deflektor szyby

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Badmen
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:54 pm
Lokalizacja: Żarów

deflektor szyby

#1 Post autor: Badmen »

przeglądałem forum AT i trafiłem na coś takiego , wygląda dość solidnie a i cena przystępna http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6517
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
Krzysiek DSW7S62

Awatar użytkownika
Michał_P
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: Zgierz - k. Łodzi

#2 Post autor: Michał_P »

ja mam z forum trampka i jestem baaaarodzo zadowolony. Do 100km/h moge jechać z otwartym kaskiem. Masz wybór wysokości: 12 i 17 cm, a cena przystępna.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=3886

Naprawdę polecam!
Niesztuka uciec, kiedy w dupie sztuciec!

ArturS
Rekrut
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 25, 2008 9:29 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3 Post autor: ArturS »

Michał_P pisze:ja mam z forum trampka i jestem baaaarodzo zadowolony. Do 100km/h moge jechać z otwartym kaskiem. Masz wybór wysokości: 12 i 17 cm, a cena przystępna.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=3886

Naprawdę polecam!
Też jestem za tym z forum trampka. Będę wkrótce zamawiał do KLEkota ;) Cena nie wiele wyższa, a wydaje się solidniejsze, poza tym do wyboru dwie wysokości ;)

Mięsisty
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:13 pm
Lokalizacja: warszawa

deflektor

#4 Post autor: Mięsisty »

Panowie
Ja miałem w Afryce wysoką Givi + deflektor i było ok ale kupiłem teraz do Viadra szybę MRA z takim spojlerem (nie kojarzę nazwy) tydzień temu w sklepie Rider stała 399 PLN z przesyłką. Efekt "powietrzny" ten sam za to stabilniejsza i lepiej widać. Polecam to rozwiązanie róznica w kasie do przebolenie finalnie zdecydowanie na plus dla MRA
MMA

darkojak
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 10:03 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

#5 Post autor: darkojak »

Dzięki panowie za uznanie deflektora mojej roboty.
Oczywiście polecam.

Zainteresowanych zapraszam tu po informacje:

http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... =71&t=4678

lub na email w celu zamówienia:

darkojak@interia.pl

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr maja 02, 2012 10:12 pm przez darkojak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michał_P
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: Zgierz - k. Łodzi

#6 Post autor: Michał_P »

u mnie to wygląda tak:

Obrazek

Obrazek
Niesztuka uciec, kiedy w dupie sztuciec!

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#7 Post autor: longus »

tez mam ten z forum Trampka od DAROJAK i polecam.
wczesniej miałem uniwersala, HIT THE ROAD i sie nie nadawał, bo mega łatwo się rysował
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

kosamaxi
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 16, 2010 10:09 pm
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#8 Post autor: kosamaxi »

Mam w wiadrze wysoką szybę. Ale jestem wysoki i patrzę sobie tuż ponad krawędzią szyby, ale trochę jeszcze mi wieje.

Pytanie - czy po zamontowaniu dodatkowej owiewki, gdy będę patrzył na drogę już częściowo poprzez tę owiewkę, czy nie będzie się źle jeździło? Zwłaszcza po zmroku.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#9 Post autor: Przemek »

darkojak, czy Twoja szybka-magiczka miała jakis kontakt z KTMem 990ADV. Patrząc na wymiary to chyba jest za szeroka, ale jeśli są jakieś pozytywne doświadczenia to zapodaj fotkę.
Wprawdzie jestem nienormalny i uważam, że na moturze powinno coś, cokolwiek wiać w ryj ale wszystko ma swoje granice i na autostradowe popierdalanie przydałaba sie jakaś osłona.
nieaktualne

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: kolim »

Przemek pisze:darkojak, czy Twoja szybka-magiczka miała jakis kontakt z KTMem 990ADV. Patrząc na wymiary to chyba jest za szeroka, ale jeśli są jakieś pozytywne doświadczenia to zapodaj fotkę.
Wprawdzie jestem nienormalny i uważam, że na moturze powinno coś, cokolwiek wiać w ryj ale wszystko ma swoje granice i na autostradowe popierdalanie przydałaba sie jakaś osłona.
Te zdjecia powyżej to jest varadero 125 chyba... wiec owiewka przednia jest podobna co w twoim ktm :)
Obrazek

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#11 Post autor: longus »

kosamaxi pisze:Pytanie - czy po zamontowaniu dodatkowej owiewki, gdy będę patrzył na drogę już częściowo poprzez tę owiewkę, czy nie będzie się źle jeździło? Zwłaszcza po zmroku.
bedzie do dupy po zmroku i przy mokrej szybce oraz gdy będzie porysowana (a będzie) podczas jazdy pod słońce.
W obu przypadkach rozszczepiane na rysach i/lub kroplach wody światło słoneczne i/lub swiatla poprzedzających Cie pojazdów w nocy (zwłaszcza w deszczu) spowodują, że prawie NIC nie bedziesz widział przez deflektor.
W takich sytuacjach ja wystawiałem łepek NAD deflektor, co dodatkowo powodowało zwiewanie kropli wody z gogli lub z szyby integrala, zalezy w czym jechałem, ale efekt ten sam.
także każdy kij dwa końce ma.
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#12 Post autor: Przemek »

kolim pisze:
Przemek pisze:darkojak, czy Twoja szybka-magiczka miała jakis kontakt z KTMem 990ADV. Patrząc na wymiary to chyba jest za szeroka, ale jeśli są jakieś pozytywne doświadczenia to zapodaj fotkę.
Wprawdzie jestem nienormalny i uważam, że na moturze powinno coś, cokolwiek wiać w ryj ale wszystko ma swoje granice i na autostradowe popierdalanie przydałaba sie jakaś osłona.
Te zdjecia powyżej to jest varadero 125 chyba... wiec owiewka przednia jest podobna co w twoim ktm :)
Mierzyłem szybę w kacie i górna krawędź ma ok 14 cm czyli tyle co odstęp pomiędzy uchwytami deflektora. Myslę, że wyglądałoby to kiepsko. Ewentualnie jakaś fotka mogłaby mnie przekonać, ale darkojak chyba zarejestrował się w na jeden komercyjny post.
nieaktualne

Awatar użytkownika
kam1l_slij
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 1:08 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Xl1000 v2
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Żory

#13 Post autor: kam1l_slij »

Witam, nie wie ktoś gdzie można kupić obwódkę do szyby najlepiej na metry, bo moja jest robiona na zamówienie 8) ?
Prąd, paliwo, woda, olej ;)

Awatar użytkownika
Michał_P
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: Zgierz - k. Łodzi

#14 Post autor: Michał_P »

Niesztuka uciec, kiedy w dupie sztuciec!

darkojak
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 10:03 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

#15 Post autor: darkojak »

A pod tym linkiem zerknijcie sobie jak te deflektorki wyglądają na różnych maszynach.


http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm

Pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”