkrecać,reakcja na gaz jest natychmiastowa.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#6 Post autor: Staszek1 »

Poziom paliwa w gaźnikach???
Nie wiem jak w Viaderku, ale w TDR'ce to miało duże znaczenie.
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#7 Post autor: Maciejkakok »

Poziom paliwa jest nie regulowany..ale mierzylem i wynosi 13,7mm tyle co podaje serwisuwka.Zaworki iglicowe nowe.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#8 Post autor: Staszek1 »

??? Nieregulowany ????
Nie będę się upierał - nie znam się.

Ale z własnego doświadczenia wiem, że nieregulowane są rzeczy, do których nikt postronny wcześniej się nie dotykał. Kiedyś pojechałem na regulacje gaźnika (Yamaha TDR 125) do gaźnikowca z "długą siwą brodą", który "zęby zjadł" na PRL-owskiej myśli technicznej - regulację rozpoczął od ustawienia iglicy zaworka, który odcina dopływ paliwa do komory pływakowej i ustala jego poziom.
- Cążkami odgiął blaszkę - tego serwisówka nie przewiduje [:DD]
Dopiero po tym wziął się za dobór dysz i regulację składu mieszanki.
Tak jak on nie wyregulował gaźnika żaden z poprzednich "fachowców" którzy kroili mnie z kasy bez litości.
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#9 Post autor: Maciejkakok »

Tak nierdgulowany...plywak jest calutki plastikowy i nie ma co odginac .

Maciejkakok
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 14, 2019 5:40 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Xl 125 varadero
Rocznik: 2001

Re: Dławi sie gorąca do 4 tysiecy

#10 Post autor: Maciejkakok »

Dzieki Panowie za podpowiedzi,temat ogarniety.Jakiś pomysłowy człowieczek podłozył pod iglice podkladki i dlatego bylo za bogato.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”