Kask dla Konara

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#16 Post autor: JAQB »

Zerknij na ten kask. Wygląda fajnie i w przeciwieństwie do 102 ma blendę wewnątrz, która mimo otwartej szczęki zostaje na miejscu.
Obrazek

Konar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 06, 2009 7:14 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#17 Post autor: Konar »

Przemek pisze:jeśli NOLAN to N103 tutaj w dobrej cenie
http://moto.allegro.pl/item841871481_no ... _pl_m.html
Przemek masz rację, ale chodzi o to, że mi bania jeszcze urośnie, więc nie chcę narazie wydawać takiej ilości pieniędzy.

Co do propozycji Jaqb - to jest prawie to samo co ja mam. A nie chcę otwartego, bo :
1. ZIMNO!!!!
2. interkom szybko siada, bo tylko szumy słychać:(.

Dlatego myślałem o N102, bo jest zamknięty i ma ten taki fajny materiał(nie wiem jak to się nazywa), dzięki któremu nie wpada powietrze do środka kasku.


Jaqb możesz napisać jak sprawuje Ci się ten kask?? Chodz o to czy jak z kimś rozmawiasz, to czy słychać szumy powietrza??

A czy Ty Przemek nie miałeś N102??

A co myślicie o tym: http://moto.allegro.pl/item834468150_no ... _pl_m.html??

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#18 Post autor: JAQB »

Konar pisze:
Przemek pisze:jeśli NOLAN to N103 tutaj w dobrej cenie
http://moto.allegro.pl/item841871481_no ... _pl_m.html
Przemek masz rację, ale chodzi o to, że mi bania jeszcze urośnie, więc nie chcę narazie wydawać takiej ilości pieniędzy.

Co do propozycji Jaqb - to jest prawie to samo co ja mam. A nie chcę otwartego, bo :
1. ZIMNO!!!!
2. interkom szybko siada, bo tylko szumy słychać:(.

Dlatego myślałem o N102, bo jest zamknięty i ma ten taki fajny materiał(nie wiem jak to się nazywa), dzięki któremu nie wpada powietrze do środka kasku.


Jaqb możesz napisać jak sprawuje Ci się ten kask?? Chodz o to czy jak z kimś rozmawiasz, to czy słychać szumy powietrza??

A czy Ty Przemek nie miałeś N102??

A co myślicie o tym: http://moto.allegro.pl/item834468150_no ... _pl_m.html??

Jeżeli nie chcesz słyszeć szumów to nie wsiadaj na motor. Jeżeli chcesz zminimalizować ilość szumów to musisz wydać dwa razy więcej np. na Schubertha. Czemu się uparłeś na kask szczękowy?? Co do nolana, jest głośny, ciężki a w 102 rysuje się blenda no i otwiera się ze szczęką. N-com. działa bardzo dobrze tzn. mnie słyszą przy wszystkich prędkościach (możliwych na Varadero) ja słyszę tylko do 180 (powyżej to w nolanie nie słyszę nawet własnych myśli :D ). Kupując integrala: oszczędzasz kasę, zyskujesz komfort że ci nie wieje i nie szumi . Co do tej 103 z allegro: ona nie ma pinlocka za 120 PLNów, a bez niego to i w lato się będzie szybka parowała.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#19 Post autor: szuler »

Nolan 103:
- pierwszy wypust miał wadę usunietą w kolejnych (nie pamiętam o co chodziło) - trzeba z nimi byc czujnym

-" Co do tej 103 z allegro: ona nie ma pinlocka za 120 PLNów, a bez niego to i w lato się będzie szybka parowała "
- dla mnie w nolanie antifog na pinlocki to nieporozumienie. Pinlocki pod wpływem naporu wiatru luzuja sie i szyba wyciera sie na krawędziach wewnetrznej szybki akurat na wysokości oczu. Ja w swoih 102 wymieniłem szyby bez pinlocka i wkleiłem antifoga - przejechałem 15 kkm i jest OK.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#20 Post autor: JAQB »

szuler pisze:Nolan 103:
- pierwszy wypust miał wadę usunietą w kolejnych (nie pamiętam o co chodziło) - trzeba z nimi byc czujnym

-" Co do tej 103 z allegro: ona nie ma pinlocka za 120 PLNów, a bez niego to i w lato się będzie szybka parowała "
- dla mnie w nolanie antifog na pinlocki to nieporozumienie. Pinlocki pod wpływem naporu wiatru luzuja sie i szyba wyciera sie na krawędziach wewnetrznej szybki akurat na wysokości oczu. Ja w swoih 102 wymieniłem szyby bez pinlocka i wkleiłem antifoga - przejechałem 15 kkm i jest OK.

...no właśnie, chodziło mi o antifoga a napisałem pinlocka.
Szuler napisałbyś jak i czym wklejałeś tego antifoga. I czy tobie nie wlatuje kurz pomiędzy szybę i foga.

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#21 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

ja mam N103 i antifog porysował mi szybę na krańcach prawdopodobnie po deszczu - woda próbowałą się dostać pomiędzy i wraz z kurzem zrobiło swoje
prawy dolny wywietrznik złamał się prowadnicy wewnątrz kasku - nie wiem jakim cudem - i jest luźny
blenda złapała lekki luz i opada na ok 1cm
nie mam porównania, także się nie wypowiadam o hałasie, ale jak dla mnie OK - mam wklejone słuchawki i słucham sobie muzyczki z nawigacji...
http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=3392 niezła cena wydaje mi się...

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#22 Post autor: szuler »

Kupiłem u Pomirskiego "FogCity". Ma na obwodzie klej, tak że jak wkleisz nie ma żadnego wchodzenia pyłu, wilgoci itp. Trzeba tylko uważać żeby wkładając do kasku np. rękawiczki nie porysować wklejki. Myjesz pod bieżącą wodą, nie wycierasz tylko czekasz aż woda spłynie i GO. Żeby był właściwy efekt kupiłem nowe szyby do kasków.

Awatar użytkownika
koniu
Udaje motocyklistę
Posty: 148
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 6:05 am
Lokalizacja: Wolbrom

#23 Post autor: koniu »

Czy ta folia to cos takiego
http://www.allegro.pl/item839056884.html
bo chyba sam pomysle o takiej falji.

Awatar użytkownika
koniu
Udaje motocyklistę
Posty: 148
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 6:05 am
Lokalizacja: Wolbrom

#24 Post autor: koniu »

Nawet znalazłem test takiej fali muszę przyznać ze warto kupić.
http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art28.html

Konar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 06, 2009 7:14 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#25 Post autor: Konar »

JAQB W - brat JAQBa pisze:ja mam N103 i antifog porysował mi szybę na krańcach prawdopodobnie po deszczu - woda próbowałą się dostać pomiędzy i wraz z kurzem zrobiło swoje
prawy dolny wywietrznik złamał się prowadnicy wewnątrz kasku - nie wiem jakim cudem - i jest luźny
blenda złapała lekki luz i opada na ok 1cm
nie mam porównania, także się nie wypowiadam o hałasie, ale jak dla mnie OK - mam wklejone słuchawki i słucham sobie muzyczki z nawigacji...
http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=3392 niezła cena wydaje mi się...
A nie wiecie ile trzeba czasu czekać na przesyłkę i czy można wymienić na mniejszy/większy?

Konar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 06, 2009 7:14 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#26 Post autor: Konar »

Koniec problemy, bo przed chwilą zamówiliśmy kask Nolan N103 :)

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#27 Post autor: Medman »

No i bedzie Pan zadowolony !!!! :)) nolan to Nolan! Szczena się unosi , blenda w środku a i bluetooth jest gdzie wpakować !!
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Konar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 06, 2009 7:14 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#28 Post autor: Konar »

Medman pisze:No i bedzie Pan zadowolony !!!! :)) nolan to Nolan! Szczena się unosi , blenda w środku a i bluetooth jest gdzie wpakować !!
A Golasie w N103 uchwyt od interkomu na klej czy jak dotychczas na śruby??

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#29 Post autor: Medman »

Na klej Golasie , na klej !!!!!!!!!!!!!! :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Konar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 06, 2009 7:14 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#30 Post autor: Konar »

Medman pisze:Na klej Golasie , na klej !!!!!!!!!!!!!! :D :D
No to już wiem wszystko:)

Pozdrowienia dla Golasowej rodzinki:) :) :D:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”