centralna podstawka

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
rambo

#76 Post autor: rambo »

Pany :D a tą podstawke da sie samemu zamontowac..? :shock:

Bajka

#77 Post autor: Bajka »

Da się na bank, bo Stoldar montował, a ja naciągałam sprężyny. Więc albo sam musisz mieć parę w rękach, albo drugą połówkę co to delikatną raczką łeb bykowi by urwała. :lol: :lol: :lol:

rambo

#78 Post autor: rambo »

dzieki Bajka :)

rambo

#79 Post autor: rambo »

i założyłem sam w 1h 8)

Neshi

#80 Post autor: Neshi »

Kwinto,
zdązy ten dla mnie dojść do konca tygodnia ? Bradzo, bardzo chciałbym go mieć przed wyjazdem w Bieszczady - o tym, ze wstrzymuje pewne prace serwisowe (wymiana płynów chłodnicy i hamulcowego oraz filtrów powietrza i plaiwa nie wspomnę).

Neshi

#81 Post autor: Neshi »

No i doszła ... KWINTO - wielkie dzięki.
Troszkę się naczekałem (swój udział w tym miała tez Poczta Polska), ale jest. Dzisiaj spróbuję zamontować (choć nie wiem, czy samemu mi się to uda :roll: ) a potem czas się zabrać za długo odkładane czynności serwisowe.

amigo

#82 Post autor: amigo »

ja znalazlem na niemieckim ebayu za 109 euro z SW MOTECH pasuje od rocznika 2003 tylko najlepiej miec rodzine w niemcowni bo wysylka do pl kosztje w granicach 20-25 eurasow

oto ona
http://cgi.ebay.de/Hauptstaender-HONDA- ... dZViewItem

Reimein
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 11, 2010 10:14 pm
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

#83 Post autor: Reimein »

Odświeżam temat.
Zamierzam kupić centralkę do rocznika 2008. Może ktoś z Was w ostatnim czasie takową kupował. Ze względu na to że ostatnie posty są sprzed dwóch wiosen proszę o namiary gdzie obecnie najlepiej ją nabyć.

Awatar użytkownika
Bartas
Uczy się jeździć
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 7:50 am
Lokalizacja: Skwierzyna

#84 Post autor: Bartas »

Witam.


Nie chcę się za bardzo wychylać , ale zajmuję się konstrukcjami stalowymi.

Ponieważ w moim Viaderku również nie ma stopki centralnej , postanowiłem zrobić ją sam.

Koszt wykonania takiej stopki ( stal gat. S355 - twarda + wycięcie rozpórki plazmą + spawanie metodą TIG + sprężyna i malowanie proszkowe no i oczywiście robocizna ) nie przekracza 200 zł.
Jeśli będziecie zainteresowani mogę na życzenie taką stopkę zrobić.

Muszę jeszcze dobrać sprężynę i przetestować stopkę.
Jak będzie gotowa , pochwalę się na łamach forum.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#85 Post autor: Czarny »

No wychylaj się śmiało z takimi inicjatywami.
Pomyśl też np o gmolach bo z doświadczeń kolegów wiemy, że by się trochę mocniejsze od GIVI przydały.

Awatar użytkownika
Bartas
Uczy się jeździć
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 7:50 am
Lokalizacja: Skwierzyna

#86 Post autor: Bartas »

A co rozumiecie poprzez pojęcie "mocniejsze" ?

Jeśli chodzi o ich średnicę to owszem , nie widzę problemu , żeby zrobić takie z większej średnicy rury .
Natomiast jeśli chodzi o grubszą ściankę rury , jedynym wyjściem jest wykonanie gmoli z gotowych rurek i kolan . Gięcie grubościennej rury raczej odpada :(.

W tym drugim wypadku całkiem możliwe ,że nie uzyskam idealnego odwzorowania oryginalnych gmoli .

Kolega , z którym pracujemy , ujeżdża Africę , więc w najbliższych dniach rozpoczniemy prace na centralkami i gmolami do tych modeli.

Jeśli ktoś z Was jest w posiadaniu rysunków technicznych i może ja nam udostępnić , będziemy bardzo wdzięczni i obiecujemy baaaardzo konkurencyjne ceny , specjalnie dla forumowiczów.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#87 Post autor: Czarny »

Gmole Givi niestety przy nawet małej prędkości wgniatają się w chłodnicę.
A i podstawka centralna ma u nas czasem ciężko.
http://picasaweb.google.pl/tantiem75/Ot ... 7509289474

Awatar użytkownika
cheniek
Rekrut
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 10, 2008 6:02 pm
Lokalizacja: Pszczyna

#88 Post autor: cheniek »

Czarny pisze:Gmole Givi niestety przy nawet małej prędkości wgniatają się w chłodnicę.
A i podstawka centralna ma u nas czasem ciężko.
http://picasaweb.google.pl/tantiem75/Ot ... 7509289474
Ja przetestowałem :evil: gmole Givi i jeżeli chodzi o ochronę to złego słowa na nie nie powiem. Sprawdziły się w 150 %.
Obrazek

jajo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Zabrze

#89 Post autor: jajo »

też bym był chętny na solidną podstawkę w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#90 Post autor: Medman »

w temacie podstawki centralnej - do Varaderki SD02 - najsolidniejsze, najtrwalsze, najlepsze, najtańsze robi nasz kolega JAQB. Odebrałem zamontowaną podstawkę niedawno. Mówie Wam- odlotowa. Touratech niech się schowa!! Co prawda brakuje tylko hydraulicznego siłownika który by sam stawiał moto na stopke ale co tam !! I tak wskakuje za lekkim pociągnięciem!! Jak On - Jaqb - to wykombinował ?? :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”