smarowanie łańcucha

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
rafciokawa
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 27, 2011 7:02 am
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

smarowanie łańcucha

#1 Post autor: rafciokawa »

Witam wszystkich.
Mam pytanko,chciałbym zakupić urządzonko do smarowania łąńcucha lecz w tym problem,które co jest warte.Czy ktoś może mi pomóc w wyborze z własnego doświadczenia?Pozdrawiam

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

Re: smarowanie łańcucha

#2 Post autor: JAQB »

rafciokawa pisze:Witam wszystkich.
Mam pytanko,chciałbym zakupić urządzonko do smarowania łąńcucha lecz w tym problem,które co jest warte.Czy ktoś może mi pomóc w wyborze z własnego doświadczenia?Pozdrawiam
Ja mam zamontowane Motoilera. Urządzenie spełnia swoją funkcję - zapominam o łańcuchu na ok.6tys km (na tyle starcza pojemnik na olej). Największym minusem jest ubrudzona felga. Ponoć w Scottoilerach teo nie ma.

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#3 Post autor: wuja82 »

ja mam zamontowany prosty z okienka od "kroplówki" pierdoln.....i po wlaniu w zbiorniczek ok 70 ml oleju starcza na jakies 80km jazdy. Zrobie zdjecia niedługo :twisted: Koszt całkowity 0,5 l Smirnoffa rok temu :twisted: Łancuch cały czas smarowany :twisted:

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#4 Post autor: Konrad »

mam motooilera, zapominam o smarowaniu łańcucha na 10 tys, mam wiekszy pojemnik, ustawienie minimum: pozycja II, potencjometr na minimum, nic nie chlapie.

Obrazek

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#5 Post autor: olo »

zgadza się też mam Motooilera, przy ustawieniu na minimum nie chlapie, kolega ma scotoliera, jak przesadzi ze smarowaniem to cały tył moto jest w oleju :P

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#6 Post autor: wuja82 »

Może to i primitywne rozwiazanie ale spełnia swoją rolę. Minusem jest , że caly czas olej kapie po wlaniu w zbioriczek :evil: Koszty założenia zerowe. Oczywiście felgę brudzi ale to nie problem :D Zestaw składa się z "okienka od kroplówki" oraz rurki miedzianej na końcu wygiętej. Pełne okienko starcza na jakies 70 - 80 km :wink: . Olej leje jaki mam pod ręką ...... ostatnio HIPOL od ursusa :twisted:


Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek

rafciokawa
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 27, 2011 7:02 am
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#7 Post autor: rafciokawa »

Dzięki serdeczne koledzy,teraz przynajmniej wiem na co mam zwracać uwagę,pozdrawiam :)

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: lotnik »

Wuja82 wez to chłopie wypierdol jak najszybciej. Cała felga i OPONA!!! w oleju a w dodatku piszesz ze starcza Ci to na 80km, czyli jak masz zrobić 800km dzienni to 10 razy stajesz na dolewke? To sprajem smarujesz raz na 400-600km wiec co to za ułatwienie. Jeszcze w poslizg wpadniesz na tym swoim oleju, widząc tą opone to sie dziwie że jeszcze nie wpadłes.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#9 Post autor: zalmen3 »

Mam Scottoilera - potwierdzam - jak przesadzę z dozowaniem to chlapie, ale generalnie na zbiorniczku jestem w stanie zrobić spokojnie 4- 6 tys. km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”