Dziwny problem ze sprzegłem

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#16 Post autor: piotrek2500 »

I jeszcze jedno pytanie czy miedzy dekielkiem a silnikiem powinna byc taka duza podkladka w ksztalcie dekla od zebatki?

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#17 Post autor: james »

piotrek2500 pisze:I jeszcze jedno pytanie czy miedzy dekielkiem a silnikiem powinna byc taka duza podkladka w ksztalcie dekla od zebatki?
Chętnie pomogę w temacie, tylko porób proszę w miarę możliwości zdjęcia (zdjęcie) i wrzuć na forum. Będziemy dokładnie wiedzieli o czym mowa :)

PS.
W razie problemów z dodaniem zdjęcia zajrzyj tutaj: http://hondavaradero.pl/phpBB3/viewtopi ... =91&t=4657

Awatar użytkownika
pawkg
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 566
Rejestracja: śr cze 08, 2016 10:14 am
Imię: Paweł
Marka motocykla: BMW
Model: R1200GS Adventure
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Ptaszków

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#18 Post autor: pawkg »

piotrek2500 pisze:I jeszcze jedno pytanie czy miedzy dekielkiem a silnikiem powinna byc taka duza podkladka w ksztalcie dekla od zebatki?
Tak, powinna być.
Kymco Agility 50/80 > Honda Varadero XL125 > Honda Varadero XL1000 > BMW R1200GS ADV

piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#19 Post autor: piotrek2500 »

W poniedzialek moto idzie do mechanika ja rozkladam rece dzis zrobilem trase ok 120km sprzeglo dostalo takiego luzu ze kazdy bieg trzaskal przy wrzucaniu. Linke musialem naciagnac prawie o pol dlugosci srubki regulacyjnej przy klamce to jest jakis koszmar:/

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#20 Post autor: Pegaz »

piotrek2500 pisze:W poniedzialek moto idzie do mechanika ja rozkladam rece dzis zrobilem trase ok 120km sprzeglo dostalo takiego luzu ze kazdy bieg trzaskal przy wrzucaniu. Linke musialem naciagnac prawie o pol dlugosci srubki regulacyjnej przy klamce to jest jakis koszmar:/
Zamiast prowadzać moto po mechanikach lepiej zainwestuj w nowe oryginalne kompletne sprzęgło z ASO.
Koszt ok tyś. Z tymi zamiennikami różnie bywa, zależy jak trafisz. Tarczki puchną od temperatury i tak się dzieje.
Kiedyś przerabiałem ten temat , 3 razy otwierałem silnik ( metoda prób i błędów) aż się wkur...i kupiłem nowe w ASO. Od tamtej pory zapomniałem o problemie a kilka lat już minęło, nawet jedynkę wbijam bezszelestnie.
Jak się zdecydujesz daj znać, podpowiem jak poskładać bo w oryginalnym nie wszystkie tarczki i przekładki są takie same.

piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#21 Post autor: piotrek2500 »

Zadzwonie jutro do aso ile bedzie komplet kosztowac i bede myslec...

#Dopisane 1
zanim wymienilem sprzeglo to siedzial tam original po czym poznalem? Bo pierwsza przekladka metalowa co wchodzi w kosz nie byla gladka jak inne tylko z dwoch stron pikowana tarcze mialy o polowe mniejszy korek jak te od ebc no i sprezyny byly szprycniete czerwona farba i smiem raczej stwierdzic ze to ori bylo

#Dopisane 2
Rozmawialem dzisiaj z mechanikiem i mowil mi ze taki komplet jak ja mam jest bardzo dobry oczywiscie wspomnial tez ze co aso to aso ale mowil tez ze w swojej karierze zalozyl juz kilkaset takich kompletow i nigdy nikt nie przyjechal na gwarancje. Moze to wina oliwy?

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#22 Post autor: eneron »

Psiukniete na czerwono "z grubsza" sprężynki są ori. Moje stare były psiuknięte jak i te nowe z ASO też miały takie malowanie coś jak ori śruby w Audi - są psiuknięte na zielono a w Hondzie sprężynki na czerwono :)

Nie kupuj tarczek TRW ani przekładek TRW, tzn ja takie kupiłem (bo myślałem że sprzęgło się skończyło bo się uślizgiwało a to okazały się sprężynki dociskowe)

Założyłem sprężynki z ASO no i pomyślałem że wrzucę nówki tarczki TRW skoro już mam je kupione oraz przekładki - olej po kilkuset km po założeniu przekładek i tarczek TRW czarny jak mazut (korki TRW były wykonane z czarnego tworzywa i nie był to "al'a korek" tylko jakieś sztuczne tworzywo, w okienku rewizyjnym nowy olej po kilkuset km wyglądał jak ze starego diesla, sprzęgło działało prawidłowo dzięki nowym sprężynką. Szybko wypieprzyłem te TRW, założyłem stare ori tarczki i przekładki i do dziś wszystko wszystko dobrze działa i zero uślizgów :)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#23 Post autor: Pegaz »

piotrek2500 pisze:zanim wymienilem sprzeglo to siedzial tam original po czym poznalem? Bo pierwsza przekladka metalowa co wchodzi w kosz nie byla gladka jak inne tylko z dwoch stron pikowana tarcze mialy o polowe mniejszy korek jak te od ebc no i sprezyny byly szprycniete czerwona farba i smiem raczej stwierdzic ze to ori bylo
W oryginalnym sprzęgłe 2 tarczki są inne, przekładki również.
Sprężyny faktycznie mają taki odkurz czerwonego

piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#24 Post autor: piotrek2500 »

Czyli co jest innego? Oprocz pikowanej przekladki? Jedna tarcza ta ori jest ponizej minimum jak podaje serwis wiec nie zaloze ich z powrotem... Jak sie wkur.. e kupie caly komplet nowego sprzegla tylko prosil bym kogos jak by mi powiedzial jak zalozyc te niby 2 inne tarcze i czym sie roznia od pozostalych.

piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#25 Post autor: piotrek2500 »

Dzis znowu na goracym silniku otwarlem oslone zebatki i zmierzylem pociskacz od sprzegla wynik 2cm jak po ostygnieciu wydluzy sie kupuje komplet nowego sprzegla

piotrek2500
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 12:26 pm
Imię: Piotrek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl1000
Rocznik: 2004

Re: Dziwny problem ze sprzegłem

#26 Post autor: piotrek2500 »

Witam po wymianie kompletnego sprzegla tj. Siedzisko sprezyny, sprezyna, tarczki, przekladki, sprezyny glowne, linka sprzegla pojawil sie prawdopodobnie dlugo oczekiwany efekt czyli sprzeglo nie mieknie. Ale posiadam jeszcze jedno pytanie, chodzi o lozysko docisku ogolnie jest ono dobre lecz dzisiaj z niewielkiej wysokosci ok 30 cm spadl mi docisk i lozysko wypadlo udalo mi sie je wbic delikatnie mlotkiem, trzeba sie tym martwic ze tak lekko ono siedzi?

Oczywiscie komplet ori aso

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”