Hałas przy puszczonym sprzęgle

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#16 Post autor: Wojo »

Jesli jeszcze mozna odgrzac temat. U mnie przy 40tys skrzynia glosno pracuje, tzn glosno ze stukiem wchodzi jedynka ale to ponoc norma ale z jedynki na dwojke to takze raczej odglos armatni niz cicha praca. Tak wiec mysle sobie czy faktycznie olej nie pomoze, byc moze motul jest poprostu za rzadki a wraz ze wrostem temp silnika robi sie juz maks rzadki i stad problemy odgłosów nie poądanych w silniku i skrzyni, moze warto zmienic na inny nic motul ale na co, repsol, agip, bel-ray, castrol i oto pojaiwa sie dylemat.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#17 Post autor: lotnik »

Repsol Racing 10W50 lub Bel Ray i powinno być ciszej

Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

#18 Post autor: seba0000 »

Ja mam tak samo przy zimnym zapinam jedynkę i spoko , przy ciepłym walnięcie jak z młota i szarpnięcie. Potrafi także walnąć przy zmianie z 2 na 3. Olej Motul 10W40. A szum kosza sprzęgłowego śni mi się po nocy.

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#19 Post autor: Wojo »

No widzisz tez mam mam motul10w-40 jakis tam ester, kurde moto zadbane, olej wymieniam co 8tysi, nie katuje a skrzynia chodzi jak w wsk, nie obrazajac tego ostatniego. Moze gestszy olej albo poprostu ten typ tak ma i trza z tym życ, choc takie zycie jest bardzo ciężkie i głosne.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#20 Post autor: eneron »

Też tak mam, sprzęgło brzydko hałasuje :cry: Biegi wchodzą perfekcyjnie tuż po odpaleniu silnika, jedynka wbija się bezszelestnie, jak marzenie ale jak się silnik nagrzeje to 1 i 2 wchodzi tak że ze wstydu blendę w kasku opuszczam :oops: Olej Motul 5100 10W40 i myślę nad zalaniem Bel Ray 10W40 bo sporo ludzi chwali, że kosz nie szeleści i biegi ciszej wskakują :shock:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
KoSS
Uczy się jeździć
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:01 am
Marka motocykla: XL1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#21 Post autor: KoSS »

W mojej SD01 też szumi kosz jak wcisnę sprzęgło to cisza i przy przechodzeniu z 1 na 2 jest straszne walnięcie czasami jak idealnie wyrównam obroty to wejdzie cisze ale to trzeba poćwiczyć. Mój mechanik mówi że Viadro tak ma.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.
http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#22 Post autor: msparki »

Czy kosz od VTR będzie pasował do Viadra ?? W tych motorkach kosze nie hałasują a silniki prawie takie same różnią się tylko wałkami rozrządu i sprzęgła mają hydrauliczne. Może warto przełożyć kosz ????
http://moto.allegro.pl/honda-vtr-1000-9 ... 19592.html
:?:

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: jedras »

msparki pisze:Czy kosz od VTR będzie pasował do Viadra ?? W tych motorkach kosze nie hałasują a silniki prawie takie same różnią się tylko wałkami rozrządu i sprzęgła mają hydrauliczne. Może warto przełożyć kosz ????
http://moto.allegro.pl/honda-vtr-1000-9 ... 19592.html
:?:
Nie wiem jak kosz sprzęgłowy, ale to może być całkiem skuteczne:
http://allegro.pl/stopery-uszu-zatyczki ... 60836.html :D

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#24 Post autor: MaG »

Muszę przyznać, że po przesiadce z Vstroma (a mówi się że "Suzuki to trzaski i stuki") na Varadero zaniepokoiłem się, że może mam coś nie tak w skrzyni biegów, ale po poczytaniu powyższych postów mi przeszło i już coraz mniej słyszę ten stuk przy przerzucaniu z 1 na 2 na rozgrzanym silniku. Oliwę mam Castrol Power GPS 10W40, zrobiłem na takim 50 000 w Vstromie i nigdy nie miałem powodów do narzekań, ale tak wszyscy zachwalają, że przy następnej wymianie dam szansę Bel Rayowi...
oderint dum probent

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#25 Post autor: Kuba-car »

MaG pisze:Muszę przyznać, że po przesiadce z Vstroma (a mówi się że "Suzuki to trzaski i stuki") na Varadero zaniepokoiłem się, że może mam coś nie tak w skrzyni biegów, ale po poczytaniu powyższych postów mi przeszło i już coraz mniej słyszę ten stuk przy przerzucaniu z 1 na 2 na rozgrzanym silniku. Oliwę mam Castrol Power GPS 10W40, zrobiłem na takim 50 000 w Vstromie i nigdy nie miałem powodów do narzekań, ale tak wszyscy zachwalają, że przy następnej wymianie dam szansę Bel Rayowi...
I będziesz Pan zadowolony... :lol:

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#26 Post autor: Wojo »

To nie w tym rzecz że nie wkurza ten hałas to akurat mam w du... tylko martwi człowieka że, dba, szanuje, pucuje i nie katuje a tu kurde wkładasz 1 ja piernicze wrzucasz dwójke o kur...., redukujesz i przy 2 znowu je.... i no i przychodz czas na jedynke i patrz wyżej. ale olej spróbuje. Tylko czemu bel-ray teraz jakisa jakis taki hamerykanski na rynek wrócił nie pamietam nazwy ale troche tej oliwy na rynku panuje, wiec co w tym bel cos tam jest innego ja sie pytam?
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

#27 Post autor: seba0000 »

Wymieniłem olej w moim viadrze i kosz sprzęgłowy zachowuje się nieznacznie ciszej. Nieznacznie bo nadal go słychać. Zalałem Motul 10W40 Ester. Rozmawiałem z mechanikiem z Olek motocykle i winę za walnięcie przy wrzucaniu 1 i zmianę biegów ponosi sprzęgło a konkretnie przekładki , które odkształcają się i nie rozłączają do końca sprzęgła. Zobaczy się jak znajdę czas to pogrzebie w sprzęgle.

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#28 Post autor: YACCO1 »

seba0000 pisze:Wymieniłem olej w moim viadrze i kosz sprzęgłowy zachowuje się nieznacznie ciszej. Nieznacznie bo nadal go słychać. Zalałem Motul 10W40 Ester. Rozmawiałem z mechanikiem z Olek motocykle i winę za walnięcie przy wrzucaniu 1 i zmianę biegów ponosi sprzęgło a konkretnie przekładki , które odkształcają się i nie rozłączają do końca sprzęgła. Zobaczy się jak znajdę czas to pogrzebie w sprzęgle.
nie wiem czy to dobry wybór...
też tak kiedyś myślałem....
http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... c&start=45
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
seba0000
Udaje motocyklistę
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 7:44 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Lobnitz b/Bielitz

#29 Post autor: seba0000 »

Witajcie , nawiązując nadal do tematu hałasującego kosza sprzęgłowego , dzisiaj odkryłem coś takiego :
http://www.youtube.com/watch?v=NOgI56HrfWk
Panowie oglądnijcie ten film i wypowiedzcie się co o tym sądzicie. Ten kosz po prostu się rusza na boki !!! To nawet nie łożysko on wygląda jakby się poluzował. Właśnie stamtąd dochodzą te stuki co podejrzewałem że to napinacz. Co powiecie raczej to nie jest normalne ?

drachu01
Udaje motocyklistę
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 13, 2012 11:31 am
Lokalizacja: Sworoń

#30 Post autor: drachu01 »

witam,czy może jakieś opinie o oleju "LIQUI MOLY" 10W-40. w tym sezonie na nim jezdziłem silnik pracował cicho. nic niepokojącego się nie działo.
czy ktoś go używał?
no risk,no fun

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”