Demontaz zbiornika

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Demontaz zbiornika

#1 Post autor: Wojo »

Witam. Panowie (i Panie jeśli wystepują) niestety zauważyłem że, wejście z kolanka drugiego cylindra (bliższego tylnego koła) tam gdzie łączy sie wyjście z cylindra do kolanka rozdzielczego na tłumiki (górne mocowanie blisko amora tylnego koła) przepuszcza spaliny, przez co dziwne ale przy przyspieszaniu dostaje wibracji, jest oczywiście głosniejszy i jakby stracił moc. Tak wieć, wydaje mi sie ze, najłatwiej było by wyciągnąc zbiornik żeby odkręcić kolektor cylindra i uszczelnić później łączenie. Stad pk przydługawym wstępie potrzeba mi kogoś kto opowie mi krok po kroku jak zdjąć bez strat zbiornik i czy po zdjęciu dostanę sie do kolektora?
Drugie pytanie to czy varadero sd02 posiada czujnik biegów czy zakładanie wskaźnika polega tylko na algorytmie obrotów czy można szczytać dane z czujnika.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#2 Post autor: vipkojot »

Ja w tamtym tygodniu uszczelnialem wydech bo sie okazalo ze niestety nieszczelny.
Do calej operacji nie potrzeba sciagac zbiornika !!!
wystarczy sciagnac boczny plastik oraz oslone lancucha i mozemy bez problemu dostac sie do 2 srob przy kolektorze. Oczywiscie nasadka i przedluzka.
Zeby uszczelnic sam kolektor to trzeba:
1. odkrecic kolektor przedniego i tylniego cylindra
2. odkrecic tumiki
3. calosc zwalić na podłoge
4. kupic w samochodowym takie miedziane uszczelki do kolektora
one są jednorazowe
5. zakrecic kolanko tylniego cylindra z nowa uszczelką. Uwaga !! nie dokrecac jeszcze
5. podniesc wydychy tak aby na łączeniu rurki sie zeszły i poskrecac wszystko

No i trzeba zaopatrzec sie w niezbedna paste do tlumików :)
Co do czujnika biegow to nie istanieje cos takiego. mamy tylko czujnik luzu. wszystkie wyswietlacze biegow dzialaja na liczeniu impulsow z obrotow i predkosci.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#3 Post autor: Wojo »

Dzieki, za szybka odp., ta rura o ktorej pisalem jest nacieta i z tych naciec puszca. Dziwne ze, z tego dostaje wibracji i to naprawde czuc, chco jak chodzi na wolnych to tylko tak sobie przepuszca delikatnie a tu taka niespodzianka przy jezdzie.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#4 Post autor: vipkojot »

Ja mialem tak ze srubka przy kolektorze sie popuscila i brzeczała metalicznie.
a na obejmce wiało ze elektrownie mozna otworzyc.
Zaopatrz sie w podkladmi miedziane czy mosieżne (nie wiem)
i paste do tumików. z reszta sobie poradzisz

aslanpl
Udaje motocyklistę
Posty: 169
Rejestracja: śr sie 18, 2010 8:46 pm
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#5 Post autor: aslanpl »

Koledzy ja znowu mam nieco za dużą średnicę w akcesoryjnych tłumikach przy łączeniu z kolektorem. Oryginalna uszczelka nie uszczelnia tego w 100 % i mam mały przedmuch w jednym miejscu. W jaki sposób bez cięcia i przerabiania łączenia mogę to uszczelnić??
Jutro to dziś, tyle że jutro.

Awatar użytkownika
Mr.Lisek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 9:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VA
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Solec Kujawski

#6 Post autor: Mr.Lisek »

Sprawdź w moto-akcesoriach LOUIS ma w ofercie przejściówki do wydechów bardzo możliwe że to rozwiąże twój problem :-)

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#7 Post autor: Wojo »

Przejściówki mówicie towarzyszu, hmmmm...dobra spojrzy sie:)
Cały problem polega na tym że, gosc przede mna załozyl tłumiory boss i teraz albo cos brzeczy, albo lata, puszcza wiatry, grzmoci, pierdzi itp
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#8 Post autor: vipkojot »

Co to za dużej średnicy rury wydechoej co do kolanka to poradzilem sobie nastepująco:

z gętej blachy aluminiowej wyciąłem pasek na szerokość ok 3-4 cm i długości ok 10 cm. poniej kolanko posłużyło mi jako wzór i wygiąłałem blaszke na okrągło. NIespodziewanie w garazu znalazłem sznurek azbestowy - teraz juz nie do kupienia.
Kilka zwojów sznurka po zewnętrzej części tej nowej tuleji i pasta.
Nastepnie włożyłem tą tulejką w wydech a nastepnie kolanko w nią przy składaniu. Oczywiście też pasta :)
NIe ma czans aby puściło.

*Co to sznurka to teraz na allegro można kupić włókno szklane lub podobny wynalazek do uszczelniania wydechów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”