pompa paliwa

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#31 Post autor: BART »

Dzięki Adaśko za namiary na te styki:D .No ja też bym wolał żeby był tylko jeden klub varadero bo było by o wiele łatwiej znaleźć to co nas interesuje .Jak do tej pory nie korzystałem z tego drugiego forum,tylko odwiedzałem parę razy tamtą stronę.Pozdrawiam :D

Bill
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:28 pm
Lokalizacja: Strzeszkowice-rzut viadrem od lublina
Kontakt:

#32 Post autor: Bill »

Hej- a ja mam tak problem- własnie z kolei niepokoi mnie, ze czasem przy odpalaniu resetuje mi zegarek i dzienne przebiegi- akum jest nowy-prąd ma-a czasem zachowuje sie jak by był na wykończeniu-za pierwszym razem jak ten problem sie pojawił-w piatek (moto mam od czwartku) kreciłem i w końcu faktycznie akumulator troche rozładował-więc wyjałem i podłaczyłem pod prostownik akumulator -i po 2 godzininach odpalił od razu. 12 Ah-akumulatora- czy to nie za mało???Potem jeszcze ze dwa, trzy razy zdarzyło sie że przy próbie odpalenia jakby nie miał siły przekrecić rozrusznikiem-pomagało odczekanie 15-30 sek. Ale i tak po tym przeważnie kasuje zegar i dzienny przebieg.(Viadro 2003 rok 37800 przebiegu na wtrysku) Pompe wykluczam-ale sprawdzic styki nie zaszkodzi- Bart jutro do mnie podjedzie-sprawdzimy zapobiegawczo styki pompy paliwa-wszak podobno wytrzymuja 35 tys.A Po Jego Niedzielnej Przygodzie-z pompa -ja zrobiłem sie troche przeczulony. Moze Ktos Miał podobne problemy w tym roczniku mocykla. Moze ktoś Cos wie ta ten temat i zasugeruje co moze co to może być. Poza Tym Moto jezdzi bez problemowo-przyspiesza płynnie-nic nie szarpie ,nie gasnie. :D
de gustibus non est disputandum - i tak trzymajmy-świat zróżniowany jest.

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#33 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

Adaśko pisze:Po raz kolejny dziwie się podziałowi na dwa kluby Varadero...
Taka sytuacja jest ni w PIS, ni w PO...
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, o co tak na prawdę poszło i czy można poczynić kroki do zjednoczenia sympatyków Varadero??

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#34 Post autor: bourne »

przegladajac aukcje na allegro, wyczytalem, ze ktos zalozyl kondensator przy pompie paliwa, zeby sie stki nie wypalaly. wie ktos moze, o co w tym chodzi, jaki i gdzie zalozyc?
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#35 Post autor: Przemek »

JAQB W - brat JAQBa pisze:
Adaśko pisze:Po raz kolejny dziwie się podziałowi na dwa kluby Varadero...
Taka sytuacja jest ni w PIS, ni w PO...
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, o co tak na prawdę poszło i czy można poczynić kroki do zjednoczenia sympatyków Varadero??
Powinno być jeszcze trzecie forum dla tych którzy się wiecznie dziwią :) :wink: Znacie takie powiedzenie "co dwie głowy to nie jedna" :roll: Z forum jest tak samo :twisted:

A w temacie pompy paliwa - dzięki dzialaniom Bogdana BC, Larsson wprowadził do oferty zestaw naprawczy do pompy i chwała Bogdanowi za to. Kupujcie i wymieniajcie albo na wszelki słuczaj woźcieprzy sobie.
nieaktualne

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#36 Post autor: Adaśko »

znaczy się co jedna głowa =Bogdan...to jedna głowa...
wątki sie mnoża...bez sensu to wszystko....
A i tak wiecej "teorii" znajduję na forum pod kierownictwem Bogdana
Tam się jako posiadacz Varadero zalogowałem najpierw....

Później "odkryłem" się ze sa dwa kluby...dwa zloty /zawsze w tym samym czasie !!/ itp
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 11:09 pm przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#37 Post autor: Adaśko »

JAQB W - brat JAQBa pisze:
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, o co tak na prawdę poszło
Ponoć nie o co ... a przez kogo....

Ja też chętnie bym poznał kulisy rozłamu...
Mamy teraz czas lustracji...sądów , podsłuchów....
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#38 Post autor: BART »

Panowie ,może lepiej zalożyć nowy temat bo tu sie powinno pisac o pompie paliwa :D

BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#39 Post autor: BART »

JAQB W - brat JAQBa pisze:
Adaśko pisze:Po raz kolejny dziwie się podziałowi na dwa kluby Varadero...
Taka sytuacja jest ni w PIS, ni w PO...
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, o co tak na prawdę poszło i czy można poczynić kroki do zjednoczenia sympatyków Varadero??

BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#40 Post autor: BART »

Bill pisze:Hej- a ja mam tak problem- własnie z kolei niepokoi mnie, ze czasem przy odpalaniu resetuje mi zegarek i dzienne przebiegi- akum jest nowy-prąd ma-a czasem zachowuje sie jak by był na wykończeniu-za pierwszym razem jak ten problem sie pojawił-w piatek (moto mam od czwartku) kreciłem i w końcu faktycznie akumulator troche rozładował-więc wyjałem i podłaczyłem pod prostownik akumulator -i po 2 godzininach odpalił od razu. 12 Ah-akumulatora- czy to nie za mało???Potem jeszcze ze dwa, trzy razy zdarzyło sie że przy próbie odpalenia jakby nie miał siły przekrecić rozrusznikiem-pomagało odczekanie 15-30 sek. Ale i tak po tym przeważnie kasuje zegar i dzienny przebieg.(Viadro 2003 rok 37800 przebiegu na wtrysku) Pompe wykluczam-ale sprawdzic styki nie zaszkodzi- Bart jutro do mnie podjedzie-sprawdzimy zapobiegawczo styki pompy paliwa-wszak podobno wytrzymuja 35 tys.A Po Jego Niedzielnej Przygodzie-z pompa -ja zrobiłem sie troche przeczulony. Moze Ktos Miał podobne problemy w tym roczniku mocykla. Moze ktoś Cos wie ta ten temat i zasugeruje co moze co to może być. Poza Tym Moto jezdzi bez problemowo-przyspiesza płynnie-nic nie szarpie ,nie gasnie. :D
Bilu ,z tego co sie orientuję na wtrysku jest inna pompa paliwa i tam już sie raczej styki nie wypalaja

Bill
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:28 pm
Lokalizacja: Strzeszkowice-rzut viadrem od lublina
Kontakt:

#41 Post autor: Bill »

No w sumie to chyba coś poprawiali w roczniku 2003 z pompami..Dzięki Bart za pomoć przy uruchomieniu włącznika Długich świateł-juz jestem zadowolony. A z tym czasami słabym zapalaniem i resetowaniem zegara i dziennych przebiegów -komputera to Obstawiam zbyt słaby Akumulator-tylko 12 Ah?? ..
de gustibus non est disputandum - i tak trzymajmy-świat zróżniowany jest.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#42 Post autor: bourne »

jesli resetuje sie zegar, to na pewno aku; to, ze odpala po parunastu ekundach pozniej, wynika z wlasciwosci akumulatora i jego chwilowej regeneracji. mialem podobnie w poprzednim moto, jak sie okazalo, akumulator trzeba bylo wymienic...
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Bill
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:28 pm
Lokalizacja: Strzeszkowice-rzut viadrem od lublina
Kontakt:

#43 Post autor: Bill »

bourne pisze:jesli resetuje sie zegar, to na pewno aku; to, ze odpala po parunastu ekundach pozniej, wynika z wlasciwosci akumulatora i jego chwilowej regeneracji. mialem podobnie w poprzednim moto, jak sie okazalo, akumulator trzeba bylo wymienic...
dzięki bourne za sugestie-jestem juz prawie pewien że to Akum- pozycze i założe od Kolegi jakis wiekszy i sprawdze-w książce zreszta jest że powinien być 18 Ah-na zime juz raczej sie nie opłaca nowego kupować-poczekam z tym do wiosny.
de gustibus non est disputandum - i tak trzymajmy-świat zróżniowany jest.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#44 Post autor: bourne »

kupic mozesz, tylko go nie zalewaj na zime. zima to okazja do szukania dobrych cen. najlepiej wez bezobslugowy, drozszy jest, ale raz zalejesz i masz swiety spokoj
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Bill
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:28 pm
Lokalizacja: Strzeszkowice-rzut viadrem od lublina
Kontakt:

#45 Post autor: Bill »

bourne pisze:kupic mozesz, tylko go nie zalewaj na zime. zima to okazja do szukania dobrych cen. najlepiej wez bezobslugowy, drozszy jest, ale raz zalejesz i masz swiety spokoj

W sumie racja- zima okazje można trafić-zastanowie sie- tym bardziej że Viaderko to Golas- i na akumulatorze sie nie skończy-ostelażować, okufrować , ogmolować, o-gps-ować, - w sumie dobrze że jest ta zimowa przerwa -przydaje sie do dłubania w moto... :D
de gustibus non est disputandum - i tak trzymajmy-świat zróżniowany jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”