Kask szczękowy Shark Evoline Tec

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

Kask szczękowy Shark Evoline Tec

#1 Post autor: Arti »

Szukałem jakiegoś sensownego kasku szczękowego. Miałem okazję pojeździć w szczękowcach kilku znanych marek Dzisiaj miałem okazję pojęździć w Shark Evoline Tec - zrobiłem w nim dnówkę, w porywach miałem 200 km/h na budziku, podniesiona szczęka i nie chowałem się za szybą wiadra. Kask ma ciekawie rozwiązanie otwarcia szczęki. Obawiałem się że będzie za cięzki gdyż ma wagę 1850 g, ale nie odczułem tej wagi - wcześniej jeździłem w integralu o wadze 1450 g. Kupiłem go.

Prezentacja kasku: shttp://www.shark-evoline.com/

Ps. To jest moja prywatna opinia, ale może się komuś przyda

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Arti weź pod uwagę fakt, że oprócz twojego komfortu dochodzi jeszcze bardzo ważny aspekt bezpieczeństwa. Każde gram przy wypadku zamienia się w tony co może powodować ciężkie obrażenia. Dlatego waga kasku jest bardzo istotna. Ja polecam jazdę w ochraniaczach karku. Eliminują one ew. złamanie kręgów szyjnych.
Obecnie produkowane kaski enduro mają po 1000 g lub nawet mniej.
Marushin produkuje kask o wadze 800g. czyli 1 kg.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#3 Post autor: Arti »

Masz rację Pretor co do wagi kasku - im jest mniejsza tym bezpieczniej i mniejsze obciążenie dla szyi. Jednak chciałem kupić szczękowca, a te są znacznie cięższe od pełnych kasków. Ochraniacz szyi ostatnio zakupiłem i faktycznie to dobry i niedrogi wynalazek.

Awatar użytkownika
kotyo
Uczy się jeździć
Posty: 62
Rejestracja: wt lip 28, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Koło/Poznan

]SPRZEDAM] Kask SHARK Evoline - szczękowy(L)

#4 Post autor: kotyo »

Witam..

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=751277413

wystawiłem dziś na aukcje kask-który dopiero do mnie przyszedl...(zakupiony na ebay.co.uk)..niestety sprzedawca zle opisał-bo powinna być M-ka 57-58 a doszła L-ka..i niestety ale muszę go sprzedać...

facet pisał,ze zakładał go dwukrotnie...i mysle,ze jakies 5 razy..hehe albo zapomnial go zdjac w drodze sklepu..;)

stan BDB tak nbym napisał-nie jest nowy...

wszelkich zainteres.zapraszam

jest możliwość zarania go na zakończenie sezonu..jeżeli tylko dojadę..;) z Uk..niestety troszke daleko....

Pozdrawiam wszystkich...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”