Sidecar

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Artb100
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:58 pm
Lokalizacja: Płock

Sidecar

#1 Post autor: Artb100 »

czyli wózek boczny. Ostatnio zakiełkował taki pomysl aby zamontowac wózek boczny ale w sposob wahliwy tzn. taki że motycykl jedzie jak solówka (z pochyłami) a wózek obok jak na stronie www.sidecars.pl.
Wszystko ładnie, wiem juz jak to zrobić, poza jedną sprawą, oś do której mocowany jest wózek musi iść w osi motocykla pod silnikiem i o ile z tyłu nie ma problemu z jej mocowaniem o tyle w przedniej części nie mam pomysłu gdzie mozna by to zamocować, oczywiście poprzez ramę pomocniczą. Na zdjęciach jakie znalazłem w sieci nie widać tego ze względu na owiewki. Może ktos ma pomysl jak można by to zawiesić lub gdzieś np. na VIM-ach widział coś takiego i ma jakieś foto?
Wszelkie info mile widziane.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#2 Post autor: Kuba-car »

Ten wózek koleś zastosował z Jawy-było to w jakimś programie moto(albo artykule z gazety),a mocowanie-może tak jak gmole?
Tak czy inaczej musisz zbudować ramę pomocniczą.Powodzenia 8)

Artb100
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:58 pm
Lokalizacja: Płock

#3 Post autor: Artb100 »

Sama przeróbka ramy kosza a nawet wykonanie ramy pomocniczej do mocowania w motocyklu to też pikuś, problem polega tylko na tym aby znależź miesjce gdzie uda się zamocowac tę ramę w przedniej części moto a wiadomo że wystepuja tam pewne siły więc mocowanie i jego miejsce musi byc na tyle wytrzymałe aby nie uszkodzic moto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”