Filtr K&N do Naszych Viaderek

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: Wojtek »

..... malo ze dwa metry to jeszcze śrdnica jak wiadro :lol:
Pozdrawiam Wojtek

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#17 Post autor: MarekM »

Nie dwa metry, a zaledwie 70 mm.

"Patent" sprawdził się doskonale. Dźwięk jest rzeczywiście zdecydowanie bardziej chrapliwy, ale nie natarczywy. Innymi słowy, brzmi lepiej niż przed „tuningiem”.

O zmianie na wydechy Akrapovic’a pomyślałem niedawno i to bez specjalnego powodu, ale zaczynam mieć wątpliwości. W międzyczasie pojawiło się kilka alternatywnych projektów (nie koniecznie motocyklowych), na które można wydać pieniądze, więc na razie się wstrzymuję.

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: Wojtek »

... no prosze - mala rzecz a cieszy ... tylko Ci co tego nie mają od razu z metrówką wyskakują :shock:
Ja mam frajde jak małolat - jak pogazuję na światłach przy Maluchu .. dajmy na to :lol:
Pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: Pretor »

Wojtek. Tutaj chodzi o to aby pogazować przy np. Subaru Imprezie bokserze a nie przy maluchu :D
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#20 Post autor: Wojtek »

:shock: :shock: Malucha do Imprezy :?:
Pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: Pretor »

No to se ja zamówił :D Będzie trza prać !!!
W Inter Carsie na Waryńskiego za 256 zł
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Pretor »

No i zamontowałem filtr K&N.
Pierwsze spostrzeżenia nie są zbyt pozytywne.

1) Plastik czyli obudowa samego filtra odlana fatalnie. Najlepiej byłoby wziąć nożyk i dopracować całość.
2) Dołożona do filtra została uszczelak która jest pomiędzy filtrem a drugim filtrem. Problem polega na tym, że taka uszczelka po wyjęciu zapewne nie nadaje się do ponownego użycia gdyż jest odkształcona i przy ponownym wsadzeniu nie będzie spełniała swojej funkcji. Bez uszczelki istnieje prawie 100% pewność że pył będzie pomiedzy palstikami przenikał. Dla silnika to dramat. Oczywistym się wydaje że należałoby za każdym razem wsadzać nową uszczelkę. Probelm: Czy mozna ją kupić? Powiem szczerze że wątpnię.
Nie z tym problemu przy wymianie normalnych filtrów gdyż każdorazowo z filtrem jest uszczelka.

Na koniec dodam że materiał wydaje się dość przeźroczysty. Mam nadzieję, że to K&N to napradę wielka marka i wie co robi.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#23 Post autor: Wojtek »

....no i miał chłop spokój a teraz kupił sobie problemy ... good luck :P
a mówią, że chłopaki z Mazowsza to sprytne kartofle cytujac za Tagezitung :lol:
Pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: Pretor »

Fakt faktem, że dobrze że sobie kupiłem bo ten poprzednik wyglądał jakby go w smołą wysmarowano. Może to efekt Rumuńskich bezdroży :?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#25 Post autor: MarekM »

Szczerze mówiąc swojego filtra K&N nie widziałem. Kupiłem przez internet, wskazałem serwis jako adresata przesyłki, chłopaki zamontowały i tyle. Sądzę, że gdyby był "obciachowy" mechanik z serwisu skomentowałby ten fakt, przy zdawaniu motocykla.

Swoją drogą K&N to absolutny monopolista w świecie tunningu. Mało jest chyba na świecie samochodów i motocykli tuningowanych, które nie miałyby filtra powietrza od tego producenta.

PS
Wojtek - mam wrażenie, że przebyłeś pewną drogę od naszej zimowej rozmowy. Cytujesz gazetę Tagezitung, mimo iż Gosiu usilnie pracuje nad Europejskim Nakazem Aresztowania dla jednego z jej dziennikarzy. :wink:

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#26 Post autor: Wojtek »

... liczac w milach, km, czy w jakiejs jednosctce czasu droga jest dokladnie taka sama jaką i Ty przebyles od tamtej rozmowy ... szczerze mówiąc ..... a tionku aluzju ja poniał .... :lol:
Choc przypuszczalna delikatna roznica wynika z naszych różnych temperamentów a nie poglądów, nie sądzisz ?
Pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#27 Post autor: Wojtek »

troche sie rozpedzilem w komentarzu w tym miejscu ..i to nie na temat filtra .... a spraw swiatopogladowych wiec pewnie zaraz jakas zółta kartka zostanie wystawiona od Admina :D :D
Pozdrawiam Wojtek

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#28 Post autor: MarekM »

Admin rzeczywiście może w końcu zainterweniować, więc powiem krótko "Bolszewia".

Kliknij

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: Pretor »

Tak sobie czytam i pomyślałem, że może Marek wogóle Ci nie wsadzili tego filtra skoro go nie widziałeś :wink:

Wydaje mi się, że po wymianie spalanie w mieście skoczyło mi o jakieś 10%. Teraz 7,5-8l/100km to norma :cry:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#30 Post autor: MarekM »

Pretor pisze:Tak sobie czytam i pomyślałem, że może Marek wogóle Ci nie wsadzili tego filtra skoro go nie widziałeś :wink:
Nic mi nie wsadzili. Boże broń. :shock: Oni mi ten filtr zamontowali. Widziałem go przy okazji mycia w czasie ostatniego przeglądu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”