Jak zdjąć przednie koło ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

Jak zdjąć przednie koło ?

#1 Post autor: oko »

Niezła mina ;-)
Kupiłem centralkę do Viadra mając nadzieję, że motocykl jest tak zrównoważony iż delikatne podparcie pod silnikiem pozwoli spokojnie zdjęć przednie koło ;-(. Niestety te bydle stoi na przednim kole w 20%. Podparcie pod karter nic nie daje bo układ traci stabilność.
Jak sobie dajecie radę w tym wypadku ???

Druga sprawa, nie mogę odkręcić śrub które zaciskają ośkę po obu stronach, jakiś patent jest na to czy tylko solidna dźwignia ?

BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: BART »

Mój sposób to taki,że biorę solidną deskę lub kantówkę i po docięciu na odpowiednią długość stawiam jeden koniec na płycie od kufra centralnego a drugi zapieram o strop (sufit) w garażu i masz przednie koło nad ziemią.Mam u siebie bardzo nisko strop więc kantówka niezbyt długa i jest w miarę stabilnie.Tylko przed wyparciem kantówką poluzować sruby które chcesz odkręcić,żeby potem nie gibać motocyklem za mocno,tak samo potem z dokręcaniem. Ostatnio nawet demontowałem w ten sposób przednie zawieszenie.Dla bezpieczeństwa podłożyłem jeszcze cegłowkę i kawałek deski pod miskę olejową i heja.Tylko nie napierać zbyt mocno na przód bo wypórka wyleci i bęc.

Może to mało profesjonalne ale skuteczne . Do samego wyjęcia koła to bez problemu da radę. :)
A jak nie masz deski to posadź kumpla na bagażniku i podawaj mu piwo :lol: :lol: :lol:

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#3 Post autor: smutek »

Ja zdejmowałem przednie koło bez stopki centralnej i innych dziwnych patentów . Wystarczy postawić na stopce bocznej i podnieść na lewarku pod miską ojejową. Patent podpatrzony w serwisie hondy . Moje wiadro stało tak tydzień jak oddałem felgę do prostowania i nic mu nie było
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: kolim »

Ja postawilem na centralce i wlozylem lewarek do kufra ;) Wystarczylo :D
Obrazek

Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

#5 Post autor: oko »

kolim pisze:Ja postawilem na centralce i wlozylem lewarek do kufra ;) Wystarczylo :D
Boję się zapytać ile ważył lewarek ;-)))))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”